Problem s trzalicom

Moderators: dejankuki, Reverse

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Problem s trzalicom

Post by Guitar_thrill » 09 Jan 2008, 16:35

E i to, i ruku drzim malo cudno...npr. kada sviram Stratocastera,onaj zadnji deo palca mi dodiruje telo gitare!!!Ke; to dobro??Ja sam mislio da nije pa sam poceo da sviram Les Paula :lol: sad je lakse...

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Re: Problem s trzalicom

Post by Chord-Master » 09 Jan 2008, 16:46

Da, da i ja imam isti problem... ovaj, hoce neko meni da kupi Les Paul-a? :D
Salim se naravno :wink:

@Critical
Znas sta, ako ce biti primetne razlike kao sto kazes, onda cu bez razmisljanja da pocnem da se navikavam na drzanje sa dva prsta.

Mnogo hvala na ovim mudrackim savetima :wink:
Odoh da vezbam.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Problem s trzalicom

Post by Guitar_thrill » 09 Jan 2008, 18:02

Odlucio sam da predjem na dva prsta........
Probao sam nesto da odsviram sa dva i osecam se kao da sam hendikepiran...ali nadam se da cu za mesec dana biti na nivou dosadasnje svirke....nadam se....mada mozda potraje i duze.....jos jedno hvala svima....a sa prvim napredovanjem javicu vam se na ovoj temi :D

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Re: Problem s trzalicom

Post by XtrmntR » 09 Jan 2008, 19:15

I meni je kao i Criticalu trebalo 2 godine i jache da skapiram da pogreshno drzim trzalicu... trebalo mi je koji mesec da se vratim tamo gde sam bio sa pravilnim nachinom drzanja... Strashno je koliko unazadi choveka...

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Re: Problem s trzalicom

Post by Chord-Master » 10 Jan 2008, 14:39

Guitar_thrill wrote:Probao sam nesto da odsviram sa dva i osecam se kao da sam hendikepiran...


Takodje.

Mada evo jutros sam uzeo da sviram Voodoo Chile (valjda inspirisan Guitar-thrill-ovim avatarom :lol: ) drzeci trzalicu sa dva prsta i nije mi predstavljalo neki problem, pretpostavljam da je nesto lakse, a nesto teze odsvirati, al' kao sto kaze XtrmntR ove greske sa pocetka bas unazade coveka.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Problem s trzalicom

Post by Guitar_thrill » 10 Jan 2008, 21:01

Chord-Master wrote:
Guitar_thrill wrote:Probao sam nesto da odsviram sa dva i osecam se kao da sam hendikepiran...


Takodje.

Mada evo jutros sam uzeo da sviram Voodoo Chile (valjda inspirisan Guitar-thrill-ovim avatarom :lol: ) drzeci trzalicu sa dva prsta i nije mi predstavljalo neki problem, pretpostavljam da je nesto lakse, a nesto teze odsvirati, al' kao sto kaze XtrmntR ove greske sa pocetka bas unazade coveka.
Sad mi neces verovati,ali i ja sam to probao da odsviram jutros,i cak mi se vise svidelo nego sa tri prsta !!?? Bas voodoo chile...

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Problem s trzalicom

Post by Guitar_thrill » 10 Jan 2008, 21:04

Ufff,opet sam u dilemi....danas sam bio kod jednog lika,da mi pokaze par fora....i on svira sa TRI prsta vec 25 godina,i ladno svira Malmsteena i kompaniju....mrzim kad sam neodlucan,a primetio sam da sam i ja napredovao u brzini sa 3 prsta zadnja 3-4 dana.....ovo me izludjuje

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Problem s trzalicom

Post by Critical » 10 Jan 2008, 21:42

Ajde ovako,znam kako ti je,ali sta god da odlucis ,tj kako god da odlucis da ces da drzis trzu neces se pokajati ,mogu da ti kazem da je moje licno misljenje da samo treba da VEZBAS i vezbas i vezbas i tako dok ne crknes ,na kraju krajeva moze i bez trze da se svira :D

Ako te ovo bude mucilo pa ne budes mogao da spavas :mrgreen: ,nadji me na MSN pa da lepo popricamo o tome :wink:

Odjava

drVisestruki
Posts: 4
Joined: 21 Jan 2008, 16:14

Re: Problem s trzalicom

Post by drVisestruki » 24 Jan 2008, 09:34

dragi gitaroshi, vidim da imate problema sa trzalicom.

Imagine this: zadnjih 10 -12 godina sviram iskljucivo prstima (da, ja sam basista), a u novim bendovima (sviram u par bendova) INSISTIRAJU da sviram trzalicom (kao, zvuk i to..). E sad, zamisli moje muke, posto NIKAD nisam svirao trzom. Elem, kao sto kolega rece, ubung macht den meister (vezba sinovac, vezba)... Ako ja uspevam, moze te i vi. S postovanje, iskreno Vash...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Problem s trzalicom

Post by Rocket Roll » 24 Jan 2008, 11:50

drVisestruki wrote:...a u novim bendovima... INSISTIRAJU da sviram trzalicom (kao, zvuk i to..).
Teraju te da sviraš trzalicom? Basistu? I pored toga što su basisti koji sviraju prstima kod nas skoro izumrli?

Gde mi živimo. :mrgreen:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Problem s trzalicom

Post by Critical » 24 Jan 2008, 11:55

Rocket Roll wrote:
drVisestruki wrote:...a u novim bendovima... INSISTIRAJU da sviram trzalicom (kao, zvuk i to..).
Teraju te da sviraš trzalicom? Basistu? I pored toga što su basisti koji sviraju prstima kod nas skoro izumrli?

Gde mi živimo. :mrgreen:

Nisu oni krivi sto izumiru,vidis da ih teraju :mrgreen:

Btw, meni je 1000 bude lepse i bolje da cujem basistu kako svira prstima ,nego da slusam onog kako mlati zice trzom

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Problem s trzalicom

Post by KnightOfDoom » 24 Jan 2008, 14:13

Evo i ja sviram trzalicom bass. Ovi moji iz benda me preklinju da sviram prstima a ja necu :lol: :lol: :lol: A u proslom bendu sam svirao prstima a oni su hteli trzalicu.... Eh sta ti je inat. :lol:

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Problem s trzalicom

Post by Guitar_thrill » 24 Jan 2008, 23:34

Mi naseg teramo da svira prstima...savete neke dvojice matorih rockera pamticu do kraja zivota :
1) Samo ***** sviraju bas trzalicom
2)Samo ***** sviraju na devetkama i osmicama (misli se na zice za el. gitaru)
ovoga se drzim k'o pijan plota,iako bas ne znam da sviram,kad god ga uzmem sviram prstima :)
...naravno mogli su da kazu i " Samo ***** nece da daju matorim rockerima po 100 evra" i ja bi ih verovatno poslusao :lol:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Problem s trzalicom

Post by KnightOfDoom » 25 Jan 2008, 10:19

Oh noes! :hos: Matori rokeri ce misliti da sam *****! :lol: :lol: :lol:

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Problem s trzalicom

Post by vbraca » 25 Jan 2008, 19:05

Rocket Roll wrote:I pored toga što su basisti koji sviraju prstima kod nas skoro izumrli?
Ja sam jedan,ne podnosim sviranjem trzalicom,jer nije to taj zvuk,a i ne sviram metal.
Mali off ali sam morao.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest