'Manje poznati' harmonici, 'dobro sam ih zapamtio'

Moderators: dejankuki, Reverse

Post Reply
User avatar
upadljivo_tih__
Posts: 62
Joined: 19 Jan 2008, 05:11

'Manje poznati' harmonici, 'dobro sam ih zapamtio'

Post by upadljivo_tih__ » 30 Jan 2008, 09:58

semi harmonics
s. h. je kakav harmonik? Kako ga dobijem? Treba li mi nesto "specijalno" za to tipa floyd itd., jeli moguc na akusticnu, dali je to neki harmonik sa mikrofonijom... bolje da ne nagadjam nego pitam. Zar ne.


- Pantera "Cementary Gates" http://www.sendspace.com/file/oap66v

sta je ovo majko mila? :!:


- Bijelo dubme "Pozurite konji moji" http://www.sendspace.com/file/t47bfh

Efekat-pedala-procesor neki ili... jeli ovo taj semi?

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Re: 'Manje poznati' harmonici, 'dobro sam ih zapamtio'

Post by Rocker. » 30 Jan 2008, 10:22

Dimebag koristi floyd rose da bi dobio te "vrištavce",imaš temu o tome ovde:viewtopic.php?f=15&t=738,a temu o harmonicima imaš ovde:viewtopic.php?f=14&t=2058. I ubuduće koristi search opciju pre nego što otvoriš novu temu, zapanjio bi se kolika se količina znanja nalazi ovde na forumu.

User avatar
upadljivo_tih__
Posts: 62
Joined: 19 Jan 2008, 05:11

Re: 'Manje poznati' harmonici, 'dobro sam ih zapamtio'

Post by upadljivo_tih__ » 30 Jan 2008, 10:25

cementary gates je samo jedno od pitanja. Btw gledao sam video lekciju na koju ga je on licno izveo prstima. Glavno pitanje su semi harmonics, ubuduce prije nego sto uzmes da delis savete procitaj prvo sto SVE pise. Natural harmonici nisu "manje poznati" i smatra se valjda da ih znam, cim pitam za ove druge? Zato manje pametuj da ne ispadnes glupav - .

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: 'Manje poznati' harmonici, 'dobro sam ih zapamtio'

Post by dejankuki » 30 Jan 2008, 11:13

Ne postoje semi-harmonics

U prvom slucaju je obican harmonics na drugom polju koji je dodatno dignut Floydom a u drugom najobicniji prosti sustain sa feedbackom...


u prvom slusaju DA treba ti dobro ustimovana Elektricna gitara, distorzija i Floyd Rose
U drugom slucaju Bilo koja gitara i pojacalo ....


Drugo.... ko je kulturan, glup, pametan, obrazovan, elokventan, potreban, nekoristan i ostalo na OVOM forumu nemoj ti da brines.... postoje ljudi koji brinu o tome, a zovu se moderatori i Administratori.... jednom recju staff!!!

Zato... ponasaj se u skladu sa pravilnikom i budi koristan i KULTURAN clan... postuj clanove ovog foruma, kao i sam forum koji postoji da bismo razmeljivali iskutva i priali nesto smisleno. Ukoliko ti nisi navikao na tako nesto, postoje i drugi forumi. Ovde ne provociraj i ne svadjaj se jer nije ni mesto ni takav forum.

User avatar
upadljivo_tih__
Posts: 62
Joined: 19 Jan 2008, 05:11

Re: 'Manje poznati' harmonici, 'dobro sam ih zapamtio'

Post by upadljivo_tih__ » 30 Jan 2008, 12:03

cini mi se da nije taj staff tako reagovao kad su uzeli da me ispravljaju prvo za "vise postova umjesto spajanje u jedan" pa onda za "gramaticke greske" i da mi spamuju temu (iako je u Spitfestu) i na razne druge nacine. A ni sad kad mi je ovaj reko da "ima tema o Natural Harmonicima". Al dobro, on je pohvalio "na ovom forumu ima zacudjujuce mnog da se nauci" pa je tako izbjegao da ga staff ganja.

1. Semi harmonics postoje.
2. Nisi informisan i upucen, ono prvo moze da se radi bez floyda.

3. Staff necu da postujem jer je vecinom od dvolicnih ljudi, a i banovan sam bio za nista. Zato sto sam se usudio da kazem da je "kad bi bijo bijelo dugme" zesce svirano od Mejdenove bilo koje stvari, za to sam popio ban. Dakle: boli me k*ac za staff. Ja sam doso da pricam o hramonicima. I vidim da ste se vi iz staffa odlucili da mi u ovu temu unistite, vise vi postujete nego clanovi. Ma boli me ***** radi kako oces. Sa tobom bar se nisam svadjao pa ti zato odgovaram, inace nebi.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: 'Manje poznati' harmonici, 'dobro sam ih zapamtio'

Post by KnightOfDoom » 30 Jan 2008, 12:58

Nisi dobio ban zbog tvog stava o bjelom dugmetu i maidenima vec zbog konstantnog krsenja pravilnika i vredjanja drugih clanova. I Rocker i dejankuki su ti lepo odgovorili, a ti slobodno nastavi da teras po svom, da shvatas stvari na svoj nacin i neka te boli ona stvar za urednike i admine (a po tvom stavu kako vidim i za ostale clanove).
Ni ne zasluzujes da dobijes odgovor kako se izvode stvari iz ova dva primera koja si dao, niti da dobijes informaciju sta je i da li uopste postoji semi harmonic.

User avatar
Kemfree
MF veteran
Posts: 62
Joined: 10 Jul 2007, 17:11
Location: Beograd

Re: 'Manje poznati' harmonici, 'dobro sam ih zapamtio'

Post by Kemfree » 09 Mar 2008, 01:11

Podrzavam staff.

User avatar
kontejner
Posts: 181
Joined: 08 Jan 2007, 12:56
Location: Novi Sad
Contact:

Re: 'Manje poznati' harmonici, 'dobro sam ih zapamtio'

Post by kontejner » 09 Mar 2008, 14:01

2. Nisi informisan i upucen, ono prvo moze da se radi bez floyda.



da, moze i sa obicnim vintage tremolom, sve u svemu potreban je tremolo, ali o5 nemoj da vredjash staff, ako znas nesto sto mi ne znamo slobodno podeli sa nama , za to sluzi ovaj forum, a ne za vredjanje...

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: 'Manje poznati' harmonici, 'dobro sam ih zapamtio'

Post by KnightOfDoom » 09 Mar 2008, 21:46

Banovan je taj odavno tako da nema svrhe odgovarati.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest