Elektricna Gitara - Pravilno Drzanje Ruke

Moderators: dejankuki, Reverse

Post Reply
User avatar
igorpan
MF veteran
Posts: 279
Joined: 08 Dec 2007, 19:51
Location: Ludnica

Elektricna Gitara - Pravilno Drzanje Ruke

Post by igorpan » 08 Aug 2008, 01:16

Postavio sam ovo pitanje vec na drugom forumu,i dobio odgovore koji uopsteno glase: "drzi kako ti odgovara",pa sad pitam ovde,posto je muzicki forum i vidim da ima dosta iskusnih gitarista :o ......Dakle,sviram vec neko vreme gitaru,i,posto sam samouk sto se tice nje,ispravljam tehnicke greske kad ih otkrijem,dotad sviram "kako mi odgovara". Znaci,drzanje ruke,ne znam kako je pravilno:

Da li treba ovako:
Image

ili ovako:
Image

Ja ponekad sviram kao na prvoj,ponekad kao na drugoj,kad su neke brze i ritmicki zahtevnije stvari,a nemaju veliki raspon nota,ja drzim palac skroz preko vrata (prva slika),jer se tako osecam "sigurnije" i brzi su mi nekako prsti,lakse ih kontrolisem,a,kad ima "skokova" ja spustim palac na sredinu vrata,kako bih mogao da dohvatim vise pragova.....

Znaci,nedoumica mi je:da li treba da je drzim kao na prvoj slici ili je ok i ovo na drugoj? Da li je ok da kombinujem u zavisnosti od toga sta sviram?

Fala vi

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Elektricna Gitara - Pravilno Drzanje Ruke

Post by friedman » 08 Aug 2008, 01:37

igorpan wrote:Da li je ok da kombinujem u zavisnosti od toga sta sviram?
Naravno, to i treba da radis. Mislim da ce odgovor biti isti i kod iskusnijih gitarista od mene :)

User avatar
Regrin
Posts: 80
Joined: 06 Aug 2008, 21:57
Location: Sombor

Re: Elektricna Gitara - Pravilno Drzanje Ruke

Post by Regrin » 08 Aug 2008, 09:26

Friedman je upravu.
Kad sviras neke brze solaze ili tehnicki zahtevne rifove onda palac treba da ti bude kao na drugoj slici, a kad treba da odradis neki bending ili vibrato onda ga pomeri kao na prvoj slici

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest