[Bubnjevi] Feet and hand technique

Moderators: dejankuki, Reverse

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Post by Derrick » 31 Aug 2007, 12:45

Drobac wrote: Eto, Zoli ti je sve rekao. Naravno da svako ima neki svoj nacin, ali kad god sam gledao nekoga da radi heel-toe, peta skoro da i nije na pedali. Pronadji negde snimak Tim Watersona, on je svetski rekorder u brzini ove tehnike i videces da mu je samo pola noge na pedali. Petom izvodi udarac samo kad svira jako sporo.
E, ali ako peta nije na pedali, onda to nije heel-toe :P :wink:

Znam, video sam Watersona i covek stvarno nije normalan :shock: Zaista najbrze bez neke ozbiljnije konkurencije.

Inace, sto se heel-toe tehnike tice, ona nije nista specijalno. Heel-toe se konstantno radi na hi-hat pedali (recimo kada se svira swing). Dakle, uradis isto to, samo desnom nogom i taaaadaaaah!! - dobijes dva udarca uz jedan pokret. Mada, ponovo kazem, svako radi kako mu vise odgovara i lezi njegovom stilu svirke. Verovatno bih i ja bio primoran da modifikujem moj nacin izvodjenja heel-toe tehnike kada bih imao potrebu da sviram nesto u stilu Derek Roddy-ja, mada mogu reci da i ovako mogu da postignem veoma veliku brzinu...

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 31 Aug 2007, 15:07

(cisto informativno, Derek ne radi heel-toe x) )

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Post by Drobac » 31 Aug 2007, 16:54

@ Derrick - znam to na kontri (nisam jos usavrsio jer nemam potrebe, ali mogu da uradim), ali ne i na bas pedali, mada se nesti i ne trudim previse, vise idem na to da usavrsim singlove.

@ Zoli - radi. ;)

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 31 Aug 2007, 17:48

Mislio sam ne radi na bass bubnju...ok na kontri i to...radi i na bassu? O_o

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Post by Drobac » 31 Aug 2007, 18:12

Da. Potrazi na you tube. Ima video.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Post by Derrick » 31 Aug 2007, 20:22

zolideathmetal wrote:(cisto informativno, Derek ne radi heel-toe x) )
Radi itekako! Imam tri njegova drum-solo-a i prilicno se vidi da radi heel-toe. :wink:

@Drobac:

Ja sam se na heel-toe, double strokes, moeller tehniku i ostale "olaksice" navikao, i poptuno sam se "ulenjio" - singlove cepam BAS kada moram ili kada je isuvise sporo za dablove. :oops:

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 31 Aug 2007, 23:31

Drobac wrote:Da. Potrazi na you tube. Ima video.
Nemogu da nadjem...

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Post by Drobac » 01 Sep 2007, 10:59

Bio je na njegovom sajtu link, ali to sad naci... Bolje se ubiti.

maverick_nis
Posts: 64
Joined: 11 Aug 2007, 16:24
Location: Nis
Contact:

Re: [Bubnjevi] Feet and hand technique

Post by maverick_nis » 10 Sep 2008, 00:16

Meni je potrebna pomoc =)

Ja sam pocetnik u bubnjevima,sviram nekih par meseci,ali bubnjeve nemam kuci,posto zivim u stanu i nemam uslove za vezbu...recite mi koje vezbe za nogu mogu kuci da radim,tacnije vezbe kako bi povecao brzinu udaranja bas bubnja...uglavnom sviram punk. =)

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: [Bubnjevi] Feet and hand technique

Post by Derrick » 10 Sep 2008, 09:42

maverick_nis wrote:Meni je potrebna pomoc =)

Ja sam pocetnik u bubnjevima,sviram nekih par meseci,ali bubnjeve nemam kuci,posto zivim u stanu i nemam uslove za vezbu...recite mi koje vezbe za nogu mogu kuci da radim,tacnije vezbe kako bi povecao brzinu udaranja bas bubnja...uglavnom sviram punk. =)
Za noge teško da možeš da radiš neku konkretnu vežbu onako "na suvo" - bez bubnjeva, odnosno pedale, međutim mogu da pomognu klasične vežbe za jačanje nožnih mišića, uključujući tu i trčanje, šetanje, vožnju bicikla... Takođe, ako slušaš neke brže punk bendove, pa se pitaš kako tako brzo "čuka" tu singl pedalu, odgovor je da je verovatno i "ne čuka" toliko brzo, već primenjuje neku od tehnika koje su pomenute na prethodnim stranicama ove teme... :wink:

maverick_nis
Posts: 64
Joined: 11 Aug 2007, 16:24
Location: Nis
Contact:

Re: [Bubnjevi] Feet and hand technique

Post by maverick_nis » 13 Sep 2008, 19:42

pa i predpostavio sam da ne mogu nista na suvo...jbg,ali hvala u svakom slucaju =)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest