Sviranje akusticne gitare

Moderators: dejankuki, Reverse

Post Reply
Jafforidza
Posts: 10
Joined: 22 Jun 2010, 10:55

Sviranje akusticne gitare

Post by Jafforidza » 22 Jun 2010, 11:19

Sviram akusticnu gitaru i znam svirati sve o novne akorde i poceo sam uciti pjesme ali neznam ritmove:krenuo sam uciti ortodox celts-green roses kako ide ritam za tu pjesmu?

terry mid

Re: Sviranje akusticne gitare

Post by terry mid » 22 Jun 2010, 20:04

Valjda dole dole gore gore gore dole :O.o: ....ali valjda

Bach
Posts: 85
Joined: 10 Feb 2010, 20:43

Re: Sviranje akusticne gitare

Post by Bach » 22 Jun 2010, 22:52

Ritam moras sam da slusas i da skines, sa tablatura ne mozes...

terry mid

Re: Sviranje akusticne gitare

Post by terry mid » 22 Jun 2010, 22:56

pa to uzmi slusaj pesmu ja znam pesmu od prilike ali ne znam tacno ( a mrzim me da je trazim na youtube) lepo ti covek rekao...slusaj pesmu pokusaj ta pronadjes onaj ritam koji odgovara toj pesmi ako ne isti onda slican...preko tab-a ne moze sigurno :D ......Aj kada skines napisi cisto i mi da znamo da si se snasao :ziveli:

Jafforidza
Posts: 10
Joined: 22 Jun 2010, 10:55

Re: Sviranje akusticne gitare

Post by Jafforidza » 23 Jun 2010, 11:46

e prvo sam poceo uciti divlje jagode krivo je more zato sto mi svi kazu posto sam pocetnik da je laksa a ritam sam slusao i ide ono udaras dvaput odozgo pa jednom odozdo pa jednom odozgo i tako ponavljas je li???

Bach
Posts: 85
Joined: 10 Feb 2010, 20:43

Re: Sviranje akusticne gitare

Post by Bach » 23 Jun 2010, 14:05

Jafforidza to ti niko na ovom forumu nece moci odgovoriti. Mozda ti zvuci surovo sto cu ti reci, ali ritam definitivno moras da osetis, akorde mozes nauciti tako napamet, ali ritam ako budes razmisljao dole, gore, gore, dole, dole... velika zbrka u mozgu ce da ti se napravi i svecice ce ti pregoreti. :D salim se naravno malo, slusaj pazljivo, i probaj sam da prokljuvis... Cim ti bude zvucalo barem malo slicno onda je prosto tako... ;) srecno

terry mid

Re: Sviranje akusticne gitare

Post by terry mid » 23 Jun 2010, 17:43

Bach wrote:Jafforidza to ti niko na ovom forumu nece moci odgovoriti. Mozda ti zvuci surovo sto cu ti reci, ali ritam definitivno moras da osetis, akorde mozes nauciti tako napamet, ali ritam ako budes razmisljao dole, gore, gore, dole, dole... velika zbrka u mozgu ce da ti se napravi i svecice ce ti pregoreti. :D salim se naravno malo, slusaj pazljivo, i probaj sam da prokljuvis... Cim ti bude zvucalo barem malo slicno onda je prosto tako... ;) srecno
:1: :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest