Boli me kaziprst

Moderators: dejankuki, Reverse

Post Reply
veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Boli me kaziprst

Post by veljapa » 06 Mar 2015, 15:20

Boli me kaziprst. Uglavnom kad sviram bare akorde od 1-3 praga i od benta kaziprstom, oce i od akusticne da pocne da me boli. Desilo mi se to pre oko godinu dana prvi put ali tada sam malo iskulirao i prestalo je. Onda sam poceo da istezem ruke i prste pre sviranja i da radim na tehnici (da manje stiskam uglavnom posto je visina i ostalo bilo prilicno OK) i bilo je u redu svo ovo vreme. Ali ne lezi vraze pre jedno 2 nedelje tu gde smo svirali bilo je hladno. Nije imalo sanse da zagrejem ruku. 1, 2, 3, 4 ajde i odmah sam osetio da ce ovako da se zavrsi.
Sve u svemu sad bol ne prestaje. Prekinuo sam sa sviranjem. Ne boli me permanentno nego kad opteretim prst i to malo sa strane. Ko ne razume nek uhvati Bb dur na prvom pragu i videce da ne baruje unutrasnjoscu prsta nego malo sa spoljne strane. Tu me i boli neka kao zila iznad zgloba preko kojeg se navlaci prsten recimo. Cak mogu da izazovem bol ako tu gurnem vrh prsta druge ruke tu.

Ne bi reko da je zglob jer mi je prst pokretan mogu cak i da sviram uz dozu bola bez da se primeti sto sam i uradio onomad :|

Jel imao neko? Jel prošlo? Dal da idem kod lekara? Malo mi taj lekar u ovim nasim uslovima nerealan. Verovatno ce da me gledaju ko kretena.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Boli me kaziprst

Post by tommytigh77 » 06 Mar 2015, 16:04

Imao sam sličan problem prošle godine, mučio me bogami dobrih 3-4 meseca, ali sam svirao sve vreme, pa me je valjda zato toliko dugo i držalo. Teško da je u pitanju zglob, jer onda ne bi mogao da saviješ prst. Pre će biti da je istegnut ligament, a njima treba dosta vremena da se zaleče. Svako normalan bi ti preporučio da odeš kod doktora, što i ja činim, ali unapred pretpostavljam da je od toga slaba vajda, tj. ne vidim šta bi drugo doca mogao da ti kaže, osim da prestaneš da sviraš dok te potpuno ne prestane bol. Ako moraš da sviraš, kupi u apoteci takozvanu ''konjsku mast'', pa maži prst sa tim, meni je poprilično pomoglo (doduše, ja sam koristio drugom prilikom za prebijen prst, ali je primenljivo i u ovom slučaju). Po opisu ne bi trebalo da je trajna povreda.

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Boli me kaziprst

Post by veljapa » 06 Mar 2015, 16:42

Hvala. MIslim da mogu da prisutim jos jednu nedelju kako stvari trenutno stoje da odmorim.

Ovaj lik ovde http://www.thegearpage.net/board/showth ... 654&page=2 imao identican problem pre nekoliko godina! Cekam dal ce da odgovori agresor.

Nadam se da link nije problem. Ako jeste mogu da obrisem ili obrisite vi.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Boli me kaziprst

Post by komil » 06 Mar 2015, 18:06

Ako nije neki zaista medicinski problem, uglavnom se svodi na to da je potrebno više redovnog vežbanja ili je ta konkrektna gitara zaista neudobna za tvoju ruku. Takođe, može biti i neka loša navika, loše držanje ruke. Gitare sa ravnim, ili skoro ravnim fingerboardom su nezgodnije recimo, a može biti i da je sam oblik vrata loš (ili bar loš za tvoju veličinu ruke).

Ja kada sam kao vrlo mlad :) imao takav problem svirao sam na jako lošoj akustari bez ikakvog radijusa, sa jako tvrdim žicama (stalno imao žuljeve). Morao sam jako da stistkam zbog žica, a bilo nezgodno jako (teže je držati kažiprst potpuno ravno, lakđe je kad imaš radius pa je bar blago savijen).

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Boli me kaziprst

Post by veljapa » 08 Mar 2015, 21:37

Prolazi me polako. Ne boli me vise kad sviram. Samo kad ga pritisnem drugim prstom sto cu da izbegavam. Ne barujem kaziprstom do daljnjeg.

Komil nije od nedostatka vezbe. Vezbam najvise od kad sviram. I kad ne stignem da vezbam nesto konkretno (retki dani) zagrejem se i uradim dril. Sviram 4 gitare koju dohvatim, a ovu sto sviram najvise imam 21 godinu.

Mada sto se tice lose navike mozda imas pravo. Uhvatim se da davim vrat i kad treba i kad ne treba. Mislio sam da sam to skroz ispravio al evo sad kad sam opet obratio paznju vidim da cim se malo zanesem eto palca okolo.

Tu se sad pojavljuje i cinjenica da previse vremena provodim za tastaturom. Takav mi posao. + cinjenica da se jednostavno tako namestilo da u zadnje vreme sviram dosta bare akorda na akusticnoj gitari. I licno mislim da sam se povredio po hladnoci to vece koje sam pomenuo. Jednostavno nisam vise mlad :|

Onaj agresor na onom forumu ne odgovara, a video je i temu i privatnu poruku. To ti je kad je covek douchebag. Kad njega boli njace po forumu i ocekuje pomoc, a meni nece da kaze kako je prosao, a imao je identican 100% problem tacno vidim kad objasnjava kad se uhvati za bravu od kola i kad nosi tanjir da je to to.

Hvala na komentarima. Gledacu da sto vise mogu od ovih stvari koje sam prepoznao ispravim i da se nadam najboljem. Vec mi je lakse kad me ne boli da mogu da sviram.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest