Pitanja, predlozi, kritike, ispravke i mozda pohvale vezane

Moderators: dejankuki, Reverse

Post Reply
User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 19 Nov 2007, 00:06

kontejner wrote:hmmm , ok to, nego sam mislio hocete li stavljati neki plan i program te skole, tipa sad se uci ovo, sledeca lekcija je ova, itd...
Razumeo sam te ...pokusao sam da ti kazem da nece biti nekog plana i redosleda... Ali sam pomenuo da kada dodju nove "lekcije" sam ces sebi tj. sami cete sebi odredjivati i plan rada i redosled i ucenja i vezbanja..

ponavljam, nije ovo skola koja ce vam dati ultimativno znanje, ali bi trebalo da vam pomogne u ucenju i SHVATANJU nekih stvari.

User avatar
kontejner
Posts: 181
Joined: 08 Jan 2007, 12:56
Location: Novi Sad
Contact:

Post by kontejner » 19 Nov 2007, 00:17

pa to da , kontam... Ok , josh jedno pitanje :D hoce li biti sweep picking i tapping lekcija :D

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 19 Nov 2007, 00:41

Iskreno, ukoliko ovaj "tecaj' bude uspesan i bude dovoljno "polaznika" mozemo se dogovoriti...

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Post by Chord-Master » 19 Nov 2007, 00:50

Kako to mislis dovoljno "polaznika", pa uvek ce biti nekog, cak i medju iskusnijim muzicarima ko ce zeleti da pogleda da nema neceg korisnog sto vec nije znao, mozda neki drugaciji pristup vec poznatoj tehnici...
Tako da ne znam sta podrazumevas pod "polaznicima", ali ti garantujem da ce biti zainteresovanih.

To naravno ne znaci da ti treba da se bavis ovim lekcijama na stetu po svoje slobodno vreme, nikako, nego samo hocu da kazem da ce uvek biti zainteresovanih.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 19 Nov 2007, 01:00

U pravu si!!! ok. bice i toga.


Edit:
BTW. Znaci, ispod SVAKOG grafickog prikaza "lekcije" imate i MIDI tj zvucnu prezentaciju zadate teme.

Kasnije ce biti dodati i akordi... tj pratnja...
To jos uvek nisu Backintracks, ali valjda cemo doci i do toga!!!

Pozdrav...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 25 Nov 2007, 22:44

Evo i druge "lekcije"...

User avatar
kalkulus
Posts: 92
Joined: 09 Apr 2007, 11:28
Location: Beograd
Contact:

Post by kalkulus » 29 Nov 2007, 14:30

za pocetak, svaka cast za lekcije :)

imam jedno pitanje
A za one koji se budu ukljucili kasnije, moj predlog je da gledate jednu poruku kao jedan cas...i da radite jednu poruku tj. cas dok je ne savladate!!! tek kada ste sigurni u ono sto je dato kao "zadatak" predjite na sledecu poruku tj "cas".
shta podrazumevash pod "savladavanje" lekcije? samo da se nauci raspored nota za date skale ili bi moglo josh neshto da se vezba pored toga?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 29 Nov 2007, 16:38

Prvenstvano sam se obracao nekima koji ce doci kada sve ili vecina "lekcija" budu vec poslate... U svakom slucaju...radite ono sto vam nije jasno dok ga ne savladate da vam bude potpuno jasno... tek tada predjite dalje. Napomenuo sam da ne znam kog ste nivoa znanja, pa idem malo ispocetka...

Do sada ima lekcija koje objasnjavaju osnove polozaja i skala... tu mozes sad da trazis razne skale, polozaje, paralelni dur- mol i slicno... dok se ne savlada i skonta sve sto je dato... Ja bar tako zamisljam ...Znaci nadji neku pocetnu poziciju (ton)... izaberes da li ces da sviras "dur" ili "mol" poziciju...onda nadjes njegov paralelni mol ili dur... i tako na svih 12 tonova na gitari...
Drugo probaj pentatonik i blues pentatonik polozaje i iz drugin pocetnih tonova... isti raspored tj. poziciju....

I vezbaj da trzas zicu tek onda kad ti je prst leve na potrebnom tonu...da bi imao sto cistiji ton...

Eto, nekih ideja...! npr!!

User avatar
kalkulus
Posts: 92
Joined: 09 Apr 2007, 11:28
Location: Beograd
Contact:

Post by kalkulus » 09 Dec 2007, 23:47

neshto vrtim po ovim skalama i cini mi se da si omashio molsku skalu

ako uzmemo Am skalu, na 2goj zici(H ili B, po zelji :)) imash F# umesto F. kaziprst treba da ide na 6 a ne na 7 prag

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 10 Dec 2007, 01:04

Auuuu kakva greska!!!!! pokusacu da sutra ispravim sve sto stignem!!!

Hvala na ukazanoj gresci i izvinite!!!!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 10 Dec 2007, 16:29

Evo, ja mislim da sam sad ispravio sve sto se tice Slika... ukoliko ima jos nekih gresaka... slobodno javljajte.... jbga ko radi taj i gresi... ne znam sta mi bi!!!!

Takodje, proverite i MIDI fajlove, jer mozda se i u njima pokrala eka greska!!!! Pozdrav i izvinite!

User avatar
kalkulus
Posts: 92
Joined: 09 Apr 2007, 11:28
Location: Beograd
Contact:

Post by kalkulus » 10 Dec 2007, 20:03

kao shto sam kazesh "ko radi taj i greshi", samo nastavi dalje :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Pitanja, predlozi, kritike, ispravke i mozda pohvale vezane

Post by dejankuki » 16 Dec 2007, 22:40

Evo jos jedne "lekcije".

Nadam se da ce vam i ova biti jasna. Kontam ako ne postavljate pitanja da vam je jasno... :)

Ponavljam... sta god vam zadaje muku, dajte da pricamo o tome, jer mozda jos nekog muci ista stvar...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Pitanja, predlozi, kritike, ispravke i mozda pohvale vezane

Post by dejankuki » 30 Dec 2007, 12:05

U "lekciji" koju sam danas postavio, objasnio sam osnove gradjenja akorda u nekom tonalitetu...njihove relacije i lakse snalazenje. Naravno, ukoliko svirate u Durskom tonalitetu. Isto pravilo je i kada svirate u molskom, samo sto ce pocetni akord biti paralelni MOL. Samim tim on sada prelazi na prvi stupanj a paralelni DUR ce biti na trecoj poziciji u tom slucaju!!!

Nadam se da kontate... ako ne... postavljajte pitanje ovde.

User avatar
kalkulus
Posts: 92
Joined: 09 Apr 2007, 11:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Pitanja, predlozi, kritike, ispravke i mozda pohvale vezane

Post by kalkulus » 31 Dec 2007, 02:50

ovaj "kljuc" za dur/mol akorde u nekom tonalitetu je odlicna stvar, sada neke stvari pocinju da imaju smisla. uvek sam se pitao zashto je negde dur a negde mol :)

a bilo bi lepo videti i lekciju o arpeggio tehnikama

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest