Ritmovi za gitaru

Moderators: dejankuki, Reverse

Post Reply
gitara333
Posts: 10
Joined: 13 Oct 2008, 22:21
Location: BL

Ritmovi za gitaru

Post by gitara333 » 13 Oct 2008, 22:52

E ovako sviram akusticnu gitaru(nisam pocetnik),i znam nekoliko ritmova,koji su mi vise "dosadili"(beat sa sinkopom,polka,valcer...),zelim neke nove i teze ritmove...npr za neke narodne pjesme kao:"a ja sam negde rujno vino pio","poslednji boem" i tako te narodne??? :D

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ritmovi za gitaru

Post by Duane » 14 Oct 2008, 00:17

pa odslusaj ih pa skini, nije to problem, a i to se vezba kao solaze, al se tripuju ljudi, zanimljivije biti malmstin nego pit taunshend, salim se... xD

gitara333
Posts: 10
Joined: 13 Oct 2008, 22:21
Location: BL

Re: Ritmovi za gitaru

Post by gitara333 » 14 Oct 2008, 09:23

Duane wrote:pa odslusaj ih pa skini, nije to problem, a i to se vezba kao solaze, al se tripuju ljudi, zanimljivije biti malmstin nego pit taunshend, salim se... xD
Skino sam ja neki ritam za te pjesme,al mi se opet cini da nije to to...zato ocu da neko ko bas zna skinuti ritmove,za tako te neke narodne pjesme,kao ove,da mi nekako pokaze,npr ako neko moze da mi napravi ritmove i da napise koji je ritam za koju pjesmu u guitar pro,pa da upload na rapidshare,da skinem???help :D

gitara333
Posts: 10
Joined: 13 Oct 2008, 22:21
Location: BL

Re: Ritmovi za gitaru

Post by gitara333 » 14 Oct 2008, 19:33

Zar mi niko nece da pomogne??? :(

User avatar
Antilopa
Posts: 33
Joined: 12 Oct 2008, 13:48
Location: nbg

Re: Ritmovi za gitaru

Post by Antilopa » 14 Oct 2008, 20:09

gitara333 wrote:Zar mi niko nece da pomogne??? :(
a sta ti trazis ... da neko sedne pored tebe i broji umesto tebe ...
slusaj malo pazljivije kako ide, slusaj krace delove, pa spajaj, pa uvezbavaj ...

gitara333
Posts: 10
Joined: 13 Oct 2008, 22:21
Location: BL

Re: Ritmovi za gitaru

Post by gitara333 » 14 Oct 2008, 22:10

a sta ti trazis ... da neko sedne pored tebe i broji umesto tebe ...
slusaj malo pazljivije kako ide, slusaj krace delove, pa spajaj, pa uvezbavaj ...[/quote]
Nema sta moram sam,samo se bojim da to nije to,al jbg,malo po malo usavrsicu to da skidam ritam ;)

User avatar
Antilopa
Posts: 33
Joined: 12 Oct 2008, 13:48
Location: nbg

Re: Ritmovi za gitaru

Post by Antilopa » 14 Oct 2008, 22:30

aaaaaw :wink: that's the spirit!! ako nadjes na netu wavelab ili audacity to su ok programi za neku kao preradu ... sigurno ces se snaci s njima, tu mozes da usporis pesmu (ne znam za guitar pro ... )
ako nista drugo, i ako ti jos uvek ne zvuci na to, bar mozes da napravis od toga svoju improvizaciju x)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ritmovi za gitaru

Post by Duane » 14 Oct 2008, 23:15

brateeee.... balkan... ako ces negde da cepas ritam to je onda ovaj crossroads jevrope i azije xD
skidaj bre kola i pesme iz naroda, pa to je posao samo takav... al nemoz sve odma, polako...

gitara333
Posts: 10
Joined: 13 Oct 2008, 22:21
Location: BL

Re: Ritmovi za gitaru

Post by gitara333 » 15 Oct 2008, 20:46

Antilopa wrote:aaaaaw :wink: that's the spirit!! ako nadjes na netu wavelab ili audacity to su ok programi za neku kao preradu ... sigurno ces se snaci s njima, tu mozes da usporis pesmu (ne znam za guitar pro ... )
ako nista drugo, i ako ti jos uvek ne zvuci na to, bar mozes da napravis od toga svoju improvizaciju x)
Skino sam wavelab i dobro pomaze,usporim si pjesmu i onda je lako ritam skontati...hvala :D

User avatar
kosta
Posts: 25
Joined: 04 May 2009, 16:19

Re: Ritmovi za gitaru

Post by kosta » 18 May 2009, 12:33

" I ja sam negde rujno vino pio" ..... Cista rumba za koju mi je trebalo malo vise od 3 nedelje da je uvezbam perfektno...

Jedan po meni extra ritam je u pesmi
desecration smile od RHCP, pogledaj na Youtube...
pokusaj da skines, meni se jako svideo...

User avatar
guitarman
Posts: 13
Joined: 29 Jul 2009, 00:11

Re: Ritmovi za gitaru

Post by guitarman » 04 Aug 2009, 02:45

Za usporavanje pesama u real-time-u je keva PACEMAKER, plugin za Winamp.

Ima TEMPO - samo da uspori a da visina tonaliteta ostane,
PITCH - menjas tonalitet a brzina ostaje i
SPEED - sve menja, klasika, ko kad usporis ploču.

Vrlo korisno za play-allong uz muziku gde gitarista ima spušten štim. I naravno za skidanje Malmsteena :metal:

I preporucujem jos jedan plugin, NULLSOFT SIGNAL PROCESSING STUDIO, ima neki mod STUPID STEREO VOICE REMOVAL koji na nekim pesmama lepo izdvoji gitaru od svega ostalog, kad ne možemo lepo da čujemo neku deonicu.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest