kako odrediti nivo umeca sviranja gitare?

Moderators: dejankuki, Reverse

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: kako odrediti nivo umeca sviranja gitare?

Post by Overdrive » 19 Jun 2015, 09:24

Kristijan wrote:
Хајде не брукај се. Постоји интервју са његовим сином Бабиком у коме овај јасно изговара име свог оца као Џанго Ренарт. Ако стварно мислиш да англофонци, који не могу ни једно име да убоду како треба, знају боље од Џанговог сина како се то име и презиме изговара, онда настави да јуриш једнороге испод дуге.
alo..obliku života..jesi li ti izgovarao Erika Jong (kao sela Srbbij ašto izgovara decenijama) ili Erika Džong (kao što ceo svet izgovara)

I nemoj ti meni da blebećeš o Đangu, jer kad sam ja njega slušao ti još nisi znao razliku između gitare i mandoline

:ziveli:

(injjaooo al sam ovde izdominirooo u diskusiii...)

:P

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: kako odrediti nivo umeca sviranja gitare?

Post by Overdrive » 19 Jun 2015, 09:25

Tenji wrote:Isti slucaj se meni desio sa covekom koji se lozi na (neki) bluz/rok i svira gitaru. Nismo mogli da dzemujemo, jer ne ume. Ume da skida Claptona i to je manje vise to, nije nikada prisao instrumentu sa stvaralacke strane. I to je okej, kao sto si rekao svako ima neku svoju oblast koja mu dobro ide. Ono sto ja ne volim je stereotip da su bas metalci/shrederi/kako god zelite da ih zovemo, ti koji nemaju dusu, ne umeju da dzemuju, ne mogu da sviraju nista osim metala, itd...
podapisujem

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: kako odrediti nivo umeca sviranja gitare?

Post by Overdrive » 19 Jun 2015, 09:33

mizantrop wrote:

Ali je bitno da nekom odma' pomenes godine, jer gde on, klinja, da svira kao neko poput tebe (prepun iskustva).
naravno da je bitno, vidiš da dečko pita starije und iskusnije jer ima problem što ne zna koliko zna.

Ne znam koliko ti godinica imaš, ali to što si napisao zvuči prilično huliganski i balavanderski, te ti izričem kaznu prinudnog rada koji se ima izvršiti u 4-satnom dežuranju pored Tv aparata u "Domu za s uma skrenuvše" u Borči..3 x nedeljno.

eto tako.

mizantrop
Posts: 2
Joined: 19 Jun 2015, 08:13

Re: kako odrediti nivo umeca sviranja gitare?

Post by mizantrop » 19 Jun 2015, 09:57

Overdrive wrote:
naravno da je bitno, vidiš da dečko pita starije und iskusnije jer ima problem što ne zna koliko zna.

Ne znam koliko ti godinica imaš, ali to što si napisao zvuči prilično huliganski i balavanderski, te ti izričem kaznu prinudnog rada koji se ima izvršiti u 4-satnom dežuranju pored Tv aparata u "Domu za s uma skrenuvše" u Borči..3 x nedeljno.

eto tako.
Muzicaru neostvareni, idi leci impotenciju na nekom drugom. Lupetas i lupetas iz teme u temu.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: kako odrediti nivo umeca sviranja gitare?

Post by Overdrive » 19 Jun 2015, 10:22

mizantrop wrote:
Muzicaru neostvareni, idi leci impotenciju na nekom drugom. Lupetas i lupetas iz teme u temu.
ja neostvaren..? JA neostvaren..

Ja sam se momče ostvario još kada sam svirao sa Hendriksom šezdesetih u Malmö Sweden u jednom baru, kad mi je posle svirke rekao " e što mi krivo što ne sviram desnom rukom kao ti..", na engleskom naravno..

ti si bre neki rasan krpelj, ajde iš od mene

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: kako odrediti nivo umeca sviranja gitare?

Post by alfonso » 19 Jun 2015, 10:35

overdrive
jako sam neprijatno iznenadjem tvojim ponasanjem.ovo prepucavanje i teznja da ti jedini sve znas je jako infantilno.s obzirom na to da potenciras kako imas godina i godina,mozda si trebao malo da gledas u sirinu i da ucis o stvarima koje nisu u prvom planu kod tebe.pritom bi mogao i malo neke osnovne kulture da naucis,a i da imas postovanja prema drugim ljudima.
necu ti vise odgovarati gde god da procitam nesto od tebe.
pozdrav

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: kako odrediti nivo umeca sviranja gitare?

Post by Overdrive » 19 Jun 2015, 12:14

alfonso wrote:overdrive
jako sam neprijatno iznenadjem tvojim ponasanjem.ovo prepucavanje i teznja da ti jedini sve znas je jako infantilno.s obzirom na to da potenciras kako imas godina i godina,mozda si trebao malo da gledas u sirinu i da ucis o stvarima koje nisu u prvom planu kod tebe.pritom bi mogao i malo neke osnovne kulture da naucis,a i da imas postovanja prema drugim ljudima.
necu ti vise odgovarati gde god da procitam nesto od tebe.
pozdrav
to "jako neprijatno" je prilično nedefinisano..
predlažem da uspostavimo skalu od 1 - 10 i onda se izjasni koliko tačno, ok?

:bambi:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: kako odrediti nivo umeca sviranja gitare?

Post by Cortex » 19 Jun 2015, 13:45

Image

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: kako odrediti nivo umeca sviranja gitare?

Post by Overdrive » 19 Jun 2015, 21:47

Image

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: kako odrediti nivo umeca sviranja gitare?

Post by Kauto Labs » 20 Jun 2015, 02:44

alfonso wrote:overdrive
jako sam neprijatno iznenadjem tvojim ponasanjem
ti si nov

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: kako odrediti nivo umeca sviranja gitare?

Post by Kristijan » 20 Jun 2015, 03:31

Overdrive wrote:jesi li ti izgovarao Erika Jong... ili Erika Džong
Види младићу, да си Ерику познавао као ја не би се много бавио таквим тривијалностима. Иф ју кеч мај дрифт.

Буги, не бисмо те мењали ни за 3 Дерсуа.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: kako odrediti nivo umeca sviranja gitare?

Post by Overdrive » 20 Jun 2015, 18:11

Kristijan wrote: да си Ерику познавао као ја
прајслес..

Image

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: kako odrediti nivo umeca sviranja gitare?

Post by alfonso » 20 Jun 2015, 19:55

Kauto Labs wrote:
alfonso wrote:overdrive
jako sam neprijatno iznenadjem tvojim ponasanjem
ti si nov
nov.sta ces.dok shvatim ko je ovde zbog toga sto je ovo muzicki-forum,a ko zbog budalisanja oticicu sa njega.kao imaju neka silna pravila foruma koja treba da sprece raznorazne maskote i klovnove da od ovog foruma naprave pljuvaonicu.na ove 4 strane ima mozda 5 poruka zaista o temi.zalosno

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: kako odrediti nivo umeca sviranja gitare?

Post by Overdrive » 20 Jun 2015, 21:00

alfonso wrote:
nov.sta ces.dok shvatim ko je ovde zbog toga sto je ovo muzicki-forum,a ko zbog budalisanja oticicu sa njega.kao imaju neka silna pravila foruma koja treba da sprece raznorazne maskote i klovnove da od ovog foruma naprave pljuvaonicu.na ove 4 strane ima mozda 5 poruka zaista o temi.zalosno
jao jao jaooo Alfonsooo bre !

ajdemo ovako..

najpre, nisam imao nameru da te uvredim povredim niti bilo šta slično, ok?

kada sam video tvoje pitanje, pomislio sam da napišem kako je tema jedna od najbesmislenijih koju je ovaj forum video. Da ne upotrebim neku drugu reč.

a onda kažem sebi..okej, imao sam i ja glupih pitanja.
Imao sam i ja..ma svega i svačega


PA reko, ajde da se malo provozamo po tvojoj temi, ima materijala za zezanje jel..

sada ću ti ozbiljno odgovoriti na tvoje pitanje, ali ne očekuj magiju, jer ja nisam mag.
Ja sam kao i većina ovde, običan lelemud koji tu i tamo voli da se zeza.

dragi su mi svi odavde jer eto..družimo se, pričamo, lutamo, khenjamo..i u vreme kada su forumi manje više crkli, ovo se još nekako drži i sve u svemu, kao da je neko naše ćoše gde se svako oseća manje više udobno.

mene ovde većina ne voli, što je ok.
Ali me čitaju, jer sam im zanimljiv i umem da malo zatalasam stvari. Namerno ? Slučajno? Who cares..

ima likova i koji znaju znanje, koji će ti pomoći oko nekih tehnikalija trte mrte..tako da, stay around.

E sad pitanje, da

Biti sam sebi sudija je najteže.
Ti si upravo to pitao.

kako da sam sebi postaviš neku skalu po kojoj ćeš da znaš koliko napreduješ.

To naravno nećeš moći bez istovremenog praćenja ili muzike, ili drugih ljudi.

Uostalom, sa koje tačke ti polaziš? Da li znaš išta da sviraš? Da li možeš sebe da nagradiš (npr peticom) ako za nedelju dana naučiš da odmah uhvatiš Am?

Ili da brzo izmenjaš Am, G, D?

Ili ti to nije dovoljno?

Možda voliš solaže? Pa ćeš na svojoj skali štiklirati peticu ako npr pustiš Satrijanija (ili šta već voliš) i sviraš paralelno sa njim, pa snimš to, pa vidiš gde ti neka nota beži, a gde se poklapa dibidus, pa odrediš kako je dovoljno dve tri..pet grešaka?

Pa onda isto to ponoviš za nedelju dana? ali na skali ocenjivanja ubaciš "sa" i "bez" veđbanja u međuvremenu?

Nisam do sada pročitao neki smislen odgovor koji bi ti dao prave smernice za to što si zamislio.

Imaš i varijantu da odeš u neku školu. tamo su već odredili i program i ocene i sve.

ja mogu da ti kažem kako smo mi matorci u svoje vreme učili da sviramo..ali to se više tako ne radi i ne radi ti posao.

Na netu danas imaš bezbroj aplikacija, programa za uvežbavanje brzine, takta, skala, deonica..pa, možda nije ni to loše da probaš?

Ja jesam i batalio.

evo, kao bona fide na kraju jedne pesme koja možda govori o tvojoj dilemi, a i o onome kako ja to vidim

šifeli i ..take it easy :ziveli:



Saw a bum on the corner
Gittar on his knee
Said he'd play for his dinner
But I'll be damned, he played better than me
Too many gittars - too many for me
All those gittars baby - why can't they let me be

Too many gittars - too many gittars
Too many gittars - too many for me
All those gittars baby - why can't they let me be

I heard the baddest gittar on
The radio
Well that guy played 'bout the same as me
But then they said he's only 5 years old
:metal:
Too many gittars - too many for me
All those gittars baby - why can't they let me be

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: kako odrediti nivo umeca sviranja gitare?

Post by alfonso » 20 Jun 2015, 21:33

overdrive
vidis,kada nesto normalno kazes umesto da se pravis velicina neka,ispada da vredi da se procita to sto napise.posto sam u bg dosao trbuhom za kruhom sto se kaze,gitaru sam zapostavio.onda sam otisao do jednje radnje,video gomilu gitara i vratila mi se zelja za sviranjem.posto sam uglavnom radio (zna se sta to znaci kod nas) nisam strkao krug ljudi sa slicnim interesovanjem.nemam sa kim da popricam,a kamo li da se uporedim.meni su proseravanja satrijanija i ostalih takvih nezanimljiva.ne kazem da su losi ili da je muzika losa,samo da mene to ne pokrece.npr moj omiljeni bluzer je John Lee Hooker.skrecem sa teme.bio sam odavno na ultimate-guitar i svi forumi su se pretvorili u pljuvacine najobicnije.ako nisi sreder niko te ne jebe.ili ako pitas je l valj ova gitara svi kazu da je sranje itd.samo sam zeleo savet,a ti si lelemudio (inace,ako to precesto radis proizvedes efekat kao kod mene.samo sto ja nemam 16 godina pa da padam u vatru nego oteram u pm onako bez psovki,jer stvarno se trudim da manje psujem :) ).mislim da ovakav forum treba da spaja muzicare i da se ispomazu kako znaju i umeju.ako hoces mozemo nekad da se nadjemo pa da drndamo gitare i tako to :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest