Sluh bez ritma?

Moderators: dejankuki, Reverse

LGT[SB]
Posts: 10
Joined: 15 Feb 2014, 00:07

Re: Sluh bez ritma?

Post by LGT[SB] » 15 Feb 2014, 00:19

Evo, da odgovorim na ovo, iz licnog iskustva.

Kao mladji sluh nisam imao, imao sam nekii cudni osecaj za ritam,evo i primera : Desavalo mi se da umesto da udaram po ritmu bubnja u pesmi, ja sam udarao po ritmu melodije.

Nijedna muzicka skola me nije htela, cak ni skolski hor :D :P. Ali nesam mogao bez muzike, tako da sam kao mlad pokusavao da naucim gitaru ali profa je bio dosta rigorozan.

Nakon 23 godine od mog rodjenja, sad imam svoj studio, bavim se muzikom aktivno i razaznajem polutonove i tonove, melodiju i ostala cuda-juda. A da ne govorim da mogu da cujem vibraciju telefona koji je 2 sprata iznad u gluvoj sobi :D :P

Skoro sam radio opseg frekvencija koje moje uvo moze da cuje: Na kraju nakon svega toga sam dobio rezultat da je moj opseg od 150 Hz do 21 054 Hz, na sta sam ja jako ponosan :D

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Sluh bez ritma?

Post by fattwang » 15 Feb 2014, 14:29

LGT[SB] wrote: Skoro sam radio opseg frekvencija koje moje uvo moze da cuje: Na kraju nakon svega toga sam dobio rezultat da je moj opseg od 150 Hz do 21 054 Hz, na sta sam ja jako ponosan :D
:shock: Popravi instrument kojim si merio frekfentni opseg.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sluh bez ritma?

Post by Duane » 15 Feb 2014, 23:33

a ja mis da je "osećaj za ritam" samo nepotrebna mistifikacija jedne ne toliko složene teme...

ritam se uči, sedne se uz metronom.. kao što se uči basket... telo se uslovljava i trenira, stvar je mehanike prvo... ok sad nije svako razvijen isto niti rodjen sa istim potencijalima, ali ono ne pricamo o nekim astronautskim poslovima... drugo, ako je stvar do "mentalnog" razumevanja ritma, muzičkog pamćenja end vot not, jel to isto ne može da se nauči ili se radja sa tim? jel ti možeš da naučiš francuski lupam... ok nekom ide lakše nekom teže, al čemu te mistifikacije... ljudi pričaju i ono kao neko ne tapše u ritmu pa dobro verovatno zato što ga boli patka za to i neće to da ispravi a ne zato što je rodjen da to radi or smtg...

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Sluh bez ritma?

Post by ssmc » 15 Feb 2014, 23:57

Duane wrote:... ljudi pričaju i ono kao neko ne tapše u ritmu pa dobro verovatno zato što ga boli patka za to i neće to da ispravi a ne zato što je rodjen da to radi or smtg...
Rođen je da ga boli patka :idea:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sluh bez ritma?

Post by Duane » 16 Feb 2014, 01:42

ssmc wrote:
Duane wrote:... ljudi pričaju i ono kao neko ne tapše u ritmu pa dobro verovatno zato što ga boli patka za to i neće to da ispravi a ne zato što je rodjen da to radi or smtg...
Rođen je da ga boli patka :idea:
kad je osmi mart

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest