Podelite svoj plan vezbanja

Moderators: dejankuki, Reverse

Post Reply
Nediarovic
Posts: 10
Joined: 29 Nov 2011, 21:16

Podelite svoj plan vezbanja

Post by Nediarovic » 02 Dec 2013, 23:00

Ako bi ste bili ljubazni, zeleo bih da saznam na koje nacine moje kolege vezbaju tj ako mozete da date kratak opis Vase dnevne rutine vezbanja (ili nedeljne tj mesecne, ne znam na koji nacin to ko gleda). Konkretno me zanima koliko vremena posvecujete tehnici, pesmama, skalama, akordima, vezbama sa metronomom, na koje sve nacine svirate skale dok vezbate, da li koristite papir i olovku tj bas me interesuje sve. Ja sviram gitaru ali to je sasvim nebitno tj nije bitan instrument koji svirate vec samo kratak opis vezbanja i na sta se fokusirate dok vezbate? Da li ste sami izgradili taj nacin ili ste se ugledali na neke osobe? Zeleo bih da cujem druga iskustva, odgovori nece biti eksploatisani :) hvala unapred!

User avatar
jawohl
Posts: 72
Joined: 10 Jun 2013, 03:33
Location: LZ/BG/LZ/BG
Contact:

Re: Podelite svoj plan vezbanja

Post by jawohl » 17 Dec 2013, 15:47

zavisno od obaveznog vremena koje moram utrositi na posao, pripreme i blablabla zadesi se da imam pauze od nedelju do mesec dana. dok nekad sviram svakog dana min 3h. program za vezbu je dosta kratak i bazican. pre nego sto uzmem instrument, zagrejem zglobove (tipa neke vezbe sa fizickog iz osnovnog uzrasta). protresem ruke i prste sto vremenski nije vise od 5min. kada uzmem gitaru obavezno mi je da provezbam motoriku desne ruke tj principe trzanja (retko ko drzi trzalicu i ima polozaj desne ruke na telu gitare, svako ima svoj pristup), elem u poslednje vreme koristim uvodni rif Kill the king za ovu vezbu. Po minut na razlicitom tempu od 98, 135, 160. Zatim sinhronizujem obe ruke i tada se trudim da nikako nema smisla to sto se cuje. Tipa krenem sa hronomaticnom pa se spustim neki arpredjijem i zavrsim sa lidijanom. Bilo sta da uzmem za vezbu sinhronizacije metronom postavim na 100bpm do 130bpm, dupliram vezbu mada ni to ne traje dugo.
maksimalno provedem 20ak minuta vezbajuci.
prebacim kabal gitare sa pojacala na komp i u guitar rigu snimim neki akusticni ritam, primer D, A, D, G. Nekad sa razlaganjem nekad bzvz sto mi padne na pamet. Cisto nesto sto mi bude prijatno za sluh. Vratim se na pojacalo, pustim guitar rig da se ponavlja i zajedno sa njim krenem ritam pa predjem u solo gde najvise vremena posvetim eksperimentisanju. retko kad pratim skale jedino sto mi je bitno je da uskladim tonalitet sa ritmicnim akordom.
nekad zvuci genijalno i memorisem pokrete prstiju/ruke, nekad je kao govedje govno pa krenem ispocetka sa drugim stvarima. meni licno je bolje da memorisem pokrete jer mi mozda bude gotivnije sa drugim akordima. nemam konvencionalni pristup i nikad ne zapocinjem svirku kad nisam raspolozen.
to su inace neki sitniji razlozi zbog kojih sam izbacen iz muzicke skole pa sam gotovo sve ucio sam :XD:

nadam se da ce nekome ove stvari biti prihvatljive :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest