sweep picking troubles

Moderators: dejankuki, Reverse

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

sweep picking troubles

Post by LazaRocker » 27 Jan 2010, 13:11

ljudi nadam se da cete mi pomoci...
pokusavam da naucim taj jbni sweep picking. sad koliko sam skapirao poenta tu je da desnom rukom pravim potez kao da sviram akord, a levom rukom sviram taj akord samo na taj nacin da cim desnom odsviram ton pomerim prst sa polja na kome sam ga odsvirao. krenuo sam sa 3 string sweepom. obicno vezbe za 3 string sweep imaju i downstroke i upstroke, i obicno na prvoj zici ima jedan pull off. upravo taj pull off mene jebe, posto je jedini ton koji ne treba odsvirati desnom rukom. kada uradim taj pull off ja u isto vreme predjem na praznu h zicu desnom rukom and then make it sound like shit. jednostavno mi mehanicki desna ruka ide na gore. pitanje moje je gde treba da mi stoji desna ruka za vreme pull offa i kako i cime inace treba prigusiti zice za vreme sviranja sweep pickinga?
i jos jedna stvar, da li je ta tehnika uopste potrebna gitaristi koji uglavnom svira hard rock s kraja sezdesetih i pocetka sedamdesetih, i koji u svojim solazama koristi pretezno pentatoniku, bluz, molske i durske skale?
ako je neko razumeo sta pitam neka odgovori :mrgreen:

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: sweep picking troubles

Post by Шмајсер » 27 Jan 2010, 13:20

LazaRocker wrote:ljudi nadam se da cete mi pomoci...
pokusavam da naucim taj jbni sweep picking. sad koliko sam skapirao poenta tu je da desnom rukom pravim potez kao da sviram akord, a levom rukom sviram taj akord samo na taj nacin da cim desnom odsviram ton pomerim prst sa polja na kome sam ga odsvirao. krenuo sam sa 3 string sweepom. obicno vezbe za 3 string sweep imaju i downstroke i upstroke, i obicno na prvoj zici ima jedan pull off. upravo taj pull off mene jebe, posto je jedini ton koji ne treba odsvirati desnom rukom. kada uradim taj pull off ja u isto vreme predjem na praznu h zicu desnom rukom and then make it sound like shit. jednostavno mi mehanicki desna ruka ide na gore. pitanje moje je gde treba da mi stoji desna ruka za vreme pull offa i kako i cime inace treba prigusiti zice za vreme sviranja sweep pickinga?
i jos jedna stvar, da li je ta tehnika uopste potrebna gitaristi koji uglavnom svira hard rock s kraja sezdesetih i pocetka sedamdesetih, i koji u svojim solazama koristi pretezno pentatoniku, bluz, molske i durske skale?
ako je neko razumeo sta pitam neka odgovori :mrgreen:
као прво, немој се ограничавати на једну врсту музике, јер тако никад нећеш постати комплетан музичар, покушај да учиш и савладаш што више техника јер ће ти оне много значити у моментима импровизације.
као друго, вежба. вежба је чудо. тандрљај до бесвести. реално све у почетку звучи шити. користи метроном, мислим да ће ти доста помоћи

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: sweep picking troubles

Post by nenadnenad » 27 Jan 2010, 13:23

Probaj skroz usporiti , ponavljati i polako povecavati brzinu.

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: sweep picking troubles

Post by LazaRocker » 27 Jan 2010, 13:27

neogranicavam se ja samo na jednu vrstu muzike, reko uglavnom to sviram, sviram i blues, i funk, i punk, i metal, klasiku... od svega po malo, pa bas zato i pitam, koliko je ta tehnika u stvari bitna za improvizaciju, a koliko je samo qrcenje brzinom? posto sam dosao na ideju da sviram sweep picking radi prestiza, kako bi mogao da dokazujem sebi i drugima da umem da odsviram i nesto brzo... :mrgreen:
hvala na savetu enivej.
@nenad
malopre mi pade napamet da to probam, pa cemo da vidimo koliko je efikasno. fala vi :ziveli:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: sweep picking troubles

Post by nenadnenad » 27 Jan 2010, 13:33

Sa sweep pickingom imas jos jedan nacin da se izrazis, do tebe je kad ces ga svirati.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: sweep picking troubles

Post by Critical » 27 Jan 2010, 13:36

nenadnenad wrote:Probaj skroz usporiti , ponavljati i polako povecavati brzinu.
:1: :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: sweep picking troubles

Post by sinisake » 27 Jan 2010, 13:52

i jos jedna stvar, da li je ta tehnika uopste potrebna gitaristi koji uglavnom svira hard rock s kraja sezdesetih i pocetka sedamdesetih, i koji u svojim solazama koristi pretezno pentatoniku, bluz, molske i durske skale?
Nije potrebna. ali mozda jednog dana zasviras neoklasik mjetal, pa ko zna... :mrgreen:

RadoslavZ
Posts: 136
Joined: 20 Sep 2008, 15:42
Location: Nis

Re: sweep picking troubles

Post by RadoslavZ » 27 Jan 2010, 15:06

Na sledecem dzemu cu da te uputim :)


User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: sweep picking troubles

Post by Highway One » 29 Jan 2010, 09:31

:cao:
Kao sto rekoh , bitno je da ti ruka bude opustena i da tako vezbas sporo , a posle ce sve to vrlo lako da se ubrza , cim ti udje ta kordinacija ruku u glavu, naucio si :D
Ne mozes da zuris , jer kod onih vecih sweepova trebas da naviknes i levu ruku da se pomera gore dole tecno.
Spomenuo si da imas problema sa rising force , pogledaj , na nekom od ovih snimaka , i gledaj desnu ruku.mozda pomogne , ako ne videcemo se pa cu da ti pokazem :D

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: sweep picking troubles

Post by Duane » 29 Jan 2010, 16:05

nema muzike od treninga

vukkk
Posts: 39
Joined: 26 Aug 2009, 15:08
Location: Cacak

Re: sweep picking troubles

Post by vukkk » 29 Jan 2010, 22:03


User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: sweep picking troubles

Post by Highway One » 31 Jan 2010, 08:07

Razmisljao sam kako da ti objasnim i nasao sam nacin.
Pokusaj da sviras onaj brzi deo iz highway star , ali sporo , i gledaj da ti uvek samo jedan prst dotice zicu (naravno na noti koju sviras) , a ostali da budu u pripremi , kad tako odsviras taj deo predji na sweep.
na 0:56 pocinje taj deo , i gledaj kako posle odsvirane note on sklanja prst sa nje(ali ne mnogo dalje od zice , samo mu vise prst ne pritiska notu).Kad to uradis , onda ce ti sweep mnogo lakse doci :D

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: sweep picking troubles

Post by Guitar_thrill » 31 Jan 2010, 12:05

LazaRocker wrote: koliko je ta tehnika u stvari bitna za improvizaciju, a koliko je samo qrcenje brzinom?
svaka tehnika moze da bude i bitna za improvizaciju i kurcenje brzinom, stvar je tog ko svira, a vrlo lako se i cuje zasto je taj neko ucio tu tehniku
LazaRocker wrote: posto sam dosao na ideju da sviram sweep picking radi prestiza, kako bi mogao da dokazujem sebi i drugima da umem da odsviram i nesto brzo... :mrgreen:
tako da sa ovim stavom i nije bitno za improvizaciju :)

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: sweep picking troubles

Post by guv'nor » 31 Jan 2010, 14:22

Mnogi preskaču jednu veoma bitnu stavku - tehnika i brzina ti omogućuju da extra/mega/giga spore fore odsviraš ooodlično. Ne radi se samo o bezglavom prangijanju.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest