Svirajmo Stivi Rej Vonovim Stilom!

Moderators: dejankuki, Reverse

Post Reply
SRVFan
Posts: 57
Joined: 26 May 2008, 21:14

Svirajmo Stivi Rej Vonovim Stilom!

Post by SRVFan » 17 Aug 2008, 05:12

Ajmo ljudi bilo bi u redu i da ovde ima jedna tema o SRV :) Sada je na vama,iskusnim gitaristima,da ostavite ovde neka svoja znanja,savete,linkove za sviranje shuffle-a na Stivijev nachin :) Ja sam josh poprilichno mlad i veoma neiskusan pa je na vama da mi pomognete da izrastem u jednog hardcore-texas-shufflin' bluzera :) Hvala unapred !

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Svirajmo SRV !

Post by pipistrello » 17 Aug 2008, 11:53

Nisam gitarista,ali me bas zanima sta znaci SRV,100% je glupo pitanje od mene,ali mozes li mi objasniti :oops: ?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Svirajmo SRV !

Post by dejankuki » 17 Aug 2008, 12:19


User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Svirajmo SRV !

Post by Guitar_thrill » 17 Aug 2008, 13:13

SRVFan wrote:Ajmo ljudi bilo bi u redu i da ovde ima jedna tema o SRV :) Sada je na vama,iskusnim gitaristima,da ostavite ovde neka svoja znanja,savete,linkove za sviranje shuffle-a na Stivijev nachin :) Ja sam josh poprilichno mlad i veoma neiskusan pa je na vama da mi pomognete da izrastem u jednog hardcore-texas-shufflin' bluzera :) Hvala unapred !
ha, mozda cu se ponavljati, ali kod njega je bitna (bar meni) ta svirka "iz ruke" da ti desna ruka ima malo izrazenije pokrete, bar ja tako volim, nekako se vise uzivis,a i ton je specifican......ono kad udaris preko svih zica, a cujes samo jedan ton.... :)

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Svirajmo SRV !

Post by friedman » 17 Aug 2008, 14:39

Iliti tehnika zvana Rake. Stvarno dosta efikasno zvuci u improvizaciji :)

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Svirajmo SRV !

Post by Guitar_thrill » 17 Aug 2008, 16:02

friedman wrote:Iliti tehnika zvana Rake. Stvarno dosta efikasno zvuci u improvizaciji :)
e to, rake , obozavam to :D

SRVFan
Posts: 57
Joined: 26 May 2008, 21:14

Re: Svirajmo SRV !

Post by SRVFan » 17 Aug 2008, 17:08

Da,znam za rake,trebalo mi je neko vreme da uvezbam pravilan pokret ruke,i da dobijem taj zvuk.... :)) Shto se tiche solaza,jer imaju neke odredjene skale,fazoni koje Stivi koristi? I mogli bi da bacite link za neki sajt gde imaju neki tip-ovi za taj nachin svirke :))) P.S. Hvala Guitar_Thrill :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Svirajmo SRV !

Post by Duane » 19 Aug 2008, 12:51

zice 13 i tuci po kasteru i kraj price

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Svirajmo SRV !

Post by Rocket Roll » 19 Aug 2008, 15:21

Skale? U bluzu? To su neki novi momenti? :D

Strat, neck pickup ekskluzivno (uključen od početka do kraja svirke), dva TubeScreamera, loši kablovi, debele žice, "vesela" Fender pojačala tipa Vibroverb, Deluxe Reverb i VibroLux, a ne "tupava" kao Twin Reverb. To je onaj lakši deo na putu kopiranja Stivijevog tona.

Onda treba proizvesti megatonski pritisak na žice desnom rukom i svirati jezivo upečatljivo, i sve to dok si našmrkan kokainom do tačke padanja u nesvest i (u isto vreme) pijan k'o dupe. To ne može niko, ne verujem da si ti izuzetak...

Al ono što je stvarno, potpuno, jezivo teško za kopiranje kod Stivija - to je šešir. Taj šešir, ah, taj šešir. U njemu je tajna Stivijeve moći!

Ukratko, neš' se ti 'leba najest' od kopiranja SRVa. Kao ni bilo ko drugi, uostalom. :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest