drzanje desne ruke

Moderators: dejankuki, Reverse

Post Reply
branko88
Posts: 53
Joined: 07 Jun 2010, 21:10

drzanje desne ruke

Post by branko88 » 17 Jan 2011, 21:07

Video sam da dobar deo gitarista kad svira solazu neku ili pesmu 3 prsta desne ruke drzi na telu gitare(3 prsta su oslonjena na telo blizu donjeg e) a sa ova 2 trzi trzalicu i koju god zicu da svira tako mu stoje prsti,jel to bitno za brzinu i dali daje neku stabilnost sviranju ili sta vec?ja sviram godinu dana bez tog oslanjanja i sad sam kao krenuo sa tim oslanjanjem i donje 4 idu ok,ostale nikako,ima li veze kako se drzi ta desna ruka ili je to od coveka do coveka?
hvala

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: drzanje desne ruke

Post by Boogie Woogie » 17 Jan 2011, 21:21

zavisi koju vrstu uzike sviraš


branko88
Posts: 53
Joined: 07 Jun 2010, 21:10

Re: drzanje desne ruke

Post by branko88 » 17 Jan 2011, 21:23

od santane do nirvane na el gitari

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: drzanje desne ruke

Post by Џими » 17 Jan 2011, 21:26

Свираш како ти згодно.
Ја сам у почетку нон-стоп додиривао тело гитаре, јер бих у супротном промашивао жице.
Сад ми исти ђаво да л' држао, да л' не држао.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: drzanje leve ruke

Post by Tenji » 17 Jan 2011, 21:32

Cek, jesi li ti levoruk, pa drzis trzalicu u levoj ruci, ili si se samo zbunio? Posto si pomalo zbunio i mene, trzalicu desnjaci drze desnom rukom. :) Nego, posto sam i ja eto da kazem pocetnik, sviram malo duze od tebe, neke tri godine, mozda ce ti biti blize da ti ja kazem neka moja iskustva, nego neko ko svira 10+ godina, jer eto ja sam skorije mucio slicne muke... :wink: Daklem, ja takodje imam obicaj da usidrim prste desne ruke kojima ne drzim trzalicu, osim srednjeg, koji eto tako stoji isturen, sta da mu radim, tako sam navikao. Najveci deo pokreta kojim pomeram trzalicu dolazi iz zgloba sake, i pomalo iz samih prstiju kojima je drzim, znaci palca i kaziprsta. Do skora sam deljao "iz lakta" al nije islo tako, jeste da moze da se nabije ogromna brzina, al nema kontrole nikako, koliko god vezbao, tako da sam morao da menjam tehniku desne ruke. Jbg, covek se na greskama uci, a ja sam eto samouk, pa sam neke stvari morao da otkrijem na tezi nacin, sta da se radi. E sad, ja jesam vidjao da ljudi delju i tako "iz lakta" i da im ide dobro, al ja eto tako jednostavno nisam mogao. I pritom, ja ovde pricam o brzom, alternate pickingu, da ne bude zabune. Evo ti za pocetak pogledaj ovaj video, i potrazi jos nekih lekcija po youtube-u(mali hint- Paul Gilbert), ima ih milion, veruj mi... :)

E sad, ja sam se malo udaljio od tvog prvobitnog pitanja oko naslanjanja prstiju na zice, tako da evo ti i mog direktnog misljenja o tome- moze, a i ne mora. Zapravo, pozeljno je da umes oba, jer u nekim situacijama ti je lakse da se prihvatis za zice koje su slobodne, sto da njih mutiras, sto da malo stabilises same pokrete trzalice, ali opet, nekada je jednostavno nemoguce da ih drzis tako, i tada moras da se razmases jebiga... ;) Sve je to individualno, na kraju, pogledaj kako Friedmen drzi saku, njemu tako odgovara, ja ne bih mogao onako nista da pogodim.
Malo sam se ja raspisao, raspolozen sam nesto, al nisam siguran koliko sam ti zapravo pomogao. Uzmi ovo samo kao neko moje misljenje, nemoj me drzati puno za rec, ne garantujem da je ovo sto pricam potpuno ispravno, al eto, mislim da ce ti koristiti i misljenje nekoga ko se sa tim stvarima do skora borio, a bogami, jos uvek se pomalo bori... :ziveli:

branko88
Posts: 53
Joined: 07 Jun 2010, 21:10

Re: drzanje desne ruke

Post by branko88 » 17 Jan 2011, 21:42

haha desnjak sam nego sam se malo istripovao,pomogao je ovaj tvoj video i ovo sto si pisao,videcu kombinovacu oba pa ce nesto uz vezbu iz toga izaci

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest