-TRILERI OBJASNJENJE -

Moderators: dejankuki, Reverse

Post Reply
ZIVAISTINA
Posts: 4
Joined: 19 Jul 2011, 20:15

-TRILERI OBJASNJENJE -

Post by ZIVAISTINA » 19 Jul 2011, 20:58

Cao ucim da sviram klavijature i vjezbam ono osnovno skale,akorde,trilere,sve po notama,ali nikako nemogu da skontam kako se svira triler koji cu postaviti u videu,pa bih volio da mi neko objasni,kako se to svira evo video:


triler na 0:08 sekundi video,a isto tako svira ga kroz citavu pjesmu


http://www.youtube.com/watch?v=3A4Bu8AB ... re=related



triler na 0:06 sekundi,a svira ga kroz citavu pjesmu

http://www.youtube.com/watch?v=8oQq4xdZ ... re=related


Ja inace vjezbam one osnovne trilere,sto se koriste,ali ovaj nemogu skontati nikako,jel predudar il sta je molim vas pomozite??????

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: -TRILERI OBJASNJENJE -

Post by Reverse » 19 Jul 2011, 21:06

Triler nije tezak, ali treba dosta vezbe. Svira se drugim i trecim prstom, tako da naglasis dirku koju sviras drugim a trecim samo zakacis dirku pored.
:ziveli:

Neka neko prebaci temu u Teorija i tehnike.

ZIVAISTINA
Posts: 4
Joined: 19 Jul 2011, 20:15

Re: -TRILERI OBJASNJENJE -

Post by ZIVAISTINA » 19 Jul 2011, 23:19

Hvala druze na pomoci,ali dali bi mi neko mogao malo to detaljnije opisati ili neki video ili da napise note za taj triler kao primjer,ja bi najvise volio kad bi mogao ici na casove kod nekoga,ali nemam ni vremena ni mgucnosti,zato help me :(

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: -TRILERI OBJASNJENJE -

Post by MetalFunk » 20 Jul 2011, 00:11

Ovo sto je reverse rek'o, to je ziva istina!

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: -TRILERI OBJASNJENJE -

Post by Reverse » 20 Jul 2011, 04:25

Hmm, ne znam sta ce ti note ipak je to triler. :mrgreen:
Znaci uzmes drugi prst na C i treci na D i vezbas(CDCDCDCD), pa predjes na D i E ili D i Es itd.
Za pocetak uzmi neku mono boju(monophonic) jer je lakse. Znaci, kao sto rekoh akcenat je uvek na drugom prstu koji bi trebalo da je kao "prilepljen" za dirku, dok treci samo zakaci dirku pored, pokusaj da podizes prste sto manje jer dobijas na brzini, takodje se saka blaaaago rotira u zglobu.
Tesko je to objasniti ovako, ne bi bilo lose da odes kod nekoga da ti objasni osnovne stvari i trilere... ako brzo kapiras, ne treba ti vise od 3-4 casa.

ZIVAISTINA
Posts: 4
Joined: 19 Jul 2011, 20:15

Re: -TRILERI OBJASNJENJE -

Post by ZIVAISTINA » 21 Jul 2011, 23:19

Hvala drugovi na trudu da mi objasnite,ostalo je sve na meni tj, vjezbanje.
Nasao sam na jednom snimku kako lik objasnjava i svira primjer D-C-D-C-C ; (naglasak je na tonu C),bas taj triler koji trazim da mi objasnite i hvala na tome.
Dali se ovaj triler uvijek svira striktno 3 pa 2 prstom,gdje je naglasak na 2 prstu ili se moze svirati prvo 2 pa 3 prstom gdje je naglasak na 3 prstu.
Ja znam i ostale one osnovne trilere,ali mi ovaj zvuci bas ono extra u odnosu na sve ostale i moram da ga naucim,a primjetio sam da dosta raje svira samo sa tim trilerom,a ostali nista.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest