Tehnika sviranja gajdi

Moderators: dejankuki, Reverse

Post Reply
etnomuzikolog
Posts: 3
Joined: 14 Oct 2012, 11:12

Tehnika sviranja gajdi

Post by etnomuzikolog » 14 Oct 2012, 11:47

Pozdrav svima,ja sam treca godina etnomuzikoloskog odseka srednje muzicke skole sa glavnim predmetom tradicionalno pevanje.Pre nekog vremena sam prvi put uzela gajde u ruke i posto u skoli nemamo profesora gajdi,sama se snalazim sa njima,tj skidam sama melodije po sluhu,trazim tonove,"borim" se sa onim mehom :D ...teoretski znam dosta o gajdama,ali mi to u prakticnom delu bas i ne pomaze...imam dvoglasne gajde i mislim da je u pitanju,tzv. makedonski stim...da li neko svira,ima mozda grif tabelu,ili bilo kakav savet u vezi tehnike sviranja?Hvala unapred!

etnomuzikolog
Posts: 3
Joined: 14 Oct 2012, 11:12

Re: Tehnika sviranja gajdi

Post by etnomuzikolog » 14 Oct 2012, 12:07

Da,zaboravila sam da kazem da sviram frulu vec par godina,ali probala sam tu tehniku i ne funkcionise bas sve...

sezam
Posts: 185
Joined: 15 Aug 2008, 16:39

Re: Tehnika sviranja gajdi

Post by sezam » 23 Jun 2013, 00:13

etnomuzikolog wrote:Da,zaboravila sam da kazem da sviram frulu vec par godina,ali probala sam tu tehniku i ne funkcionise bas sve...
Uh kako me nadje. Obozavam gajde. Ali nazalost nema vise starih majstora koji su svirali taj instrument. Mozda jos ponegde. A fantastican je ton, a tek kako bise sve to uklopilo u rok, kroz jedan dobar aranzman i dobru melodiju. Da, napisati melodiju za rok sastav i gajde. Bilo bi to svetsko cudo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest