da li postoji ovakva skala?

Moderators: dejankuki, Reverse

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: da li postoji ovakva skala?

Post by dejankuki » 04 Dec 2015, 23:16

Tenji wrote:
dejankuki wrote:
Tenji wrote:Pa, ovo nije (jedna) skala.......To su tri razlicite skale.
Nope..
Kako nope? Pa ne moze skala da ima F# u jednoj oktavi a da u sledecoj nema. Ako me razumes.
Tacno, kada pricamo o SKALAMA po strogo odredjenim pravilima, da, onda je nemoguce imati neki ton koji se negde pojavljuje, a negde ne, Ali, kada pricamo o nekoj pesmi onda je moguce SVE, ali bas sve. Cak i hromatika.
U ovom slucaju pak, ja sam video DVE skale, a ne tri, kao ti. Od tona G na zadnjoj zici, do tona D na trecoj zici ide G-dur skala... a onda na zadnje dve zice prelazi u F-dur.. naravno, ovako pretstavljeno. E sad... uzimanjem nekog pojedinacnog tona pa sledecih sedam tonova mozemo napraviti i malo vise skala, ali.. gledajuci raspored i prstored ja sam video dve.
Cackanjem po internetu, nmasao sam da su ovi tonovi iz neke japanske skale, s tim da mu fale dva-tri tona... obrni - okreni ta skala za malo ispade hromatska... ova japanska.

Na kraju, rekoh u mom prvom postu, mozda je ovo figura pa prosvirana u pesmi, mozda je koNpozitor menjao tonalitete pa je poceo u jednoj, zavrsio u drugoj.. mozda... mozda... mozda. trebao bi nam ceo koncept da bi smo znali sta je pesnik hteo da kaze. No, na kraju ispade, da je alfonso svirao nesto, zasvidjalo mu se i zapitao se da li postoji skala...


uostalom...
koja je ovo skala ;)



:ziveli:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: da li postoji ovakva skala?

Post by alfonso » 04 Dec 2015, 23:51

Noje na kraju ispalo da sam drndao pa se zapigao,nego na pocetku :)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: da li postoji ovakva skala?

Post by Rockatansky » 05 Dec 2015, 00:17

Ju ovo je ludilo! :D A tek pesma na jednom pragu!!! :D :metal:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest