Mayer/Hunter Fingerpicking

Moderators: dejankuki, Reverse

Post Reply
User avatar
kljaja
Posts: 249
Joined: 12 Nov 2007, 22:19

Mayer/Hunter Fingerpicking

Post by kljaja » 23 Feb 2011, 20:20

Dakle kao sto naslov kaze interesuje me zna li neko ista vise o ovoj tehnici
ovamo od 4:05 ili
Odnosi se na ovaj pocetak
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=i1-Ic_Mk5D4[/youtube]

Interesuje sta tu tacno sviraju,kako i ima li to neki naziv ???
Hvala unapred :)

RadoslavZ
Posts: 136
Joined: 20 Sep 2008, 15:42
Location: Nis

Re: Mayer/Hunter Fingerpicking

Post by RadoslavZ » 23 Feb 2011, 22:18

Tehnika koju koristi Mayer se zove chicken pickin' , koju ja koristim, ali nisam toliko dobar u tome i ne mogu puno da ti pomognem.
Bitno je da imas puno prigusenih tonova i da zice prilikom okidanja povlacis od sebe, kao da hoces da ih iskidas ;) Preporucujem ti da pogledas neke video klipove Steve-a Morse-a, ja sam od njega "ukrao" tu tehniku. Druga vazna stvar je da palac desne ruke uvezbas dobro, kako bi mogao sve vreme da sviras bas liniju, dok ostali prsti sviraju akorde ili melodiju. Skidaj neke jednostavnije country-blues stvari od Stefana Grossmana za pocetak i za nekoliko meseci ces koliko-toliko usavrsiti ovu tehniku. Bas se najcesce svira na petoj i sestoj zici, ali se desava da bude i na cetvrtoj zici, i te zice bi trebalo da pokriva palac. Melodija se obicno svira na prvoj i drugoj, a ponekad i trecoj zici. Treca i cetvrta zica su zaduzene za harmoniju. Posto dve zice nisu dovoljne da se odsvira ceo akord, sviraces samo tercu i septimu, jer ti intervali odredjuj tip akorada i zbog toga su najvazniji.

Toliko od mene. Nadam se da ce javiti neko ko zna vise od mene o ovoj tehnici. :ziveli:

User avatar
kljaja
Posts: 249
Joined: 12 Nov 2007, 22:19

Re: Mayer/Hunter Fingerpicking

Post by kljaja » 23 Feb 2011, 23:25

A hvala mnogo pokusavao sam sa chicken pickingom ali jednostavno ima nekih nezz kako to da nazovem slap ova ili kako vec...koje ja ne mogu da dobijem kao da predje preko vise zica nezz kako da objasim...

Flealip
Posts: 161
Joined: 15 Sep 2008, 10:01

Re: Mayer/Hunter Fingerpicking

Post by Flealip » 24 Feb 2011, 00:04

Meni se cini da je to kao tehnika sa bass gitare, double thumb. Bar sam to prepoznao kod Mayer-a, onaj poslednji solo. Imas ovde, od nekih 40s kako to radi Wooten. Pogledaj neke njegove lekcije, lepo je objasnjeno. Sad, ovde je to na bassu i ukombinovano sa slap&pop tehnikom, al steknes neku sliku.

User avatar
kljaja
Posts: 249
Joined: 12 Nov 2007, 22:19

Re: Mayer/Hunter Fingerpicking

Post by kljaja » 24 Feb 2011, 14:55

Hvala...potrazicu njegove lekcije trebalo bi biti izvodljivo i na gitari...

RadoslavZ
Posts: 136
Joined: 20 Sep 2008, 15:42
Location: Nis

Re: Mayer/Hunter Fingerpicking

Post by RadoslavZ » 24 Feb 2011, 16:13

Covece, trazi lekcije gitarista koji sviraju prstima stil koji tebe interesuje - Steve Morse, Zakk Wylde, Eric Johnson...
Ostavi basiste! Jeste da zvuci slicno, ali NIJE ISTO! I nemoj da ocekujes da ces odmah da sviras dobro. Samo napredniji gitaristi mogu da sviraju prstima kao Mayer.

User avatar
kljaja
Posts: 249
Joined: 12 Nov 2007, 22:19

Re: Mayer/Hunter Fingerpicking

Post by kljaja » 24 Feb 2011, 18:26

RadoslavZ wrote:Covece, trazi lekcije gitarista koji sviraju prstima stil koji tebe interesuje - Steve Morse, Zakk Wylde, Eric Johnson...
Ostavi basiste! Jeste da zvuci slicno, ali NIJE ISTO! I nemoj da ocekujes da ces odmah da sviras dobro. Samo napredniji gitaristi mogu da sviraju prstima kao Mayer.
Da da shvatam ja to...ali znam chicken pickin' koji koriste morse,wylde,johnson...posto samo dosta i country skidao zbog toga...samo too nije to...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest