Shred.

Moderators: dejankuki, Reverse

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Re:

Post by frkadela » 29 Oct 2009, 13:24

Highway One wrote:osecajan shredd
Ovo je čist oksimoron. :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Shred.

Post by Duane » 29 Oct 2009, 15:09

Shredding is having control over your instrument and being free of technical obstacles so your music is not limited by your playing ability
...but is limited by brain training...

jednostavno je, kakav um taka muzika, instreniran um, istrenirana muzika... zato treba neki balans...

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Shred.

Post by Critical » 29 Oct 2009, 17:18

jednostavno je, kakav um taka muzika, instreniran um, istrenirana muzika... zato treba neki balans...
da dodam i jos nesto za um, Interesantan um takva i zika :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Shred.

Post by Duane » 29 Oct 2009, 17:26

pa to ti kazem... al preterano vezbanje ispravlja vijuge i nekako kao da navodi na linearno razmisljanje, sto je krajnje nezanimljivo

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Shred.

Post by ssmc » 29 Oct 2009, 19:04

Linearno kažeš?Heh....ne bih se ja tako lako frljao sa linearnim :D

User avatar
RitchieB
Posts: 76
Joined: 18 May 2010, 19:57
Location: Somewhere over the Rainbow

Re: Shred.

Post by RitchieB » 20 May 2010, 01:30

To je najveci problem sa shred-om previse vremena pred metronomom...

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Shred.

Post by Highway One » 16 Aug 2010, 00:18

Mislim da osecajan shred nije oksimoron ,cinjenica je da ce uvek biti puno gitarista koji ce da jure brzinu i SAMO brzinu , ali 'ajde kazite mi iskreno da li vas takodje ne smara kad neko svira SAMO sporo i kao se vadi na osecaj , a ne svira nista brze od osmine osim ako nije sa praznom zicom legato.
Ja se slazem sa ovim
Bolix wrote:Shredding is having control over your instrument and being free of technical obstacles so your music is not limited by your playing ability.
Jer ima mnogo sporih soloa pravih majstora koji se cine spori , a ustvari imaju neke vrlo teske prelaze i ukrase koje ne moze da odsvira onaj ko ne moze da odsvira nesto dosta brze.

Moj stav je da:
Ne treba vezbati tehnicke vezbe za brzinu puno jer ces dobiti na brzini , ali ne toliko na osecaju za melodiju itd. Ali ako se skidaju neki brzi soloi koji su takodje i melodicni i osecajni ne razvija se samo brzina vec i osecaj.(naravno da treba skidati i spore soloe).
Znam da napinjem sa tim skidanjem soloa ,ali da bi razvio svoj osecaj i stil moras da znas da osetis kako to izgleda, ispravite me ako gresim ali jos nisam video dobrog solo gitaristu koji nije skidao soloe drugih gitarista, mesavina raznih stilova pravi jedinstven.
OSECAJ je ono sto je jedinstveno kod svakog gitariste, to su one figure koje dolaze u pravo vreme na odredjenom delu kompozicije i on se (po meni) stice vise slusanjem muzike(uz reprodukovanje).
Brzina nije samo vezba prstiju i kordinacije , vec i mozga (brizina je valjda relativna za nas :wink: ) ,sto mozak brze moze da razmislja to gitarista ima vise vremena da u solo ubacuje osecaj(,,sad cu ovaj deo ovde , onaj onde itd.") definisan iznad.
Slazem se sa Duaneom da treniranje mozga utice na razmisljanje , ali kao sto rekoh ne moraju da se vezbaju tehnicke vezbe da bi se dobilo na brzini i preciznosti(vezbanje ce to da sredi vremenom).
P.S.
Cini mi se da Yngwie negde rekao da nikad nije vezbao tehnicke vezbe.(ako provodis po 10 sati dnevno svirajuci Blekmura i klasiku odsviraces Yngwiea :lol: )

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Shred.

Post by Mrav » 16 Aug 2010, 13:27

Ja se slazem da nema osecajnog soloa bez dobre tehnike, bila ona 'shred' ili ne. Ako je neko limitiran da ne moze da odsvira nista brze od osmine, kako ce uraditi one fine prelaze, mnogo ljudi ovde smatra shred-om arpedja na primer, odmah misleci na malmsteen-a, a poslusajte bilo koji bluz, dzez, osecajan rock solo, toga ima svuda (npr. sultans of swing :D). I mislite da se Knopfler muci sa sesnaestinama da bi to tako zvucalo? Ja u ovome sto trentno svirkam, nemam arpedja ili tampinga ili nekog shred-a, ali znam koliko mi pomaze sto sam to nekada vezbao, da bih postigao dobar osecaj, dinamiku, finese. A i cesto se zagrevam svirajuci ponesto od toga. To mu dodje kao forsiranje, ides sto brze, i onda kad malo vratis unazad brzinu, mnogo bolje zvuci i mozes lakse u to da ubacis i osecaj, a ne da budes stalno na limitu svoje tehnike.

Sto se tice osecajnih shredera, naravno Satriani (mada ja njega i ne smatram shrederom)
i Paul Gilbert, ko ga je slusao u beogradu zna o cemu pricam, toliko slasti u svakom tonu, a ipak brzo i jako precizno, on mi je potpuno druga klasa prema masi sredera u mnogobrojnim bendovima.
Evo sreder je po meni John Petrucci, to cete najlakse videti ako ga slusate na G3 gde svira sa satrianijem i vai-jem, gilbertom. Inprovizacija mnogo pokazuje o tome ko je kakav, i tu se vidi zasto je satriani satriani itd.

User avatar
RitchieB
Posts: 76
Joined: 18 May 2010, 19:57
Location: Somewhere over the Rainbow

Re: Shred.

Post by RitchieB » 17 Aug 2010, 03:00

Satriani stvarno nije shreder... gledao sam onu g3 svirku, gde je svirao Steve Vai, Yngwie i on... covek se stvarno natezao dok je svirao neke brze stvari; uglavnom je koristio legato, nije mogao da pickuje svaku notu. Jebiga, to je po meni bio losiji koncert... razlog je sto je Mlamsteen (koji uzasno improvizuje) shredovao citava 2 sata... shredovao je cak i Little Wing jbt... i onda su to krenula da rade i ova dvojica... skrnavljenje. :evil:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Shred.

Post by sinisake » 17 Aug 2010, 13:13

uglavnom je koristio legato, nije mogao da pickuje svaku notu.
Pa on uvek koristi legato za brze deonice, zar ne? I tremolo picking, katkad. :)

A dobro je sto pominjete te G3 svirke, i Krilce, tu se bas lepo vidi da vrhunski tehnicari&brzinci, cesto ne mogu da prilagode tehniku i brzinu atmosferi pesme (mislim na Petrucija i ingvetu, pre svega, jerbo je Steve Vai, po mom misljenju, pokazao sta znaci mastovita i dobra improvizacija; ucitelj mu se u tom songu vrteo u ne bas narocito zanimljivim bluesy forama).
Postoje numere koje traze i sesnaestine i trideset dvojke, i arpedja i ultrabrz piking, ALI, Little wing to sigurno nije, a Ingvi i Petruci nisu mogli da izdrze, a da ne puste sujetnog muzicarskog djavola da orgija. :bambi:

Tu je kljucni problem mnogih sredera, nedostatak samokontrole, i zato je shred na zlu glasu. :mrgreen:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Shred.

Post by cccira » 17 Aug 2010, 13:38

sinisake wrote:Tu je kljucni problem mnogih sredera, nedostatak samokontrole, i zato je shred na zlu glasu. :mrgreen:
Jes vala. Na prste se mogu nabrojati oni koji mogu da naprave pesmu bez diudlidudlidudlidudlidudlid-vaaauaauauauaaaaaaaiiiiiu :bambi:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Shred.

Post by mislim_stvarno » 17 Aug 2010, 13:40

cccira wrote:z diudlidudlidudlidudlidudlid-vaaauaauauauaaaaaaaiiiiiu :bambi:
ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: tacno kapiram na sta si mislio kako to zvuci na gitari... :lol:

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Shred.

Post by Solomon » 17 Aug 2010, 13:56

3-4 svipa i onda floyd do daske :lol: :lol: :lol:

Baćala
Posts: 9
Joined: 30 Nov 2010, 16:15

Re: Shred.

Post by Baćala » 04 Dec 2010, 14:25

Voleo bih da sam brz kao shredderi, ali ja ne znam kako se to postiže......jednostavno, prsti možda i rade, ali spora mi glava.......sve mi se neki blues i funk mota po njoj........pričao sam davno sa jednim shredderom, on kaže svako može sve da navežba, pitam se da li? :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Shred.

Post by sinisake » 04 Dec 2010, 19:00

Bacala, a ti budi blues sreder? Mo's ti to, mo's ti to... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest