Casovi gitare

Moderators: dejankuki, Reverse

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Casovi gitare

Post by sinisake » 31 Jul 2008, 19:22

Au, jbt.

Ne znam da li mislis na ono sto je dejankuki radio, ali bilo bi lepo, posto ti je ocito metodoloska razrada uza specijalnost, da TI otvoris slicnu temu, gde bi korak po korak uvodio pocetnike u svet gitare, pa lepo krenes od notnog sistema, pa od intervala, i milina.

Ne verujem da bi te neko sprecio u tome. :wink:

Uzgred, ono je radjeno volonterski, tako da ne mozes ocekivati pristup i preciznost kao da je placena stvar u pitanju...

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Casovi gitare

Post by Critical » 31 Jul 2008, 19:29

kadenca wrote:
Critical wrote:
Evo na ovom forumu sam video kako neki daju teoriju, ali su zaključali temu, što znači da nisu spremni na konkurenciju, a iz onoga što sam video teško će se neki početnik snaći. Recimo kad objašnjavaju lestvične aktorde, papazjanija. Sve zbrdodolisano, da i pismenim nije jasno.
Teme su zakljucane radi lakse preglednosti a na drugoj temi mozes/te pitati sta vam nije jasno ili ukazati na greske ili na papazjaniju .....
Zasto rech KOnkurencija? Zar ne bi bilo lepo da i ti/vi doprineste da to bude razumnije ako vec smatrate da nije dobro objasnjeno,dosadili su mi ljudi koji samo ukazuju na greske a ne zele nista da ucine da to promene ,cemu onda takav stav tipa KO JE ONO NAPISAO NEMA VEZE SA MOZGOM,ili cuti ili pomozi,od ovakve kritike niko nema koristi....
Sve to što se izneli, a zaključali nije loše, baš nasuprot, ali podji od toga da si ti početnik. Kada početnika učiti modusima, pentatonici, ako nezna ni jednu notu da pročita. Uz svo uvažavanje tablatura, ali to je toliko nedovoljno da je iluzorno o tome raspravljati. U pitanju je metodologija rada. Kada na kom stepenu poznavanja gitare, nekome nešto pojasniti? Vi ne govorite o intervalima, šta recimo obuhvata jedna kvinta, septima. Nije ovde u pitanju da li vi znate ili ne znate ali nije znanje znanje znati no je znanje znaje dati, prijatelju. Metodologiju razradite, šta kad i koliko dati nekome nekog znanja i na kom nivou poznavanja gitare. Stičem utisak da je vama cilj da se vi eksponirate i pokažete koliko poznajete gitaru, a poznajete je. Samo ako učite nekoga sistematizujte svo to znanje, razradite metodološki i onda učite druge. Ne vidim ni jedan razlog da temu zaključavate, ili se nečega plašite. Kada nekome dajete nešto totalno novo za to ga morate dobro pripremiti, a mnoge teme su za mnoge početnike teme koje prvi put čuju.

Slazem se sa svim napisanim,...
ali nije znanje znanje znati no je znanje znaje dati
Trudimo se koliko umemo i znamo,jbg.....
Stičem utisak da je vama cilj da se vi eksponirate i pokažete koliko poznajete gitaru
Meni nije to cilj a i za dekija i jos neke mogu 100% da tvrdim da im nije to cilj, CILJ nam je da pomognemo ,opet ponavljam,koliko znamo i umemo....
Ako vec mislite da nam ne ide od ruke ,rado bi prihvatili neki savet a mozete naravno i nesto vi da napisete ako zelite :D
Ne vidim ni jedan razlog da temu zaključavate, ili se nečega plašite
Opet kazem ,teme se zakljucavaju radi preglednosti , postoji i tema koja je povezana sa Glavnom temom na kojoj se moze ukazati na greske i pitati ako nesto nije jasno...
Znaci sve se radi da ne bi bilo npr:
Post koji objasnjava terce pa onda neko pita nesto pa jos neko pita nesto pa se malo ode u off topic i nastane papazjanija, znaci zakljucavaju se samo zbog lakse preglednosti...

Nadam se da smo se sada u potpunosti razumeli :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Casovi gitare

Post by dejankuki » 31 Jul 2008, 22:17

Dragi Kadenca, ti, kao i jos neki koji su se pojavili ovde NA KRATKO, (onaj Bolence na primer) uzeli ste da kritikujete moju "skolu" i NE procitavsi P R V U P O R U K U u toj temi... posto vas (ne persiram, nego se obracam mnozini) mrzi i tesko vam je da citate SVE STO JE NAPISANO evo ponovo cu da je ovde prekopiram!!!!!
Drage moje i dragi moji...

U ovoj temi cu probati da vam priblizim sviranje gitare...
Postoje mnogi nacini da se gitara nauci, neki laki, neki teski ali svi vode jednom cilju. Da svako nauci da svira gitaru.

Ovo nije skola od pocetka...

Akorde, i neke druge osnovne stvari...mozda u nekoj drugoj skoli... ili to sve mozete preko knjiga ili sa drugovima. Ovde je samo data tehnika solo sviranja.

Elem... neke smernice....

Obracam se svima ma koga da ste nivoa znanja... zapravo ja i neznam kog ste nivoa znanja...tako da mi ne zamerite ako vam pricam nesto sto vec znate...


pokusao sam na sve nacine da vam olaksam tako sto sam "lekcije" uradeo u svim tehnikama koje jedan gitarista moze da zna...
Note, Tablature i graficki predstavljeno na vratu gitare.


Sledeca vazna stvar je da ce ova tema "skola gitare" biti zakljucana, a SVA pitanja, kritike, sugestije, pohvale mozete postavljati u temi >>Pitanja, predlozi, kritike, ispravke i mozda pohvale vezane za skolu gitare<<.

Pre nego sto krenete... ovo ce biti postavljano u razmacima od nekoliko dana...A za one koji se budu ukljucili kasnije, moj predlog je da gledate jednu poruku kao jedan cas...i da radite jednu poruku tj. cas dok je ne savladate!!! tek kada ste sigurni u ono sto je dato kao "zadatak" predjite na sledecu poruku tj "cas".
i tu imas ilink do teme koja je otvorena i u kojoj su me ljudi i kritikovali i ukazivali na greske!!!

Slobodno ALI slobodno me kritikuj, ja nisam od onih koji misle da su posisali sva vesla na ovom svetu, ja nisam isao u muzicku skolu, ja ne znam note, ja sam samouk i kao takav sam ucio odakle sam sve mogao, umeo i nalazio. Najvecim delom moje znanje potice od knjiga i video kaseta... a sve to mozes cuti u nekim temama gde sam okacio moje znanje...
Niko, ali niko mi nije pokazivao jer u Knjazevcu, maltene svi smo samouki, barem za rock, metal i ostalo. Naravno da ima i klasicara koji su sada u USA i osvajali su neke nagrade... ali JA od njih nisam mogao da ucim... obzorom da nismo u istom fahu... zar ne?

E sad, sto se skole tice,
1. Ima ovde na forumu nekoliko skola, ne vidim razlog da TI ili BILO ko drugi otvori svoju skolu. Ovako sticem utisak da dodjete (vi takvi) iskritikujete neciju "skolu" i kazete "dodjite kod mene da vam za 20-30 evra dajem casove... jer ovi na forumu nemaju pojma".
2. Sve ovo je radjeno na dobrovoljnoj bazi i bez dinara.. a misljenja sam da svako treba da izabere skolu i metod koji mu odgovara i da prati koju god skolu hoce. Uostalom bolje da uopste nauci gitaru... nego da luta okolo...
Na kraju ako neko zeli i hoce, uvek ce traziti vise i vise i shvatice na kraju kako treba... a ako mu niko ne pokaze, gde to vodi? Da posle tri meseca batali ... A velika vecina ljudi... zeli sad i odma da svira a ne da uci postepeno i polako, e tu je moja "skola" koja koliko-toliko pomogne i koliko je to moguce on-line daje neke smernice...
3. U skoli sam napisao, "ljudi ovo nije pocetnicka skola, ovo je nacin da vam priblizim SOLO sviranje, a ne da vas naucim da svirate.." valjda sam bio dovoljno jasan.... ogradio sam se... rekao ljudima da je to neki moj pokusaj da PRIBLIZIM solo sviranje ljudima koji imaju nekog predznanja... i onima koji mogu da prate ono sto im ja napisem...
4. znam da je teeesko da JA ili bilo ko uci nekog drugog on line, ali sam zato dao SVE moguce nacine da jedan gitarista moze da cuje i vidi sta je i kako odsvirano..
znaci tablature... note, tackice na vratu, MIDI zapis... i plus ako pita ja ili bilo ko drugi mu objasnimo u onoj OTVORENOJ TEMI...
5. Jedan drugi clan... rekao mi je da moja skola ne valja... rekoh. "Ajde molim te, napravi ispavke pa da ih unesem..." nije dosao vise...
6. opet ponavljam...i priznajem, metodologija jeste malo zbrda -zdola... ali i to sam napomenuo... ljudi, idite lekciju po lekciju... sve sto vas intersuje... pitajte..
7. Skolu sam zakljucao jer smo u razgovoru sa administratorima shvatili da bi bilo bolje zarad onih koji je citaju da bude pregledna, a ne da izmedju lekcija ima milion postova koji bi isli u off topic do 101 i nazad...
zato je NAMERNO data jos jedna tema... na ovoj adresi...
viewtopic.php?f=15&t=1638
a sama skola je ovde
viewtopic.php?f=15&t=1637



Mislim daaajte bre ljudi. Nema apsolutno nista protiv da i TI ili bilo ko DRUGI napravi skolu, ali nemojte da kritikujete i da dajete uvijene odgovore nego sednite i napravite temu i postujte do mile volje!!!! aman ... i citajte sta je napisano u postovima na koje se zalite... na internetu ima mnoooogo skola... niko ne brani da i jedan forum ima milion... ja cu prvi koji ce je pogledati...!!! nisam ni ljubomoran ni prepotentan, niti ne znam sta... ali stvarno...
Dosta mi je onih koji dodju i iskritikuju nesto (ne samo tu fuckin' moju skolu, nego i mnogo toga) i daju neka objasnjenja, a ti odgovori su jos nerazumljiviji nego moja "nerazumljiva" skola... i NESTANU SA FORUMA... A kao sto vidis i ti i ostali JA nijednu kritiku nisam obrisao, niti molio da se brise...



Nije ovo bilo samo protiv tebe, Kadenca, nego sam rekao ono sto me nervira odavno...
Postujem tudje znanje, i postujem tudje misljenje... i ne idem okolo i kritikujem sve u smislu "pa ja bih to bolje uradeo" (obrati paznju na navodnike), nego sednem i uradim nesto... pa kom opanci tom obojci!!! Nisam ja ni Satriani , ni Vai ni Gilbert... ali ono sto znam... to sam i spreman da podelim sa ljudima A TI?

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Casovi gitare

Post by KnightOfDoom » 31 Jul 2008, 23:42

Zanimljivo je da Bolence i Kadenca imaju isti IP ... Jeste braca, drugovi ili je Bolence zaboravio sifru pa se registrovao kao Kadenca ? Ili je napravljen jos jedan nalog cisto onako, da vise ljudi pljuje po skoli? Zamisli neko se za dz trudi da pomogne ljudima, ajde da ga malo sabotiram. Jel to?

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Casovi gitare

Post by Historik » 01 Aug 2008, 00:33

KnightOfDoom wrote:Zanimljivo je da Bolence i Kadenca imaju isti IP ... Jeste braca, drugovi ili je Bolence zaboravio sifru pa se registrovao kao Kadenca ? Ili je napravljen jos jedan nalog cisto onako, da vise ljudi pljuje po skoli? Zamisli neko se za dz trudi da pomogne ljudima, ajde da ga malo sabotiram. Jel to?
Nista bez dobrog BGW hakerisanja...Sorry za off-topic!

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Casovi gitare

Post by KnightOfDoom » 01 Aug 2008, 00:51

Ma nikakvo hakerisanje jedan klik u profilu :) A koji si ti na BGW? :)

kadenca
Posts: 20
Joined: 12 Jul 2008, 10:36

Re: Casovi gitare

Post by kadenca » 01 Aug 2008, 07:40

dejankuki wrote:Dragi Kadenca, ti, kao i jos neki koji su se pojavili ovde NA KRATKO, (onaj Bolence na primer) uzeli ste da kritikujete moju "skolu" i NE procitavsi P R V U P O R U K U u toj temi... posto vas (ne persiram, nego se obracam mnozini) mrzi i tesko vam je da citate SVE STO JE NAPISANO evo ponovo cu da je ovde prekopiram!!!!!
Drage moje i dragi moji...

U ovoj temi cu probati da vam priblizim sviranje gitare...
Postoje mnogi nacini da se gitara nauci, neki laki, neki teski ali svi vode jednom cilju. Da svako nauci da svira gitaru.

Ovo nije skola od pocetka...

Akorde, i neke druge osnovne stvari...mozda u nekoj drugoj skoli... ili to sve mozete preko knjiga ili sa drugovima. Ovde je samo data tehnika solo sviranja.

Elem... neke smernice....

Obracam se svima ma koga da ste nivoa znanja... zapravo ja i neznam kog ste nivoa znanja...tako da mi ne zamerite ako vam pricam nesto sto vec znate...


pokusao sam na sve nacine da vam olaksam tako sto sam "lekcije" uradeo u svim tehnikama koje jedan gitarista moze da zna...
Note, Tablature i graficki predstavljeno na vratu gitare.


Sledeca vazna stvar je da ce ova tema "skola gitare" biti zakljucana, a SVA pitanja, kritike, sugestije, pohvale mozete postavljati u temi >>Pitanja, predlozi, kritike, ispravke i mozda pohvale vezane za skolu gitare<<.

Pre nego sto krenete... ovo ce biti postavljano u razmacima od nekoliko dana...A za one koji se budu ukljucili kasnije, moj predlog je da gledate jednu poruku kao jedan cas...i da radite jednu poruku tj. cas dok je ne savladate!!! tek kada ste sigurni u ono sto je dato kao "zadatak" predjite na sledecu poruku tj "cas".
i tu imas ilink do teme koja je otvorena i u kojoj su me ljudi i kritikovali i ukazivali na greske!!!

Slobodno ALI slobodno me kritikuj, ja nisam od onih koji misle da su posisali sva vesla na ovom svetu, ja nisam isao u muzicku skolu, ja ne znam note, ja sam samouk i kao takav sam ucio odakle sam sve mogao, umeo i nalazio. Najvecim delom moje znanje potice od knjiga i video kaseta... a sve to mozes cuti u nekim temama gde sam okacio moje znanje...
Niko, ali niko mi nije pokazivao jer u Knjazevcu, maltene svi smo samouki, barem za rock, metal i ostalo. Naravno da ima i klasicara koji su sada u USA i osvajali su neke nagrade... ali JA od njih nisam mogao da ucim... obzorom da nismo u istom fahu... zar ne?

E sad, sto se skole tice,
1. Ima ovde na forumu nekoliko skola, ne vidim razlog da TI ili BILO ko drugi otvori svoju skolu. Ovako sticem utisak da dodjete (vi takvi) iskritikujete neciju "skolu" i kazete "dodjite kod mene da vam za 20-30 evra dajem casove... jer ovi na forumu nemaju pojma".
2. Sve ovo je radjeno na dobrovoljnoj bazi i bez dinara.. a misljenja sam da svako treba da izabere skolu i metod koji mu odgovara i da prati koju god skolu hoce. Uostalom bolje da uopste nauci gitaru... nego da luta okolo...
Na kraju ako neko zeli i hoce, uvek ce traziti vise i vise i shvatice na kraju kako treba... a ako mu niko ne pokaze, gde to vodi? Da posle tri meseca batali ... A velika vecina ljudi... zeli sad i odma da svira a ne da uci postepeno i polako, e tu je moja "skola" koja koliko-toliko pomogne i koliko je to moguce on-line daje neke smernice...
3. U skoli sam napisao, "ljudi ovo nije pocetnicka skola, ovo je nacin da vam priblizim SOLO sviranje, a ne da vas naucim da svirate.." valjda sam bio dovoljno jasan.... ogradio sam se... rekao ljudima da je to neki moj pokusaj da PRIBLIZIM solo sviranje ljudima koji imaju nekog predznanja... i onima koji mogu da prate ono sto im ja napisem...
4. znam da je teeesko da JA ili bilo ko uci nekog drugog on line, ali sam zato dao SVE moguce nacine da jedan gitarista moze da cuje i vidi sta je i kako odsvirano..
znaci tablature... note, tackice na vratu, MIDI zapis... i plus ako pita ja ili bilo ko drugi mu objasnimo u onoj OTVORENOJ TEMI...
5. Jedan drugi clan... rekao mi je da moja skola ne valja... rekoh. "Ajde molim te, napravi ispavke pa da ih unesem..." nije dosao vise...
6. opet ponavljam...i priznajem, metodologija jeste malo zbrda -zdola... ali i to sam napomenuo... ljudi, idite lekciju po lekciju... sve sto vas intersuje... pitajte..
7. Skolu sam zakljucao jer smo u razgovoru sa administratorima shvatili da bi bilo bolje zarad onih koji je citaju da bude pregledna, a ne da izmedju lekcija ima milion postova koji bi isli u off topic do 101 i nazad...
zato je NAMERNO data jos jedna tema... na ovoj adresi...
viewtopic.php?f=15&t=1638
a sama skola je ovde
viewtopic.php?f=15&t=1637



Mislim daaajte bre ljudi. Nema apsolutno nista protiv da i TI ili bilo ko DRUGI napravi skolu, ali nemojte da kritikujete i da dajete uvijene odgovore nego sednite i napravite temu i postujte do mile volje!!!! aman ... i citajte sta je napisano u postovima na koje se zalite... na internetu ima mnoooogo skola... niko ne brani da i jedan forum ima milion... ja cu prvi koji ce je pogledati...!!! nisam ni ljubomoran ni prepotentan, niti ne znam sta... ali stvarno...
Dosta mi je onih koji dodju i iskritikuju nesto (ne samo tu fuckin' moju skolu, nego i mnogo toga) i daju neka objasnjenja, a ti odgovori su jos nerazumljiviji nego moja "nerazumljiva" skola... i NESTANU SA FORUMA... A kao sto vidis i ti i ostali JA nijednu kritiku nisam obrisao, niti molio da se brise...



Nije ovo bilo samo protiv tebe, Kadenca, nego sam rekao ono sto me nervira odavno...
Postujem tudje znanje, i postujem tudje misljenje... i ne idem okolo i kritikujem sve u smislu "pa ja bih to bolje uradeo" (obrati paznju na navodnike), nego sednem i uradim nesto... pa kom opanci tom obojci!!! Nisam ja ni Satriani , ni Vai ni Gilbert... ali ono sto znam... to sam i spreman da podelim sa ljudima A TI?
Mislim da i nije loše malo vas razdrmati. Zašto bi ovako interesantnu temu prekrila žabokrečina. Posebno mi je drago što ste iz Knjaževca. Pa taj grad je bio centar muzike u Jugoslaviji. Imao je, a i danas ima dobru muzičku školu, znam da je škola imala i odsek gitare i da je u njoj predavao jedan izvanredan profesor, koji je svirao i jedan interesantan instrument u orkestru. Imao sam čast gospodina upoznati prilikom jednog boravka u Knjaževcu. Izvanredno je odsvirao "Montijev čardaš".Knjaževac je imao i "Notu", koja danas mnogo nedostaje. Moram reći da su ljudi u tom kraju Srbije, Knjaževac, Zaječar, Pirot i okolina po mom mišljenju najtalentovaniji u Srbiji za muziku. Očigledno niste dobro pročitali to što sam napisao. Ni jednog trenutka nisam sporio da nešto neznate. Moram vam reći moja najveća ljubav života jeste gitara, pa zbog nje volim i gitariste. Moja namera je da sistematizujemo sve to što svi vi sa najboljom namerom radite. Pa upravo zbog toga imate moju podršku. Vaše namere su izuzetno poštene, ali probajte da to vaše znanje sistematizujete i krenite od početnika. Najteži je početak, a imam utisak da od početka svi beže pa i vi kada kažete to je za one koji kao znaju nešto da sviraju gitaru. Kuća se gradi od temelja tako i dobro sviranje gitare. Danas mnogo dece žele biti gitaristi, ali nemaju mogućnost da ih neko uči. Najviše ima početnika. Njihova želja je nevina kao mlada devojka, pa baš zato treba ih polako uvoditi u svet gitare. Pored komentara koji imaju nameru da me ospore, na to ne obraćam pažnju, jer su moje namere poštene uostalom kao i vaše, a smatram da imam pravo ukazati na neka moja neslaganja. Jutros je na RTS-u svirao Metodi Spasov i njegova dva prijatelja. Jedan svira gadulku, pretaču violine i gitarista. To čudo od gitariste nisam video. Zamislite bugarske ritmove i solaže kroz akorde.Šteta što RTS nema sluha kada to prikazati. U pola sedam ujutro je potcenjivanje dobre muzike.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Casovi gitare

Post by dejankuki » 01 Aug 2008, 11:35

Kadenca ili Bolence, prvo i prvo...

Ako si zaboravio lozinku ili si hteo da promenis nick (ime koje koristis na ovom forumu), mogao si U JEDNOJ recenici ovde na forumu da naglasis to.. i onda bi na PP ili javno resili taj problem.
PO pravilima!!! zabranjeno je da jedan korisnik ima dva naloga... tj dva imena i da se sa njih javlja po forumima. To nije samo nas forum izmislio nego je tako na svim forumima...

Sto se
kadenca wrote:Pa taj grad je bio centar muzike u Jugoslaviji
tice

Da je ovo tacno, (delimicno se slazem sa tobom ali delimicno se i ne slazem... ) vec bi knjazevac bio poznatiji... a on to nije.. tako da ne zelim da ulazim u dalju raspravu.. po tom pitanju.. Da ima talentovanih ljudi ima, ali 80% su to samouki sviraci, a oni koji su skolovani, vise i ne predstavljaju Knjazevac, vec Beograd, New York, London, Berlin, Nish... tako da od pomena Knjazevca nema nista.. tacka.
kadenca wrote:da je u njoj predavao jedan izvanredan profesor, koji je svirao i jedan interesantan instrument u orkestru.
Kako se Zove taj profesor? Hvala na pitanju, skola i dalje radi, preseljena je u bivsi Dom Omladine i najzad jedobila SVOJU zgradu iz koje je nece niko isterati... HVALA bogu..
kadenca wrote:Knjaževac je imao i "Notu", koja danas mnogo nedostaje
pogledaj u ovoj viewtopic.php?f=24&t=3778

i u ovoj viewtopic.php?p=41171#p41171 temi.

Sadasnje vreme, sadasnje!!! Nota i dalje postoji i radi, samo je ova tranzicija maalkice poremetila njen rad.. juce sam bio kod njih i idalje su glavni kada je rec o udzbenicima za nizu i srednju skolu iz oblasti muzicke kulture. ZVANICNI izdvaci... ne puki pruzaoci usluga za neke druge... eto i to je posledica danasnje situacije, da se ne zna da jedna firma radi. No to je sad ekonomija i politika u koju necu da se mesam...
kadenca wrote:Očigledno niste dobro pročitali to što sam napisao. Ni jednog trenutka nisam sporio da nešto neznate.
OK mozda i ne direktno.. ali imao sam ponekad utisak da kazes za nesto moje "Ej bre, pa to nista ne valja!!!"... ok nisam se naljutio nijednom... ali covece!!!!

Ako moje ne valja, daj tvoje i daj ovde!!! na uvid svima... a ne da JAVNO zoves clanove da se dogovorite na PP i da im naplacujes casove!!!!

ja nikom nisam uzeo ni dinar... sa foruma.. pomazem KOLKO mogu umem i znam!!! nikad nisam vredjao necije... Neka mi bilo ko nadje neki post gde sam vredjao nekog i omalovazavao i spreman sam da snosim posledice!!! pa i da prestanem da dolazim na forum!!!!

kadenca wrote:Moja namera je da sistematizujemo sve to što svi vi sa najboljom namerom radite. Pa upravo zbog toga imate moju podršku
Pa sistematizuj... niko ti ne brani..

kadenca wrote:Najteži je početak, a imam utisak da od početka svi beže pa i vi kada kažete to je za one koji kao znaju nešto da sviraju gitaru. Kuća se gradi od temelja tako i dobro sviranje gitare.
Vec smo se slozili da je veeema tesko da ja ili bilo ko drugi. ovako preko interneta i bez fizicke prisutnosti ne mozemo bas najbolje da prenesemo znanje... neradi se samo tu o pukim notama i znanju ili neznanju, vec o polozaju sake, cele ruke, prstiju, tela, noge, drzanje trzalice ili okidanje prstima...milion stvari koje treba objasnjavati "uceniku" in-vivo a NEMOGUCE je to ostvariti ovako online. To je razlog sto vecina na internetu izbegava te osnove, tu bazu, taj temelj...
Nijemeni problem da napisem, palac ide tu i tu... ali bez da mu ja ili bilo ko pokaze, namesti prst.. pa i udari cusku.. nemoguce je!!
kadenca wrote:Pored komentara koji imaju nameru da me ospore, na to ne obraćam pažnju, jer su moje namere poštene uostalom kao i vaše, a smatram da imam pravo ukazati na neka moja neslaganja.
BAS, ali BAS uopste, nikada, niposto, nijednog trenutka, niukom slucaju JA nisam osporio tvoje znanje... osporavam tvoj metod da ides po forumu i da kritikujes a ne pruzas zauzvrat tvoj metod i tvoj nacin...
PODSTICEM TE moglo bi se reci!!!! SVE vreme ili CELO vreme kako god hoces da kazem..
Otvori temu, napisi tvoju skolu, metod ili sistem i svi, ali svi cemo ti biti zahvalni...

i na kraju...
kadenca wrote:Jutros je na RTS-u svirao Metodi Spasov i njegova dva prijatelja. Jedan svira gadulku, pretaču violine i gitarista. To čudo od gitariste nisam video. Zamislite bugarske ritmove i solaže kroz akorde.Šteta što RTS nema sluha kada to prikazati. U pola sedam ujutro je potcenjivanje dobre muzike.
I o tome je bilo reci... u nekoj drugoj temi... ne bih da se ponavljam!!!







P.S. Ja se vise necu javljati povodom ovih nesuglasica, I'm over & out!

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Casovi gitare

Post by KnightOfDoom » 01 Aug 2008, 14:27

Kadenca, pogledaj moj post gore i pitanje upuceno tebi. Ako ostanem bez odgovora bice posledica po oba tvoja naloga.

kadenca
Posts: 20
Joined: 12 Jul 2008, 10:36

Re: Casovi gitare

Post by kadenca » 02 Aug 2008, 00:26

KnightOfDoom wrote:Zanimljivo je da Bolence i Kadenca imaju isti IP ... Jeste braca, drugovi ili je Bolence zaboravio sifru pa se registrovao kao Kadenca ? Ili je napravljen jos jedan nalog cisto onako, da vise ljudi pljuje po skoli? Zamisli neko se za dz trudi da pomogne ljudima, ajde da ga malo sabotiram. Jel to?
Pa žao mi je što sam bio duboko u pravu. Ovde trojica ljudi privatizuju ovaj forum, ne dozvoljavajući da im se uputi ni jedan vid kritike. Imate pravo na znanje, ali dozvolite i da drugi imaju pravo na znanje. Očigledno je da niste spremni na kritičko razmišljanje, već samo na način kako ste to vi zamislili. Moje pojavljivanje kao kadenca i moj pokušaj da vam ukažem na nešto sada mi je jasno i zbog čega kod vas izaziva podozrenje. Imam utisak da niste sigurni u to vaše znanje i u tome je problem. Pa se zato i zaključavate. A što se tiče Bolenceta sve postove što sam pročitao su na mestu. Ne možete ništa osporiti. Mene interesuje da li je ceo ovaj muzički forum jedna privatna pričaonica u kojoj samo neki pojedinci imaju prvo da se javljaju i da svima dele lekcije. To ostavlja loš utisak na one koji žele učiti gitaru. Mislio sam da upravo ovde postavim svoju školu, ali posle svega ipak neću.

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Casovi gitare

Post by Rax13 » 02 Aug 2008, 00:36

kadenca wrote:A što se tiče Bolenceta sve postove što sam pročitao su na mestu.
:lol: :lol: :lol:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Casovi gitare

Post by Critical » 02 Aug 2008, 00:46

kadenca wrote:
KnightOfDoom wrote:Zanimljivo je da Bolence i Kadenca imaju isti IP ... Jeste braca, drugovi ili je Bolence zaboravio sifru pa se registrovao kao Kadenca ? Ili je napravljen jos jedan nalog cisto onako, da vise ljudi pljuje po skoli? Zamisli neko se za dz trudi da pomogne ljudima, ajde da ga malo sabotiram. Jel to?
Pa žao mi je što sam bio duboko u pravu. Ovde trojica ljudi privatizuju ovaj forum, ne dozvoljavajući da im se uputi ni jedan vid kritike. Imate pravo na znanje, ali dozvolite i da drugi imaju pravo na znanje. Očigledno je da niste spremni na kritičko razmišljanje, već samo na način kako ste to vi zamislili. Moje pojavljivanje kao kadenca i moj pokušaj da vam ukažem na nešto sada mi je jasno i zbog čega kod vas izaziva podozrenje. Imam utisak da niste sigurni u to vaše znanje i u tome je problem. Pa se zato i zaključavate. A što se tiče Bolenceta sve postove što sam pročitao su na mestu. Ne možete ništa osporiti. Mene interesuje da li je ceo ovaj muzički forum jedna privatna pričaonica u kojoj samo neki pojedinci imaju prvo da se javljaju i da svima dele lekcije. To ostavlja loš utisak na one koji žele učiti gitaru. Mislio sam da upravo ovde postavim svoju školu, ali posle svega ipak neću.
E bio sam fin vise stvarno nemam nameru!
SA tobom ne moze covek lepo da prica, sta sesres majke ti ,kakvu crnu skolu ,da si hteo nekome da pomognes ne bi dolazio ovamo pod drugim nicckom da jedes govna,popeo si mi na falus jebeni!!!!!!
Dolazis ovamo da vrbujes ove mucene ljude koji hoce da nauce da sviraju, plati lepo ako hoces da se reklamiras a nemoj da seres kako mi necemo da prihvatimo kritiku ......
Jebote Bolence i svi ti tvoji nickovi i ludila ,nisam upoznao vecu ljigu od tebe!!!!
Kako samo imas obraza da uopste komentarises bilo koga ovde,alo bre ,TI dolazis ovamo kako bi navratio ljude da idu kod tebe na casove,da li si ti normalan ja da te pitam?

Stvarno si drkno zivac sa tim tvojim proseravanjem.....

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Casovi gitare

Post by KnightOfDoom » 02 Aug 2008, 00:49

@kadneca i bolence
Ovaj forum je od prvog dana "privatno vlasnistvo".
Ja znanja o teoriji nemam, zbog toga se i ne mesam u celu ovu pricu. Ti , kako tvrdis, imas. Samo sto ne zelis da podelis svoje znanje sa ostalima vec pokusavas da diskreditujes sve ono sto je napisano, i sve one koji su trosili svoje vreme i imali dobru volju da makar MALO (mada nije malo, ali ajde sad) pomognu ljudima. Pod nickom bolence si posle svojih kritika nudio ljudima da ih ti ucis (kontam da se to placa je li) , tako da tvoje motive razumem ali ne podrzavam. Naravno da su postovi editovani jer je reklama koja nije po pravilniku. Naravno da ces najverovatnije dobiti ban zbog ova dva naloga koja isto nisu po pravilniku. A kako ne bi "trojca privatizovala ovaj forum" neka odluci cetvrti covek sutra kad se smori na poslu pa pogleda forum.

A ti kolega Critical imas warn sad, kulturnije to bre :D

kadenca
Posts: 20
Joined: 12 Jul 2008, 10:36

Re: Casovi gitare

Post by kadenca » 02 Aug 2008, 00:59

Critical wrote:
kadenca wrote:
KnightOfDoom wrote:Zanimljivo je da Bolence i Kadenca imaju isti IP ... Jeste braca, drugovi ili je Bolence zaboravio sifru pa se registrovao kao Kadenca ? Ili je napravljen jos jedan nalog cisto onako, da vise ljudi pljuje po skoli? Zamisli neko se za dz trudi da pomogne ljudima, ajde da ga malo sabotiram. Jel to?
Pa žao mi je što sam bio duboko u pravu. Ovde trojica ljudi privatizuju ovaj forum, ne dozvoljavajući da im se uputi ni jedan vid kritike. Imate pravo na znanje, ali dozvolite i da drugi imaju pravo na znanje. Očigledno je da niste spremni na kritičko razmišljanje, već samo na način kako ste to vi zamislili. Moje pojavljivanje kao kadenca i moj pokušaj da vam ukažem na nešto sada mi je jasno i zbog čega kod vas izaziva podozrenje. Imam utisak da niste sigurni u to vaše znanje i u tome je problem. Pa se zato i zaključavate. A što se tiče Bolenceta sve postove što sam pročitao su na mestu. Ne možete ništa osporiti. Mene interesuje da li je ceo ovaj muzički forum jedna privatna pričaonica u kojoj samo neki pojedinci imaju prvo da se javljaju i da svima dele lekcije. To ostavlja loš utisak na one koji žele učiti gitaru. Mislio sam da upravo ovde postavim svoju školu, ali posle svega ipak neću.
E bio sam fin vise stvarno nemam nameru!
SA tobom ne moze covek lepo da prica, sta sesres majke ti ,kakvu crnu skolu ,da si hteo nekome da pomognes ne bi dolazio ovamo pod drugim nicckom da jedes govna,popeo si mi na falus jebeni!!!!!!
Dolazis ovamo da vrbujes ove mucene ljude koji hoce da nauce da sviraju, plati lepo ako hoces da se reklamiras a nemoj da seres kako mi necemo da prihvatimo kritiku ......
Jebote Bolence i svi ti tvoji nickovi i ludila ,nisam upoznao vecu ljigu od tebe!!!!
Kako samo imas obraza da uopste komentarises bilo koga ovde,alo bre ,TI dolazis ovamo kako bi navratio ljude da idu kod tebe na casove,da li si ti normalan ja da te pitam?

Stvarno si drkno zivac sa tim tvojim proseravanjem.....
Mnogi veliki gitaristi su ljudi koji nikada neće psovati ili vredjati ili pak pokazivati da nešto neznaju. Vama se divim kako ste veoma inteligento izbegli reklamiranje vaših škola. Svako ima pravo da se ljuti, ljutnja je privilegija svih nas. Pozdrav.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Casovi gitare

Post by KnightOfDoom » 02 Aug 2008, 01:03

Veruj mi na rec da ni jedan moderator ovde nema nikakvu vrstu privatne skole. Ni muzicke ni joga, kung-fu ili tako nesto. A kontam da je kompliment to sto su te ove "online besplatne skolice" ucinile ugrozenim.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest