Video skola Paul Gilbert

Moderators: dejankuki, Reverse

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Video skola Paul Gilbert

Post by Guitar_thrill » 07 Apr 2008, 22:16

goodlikesweeper wrote:
YeaH_LefT wrote:Pa Batio ima 4 skole Speed Kills, Speed Kills 2, Speed Kills 3 i Speed Lives

Eh,svasta majka rodi...ccc...Petrucci, Gilbert i Romeo su izmislili gitaru naspram njega...
ja na ove skole gledam iskljucivo kao nesto sto ce mi pomoci da razvijem tehniku....inace slabo slusam te gitariste, jedino Gilberta volim od tih navedenih...a mislim da MAB ima izuzetnu tehniku tako da ne vidim sta mu fali,sa te tehnicke strane koja je meni bitna kod skole....

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Video skola Paul Gilbert

Post by goodlikesweeper » 08 Apr 2008, 10:45

Ljudi ja sam samo rekao svoje misljenje.A i najvise od svega sam se zezao.Mozda cu i ja pogledati njegovu skolu gitare,ko zna.Sto da ne...

StaggUser
Posts: 63
Joined: 21 Jan 2008, 12:48

Re: Video skola Paul Gilbert

Post by StaggUser » 08 Apr 2008, 17:30

Gledao sam 3 MAB-ove shkole, i on mi je jedan od naj gitarista. Neki tje retji da samo brza i brza, ali to je njegov stil. Ipak je i dobar kompozitor a i dobar uchitelj, poshto sve zna lepo da objasni, i zanimljivo ga je gledati i slushati njegove priche :) Shto se tiche Malmsteena, njegovu shkolu sam gledao neshto kratko i nije mi se svidelo. Prvenstveno zato shto nishta ne objasni, a i nisam neki Malmsteenov fan. Paul Gilbertove shkole imam dve i jako su dobre. Lepo chovek sve objasni, lepo sve zvuchi. Michael Romea sam gledao vrlo malo, i mogu retji da chovek ima jako dobru tehniku, ali na ostale stvari nisam obratjao paznju. Od Satriania sam gledao samo neke kratke lekcije, ali nishta nije objashnjeno. Tako da, shto se mene tiche, MAB i Gilbert su najjachi shto se tiche uchenja :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Video skola Paul Gilbert

Post by dejankuki » 08 Apr 2008, 18:31

Gilbert na prvom mestu, MAB stvarno ume da objasni ono sto pokazuje, medjutim jos je lakse kada imate tablature koje inace idu uz originalni video medij... Mada opet poDsecam na Vinnie Moora i Gambala jer i oni imaju veoma lepe lekcije i objasnjenja...

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Video skola Paul Gilbert

Post by goodlikesweeper » 08 Apr 2008, 19:23

StaggUser wrote:Tako da, shto se mene tiche, MAB i Gilbert su najjachi shto se tiche uchenja :)
Meni je Petrucci uvek n.1 sto se tice ucenja i objasnjavanja.Mab jos nisam gledao,ali sam gledao Sve Gilbertove skole i nisu mi njegova objasnjenja ni blizu petrucijevih.Ako cita ovo neki pocetnik ili neko ko zeli da nauci tehnike razne obavezno Petruccijevu pogledajte!Obavezno!

StaggUser
Posts: 63
Joined: 21 Jan 2008, 12:48

Re: Video skola Paul Gilbert

Post by StaggUser » 09 Apr 2008, 20:47

E da, Vinnie Moora sam gledao malo, uopshte nije losh, svidja mi se njegov stil. A Gambala tju morati da potrazim, poshto sam chuo da je on jako dobar.
@godlikesweeper
Potrazi MABa obavezno. I Petruccia isto moram da nabavim negde bash da vidim kakav je. Youtube je moj prijatelj za sada... :)

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Video skola Paul Gilbert

Post by goodlikesweeper » 09 Apr 2008, 21:03

Sad nabavljam Shawn Lane-a,pa posle cu verovatno Mab-a.Ovaj lik nije normalan!E to se zove brzina...Stvarno mi nije jasno zasto su Malmsteen i MAB sinonimi za brzinu posto ovaj lik UBIJA!Ima neke svoje tehnike i ne da przi.... :shock: :shock: :shock:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Video skola Paul Gilbert

Post by Critical » 09 Apr 2008, 21:15

Eeee ,pa ti njega nisi gledao ranije :D

Btw, uzmi malo skidaj njegova arpedja sa preskakanjem zica :mrgreen:

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Video skola Paul Gilbert

Post by goodlikesweeper » 09 Apr 2008, 21:39

Gledao sam ranije neke krace snimke na youtubu,ali komentar mi je bio otprilike "ma nemoguce...." i zaboravio sam na njega.Evo sad sam nabavio prvi deo skole i gledao i JEBOTE!!!!! :mrgreen:
Eh,i on je bezveze zavrsio svoj zivot.... :( Bas steta....

Mislis na one diminished fore,na primer?Ma zlo,jednom recju... :evil: Moracu ja jos puno pasulja jesti za tako nesto...i to carobnog pasulja!! :lol:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Video skola Paul Gilbert

Post by Critical » 10 Apr 2008, 01:38

Ocigledno pricamo o drugom coveku,ovaj moj je ziv i zove se Michel Angelo Batio :mrgreen: a ovaj tvoj ,inace opak gitarista BIO ,je premino i zove se Shawn Lane :mrgreen:

A sto se tice tih umanjenih arpedja ,najbolje mi kad kaze ja to malo dupliram i dobijem malo drugaciji zvuk ,i onda ja stanem i kazem And How the fuck am I gonna do it :cry: :cry:

Jedem ja carobni pasulj svaki dan :D

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Video skola Paul Gilbert

Post by goodlikesweeper » 10 Apr 2008, 09:08

Da,bezveze sam napisao recenicu.Naravno da sam na Lane-a mislio.E aj mi da s malo tog tvog carobnog pasulja,moze?Ovom mom istekao rok izgleda.... :lol: :lol: :lol:

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Video skola Paul Gilbert

Post by goodlikesweeper » 22 Apr 2008, 10:46

Evo,sad sam odgledao Speed kills i Speed kills 2,i moram reci da sam se odusavio!Stvarno je lik car.Pomalo show-off,ali nista strasno.A i levoruk je,a svira na desnu ruku,isto kao ja :mrgreen: .Kakav trip...desna ruka mu dok svira izgleda isto kao i moja...vidim ja podseca me na nesto,a ne znam na sta...kad ono u tome je stvar...

A ja se plasio da cu zbog toga imati ograicenja neka,ali s'obzirom da Batio spada medju najbrze gitariste na svetu,nemam cega da se bojim vise.... :hide:

hehe,preporuka za sve!pogledajte,nije gubljenje vremena,verujte mi...tu titulu Malmsteen i dalje drzi(i jos dugo ce drzati :mrgreen: )...

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Video skola Paul Gilbert

Post by goodlikesweeper » 26 Apr 2008, 11:23

[youtube]1BTh9V2hrGI&feature=related[/youtube]

:rlol: here it is slow :rlol:

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Re: Video skola Paul Gilbert

Post by XtrmntR » 28 Apr 2008, 19:03

Pa dobro, istina da i kad uspori, to dosta brzo ide, ali opet znaci, naravno, tesko je sad nekom pocetniku koji je tek poceo svirati, ali njega i ne skidaju "pocetnici". :D

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Video skola Paul Gilbert

Post by Critical » 28 Apr 2008, 19:06

XtrmntR wrote:Pa dobro, istina da i kad uspori, to dosta brzo ide, ali opet znaci, naravno, tesko je sad nekom pocetniku koji je tek poceo svirati, ali njega i ne skidaju "pocetnici". :D
Pa ono ako ides tom logikom ni Gilbert-a a ni Romea ne skidaju "pochetnici" pa su opet normalno objasnili :D

malmsteenova skola je jedina gde sam video da kamera usporava a ne onaj ko pokazuje,a gledao sam puno skola :D :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest