Vežbaj, Vežbaj & Vežbaj !!!!!

Moderators: dejankuki, Reverse

Post Reply
sezam
Posts: 185
Joined: 15 Aug 2008, 16:39

Re: Vežbaj, Vežbaj & Vežbaj !!!!!

Post by sezam » 22 Sep 2009, 23:12

T - Rex wrote:A Natural (Pure) Minor Scale

|------------------------------------------------5--7--8------
|---------------------------------------5--6--8---------------
|------------------------------4--5--7------------------------
|------------------------5--7---------------------------------
|---------------5--7--8---------------------------------------
|------5--7--8------------------------------------------------

|--------------------------------------------------------------------------------15--17--19--20------
|----------------------------------------------------------------13--15--17--18----------------------
|------------------------------------------------10--12--14--16--------------------------------------
|---------------------------------9--10--12--14------------------------------------------------------
|-------------------7--8--10--12---------------------------------------------------------------------
|------5--7--8--10-----------------------------------------------------------------------------------

A koji je prstored!?

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Vežbaj, Vežbaj & Vežbaj !!!!!

Post by muki17 » 22 Sep 2009, 23:45

A koji je prstored!?
zar ne mozes sam da shvatis? probaj kako ti najvise pase,tako cepaj.. :)

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Vežbaj, Vežbaj & Vežbaj !!!!!

Post by nenadnenad » 27 Oct 2009, 23:33

Image


nesto sam svirkao juce i danas i onda sam skontao da mi zvuci jadno i da mi deluje kao vezba prste

Nemam pojma dal su dobri taktovi, podelio sam samo na meni logicne celine ..zadnji takt moze da bude i 3\4 ...neka pauza ako se vrti vise puta ovo.

skoro sve je u sesnajstinama pa ne bi trebalo biti problema.

User avatar
musickiller
Posts: 23
Joined: 08 Nov 2009, 01:43

Re: Vežbaj, Vežbaj & Vežbaj !!!!!

Post by musickiller » 12 Nov 2009, 06:16

jbg,,, znam da ste verovatno o tome ranije pisali, negde sam procitao...
imam gomilu vezbi ali nemam pojma kako da ih prebacim iz guitarpro....
vac godinama ih skupljam sa neta i iz muzicke skole od profesorice gitare (dobra cica) kada ima vremena da se davi sa mnom pa ih onda kao i svaki moron pisem na papir i kucam notu po notu u guitar pro... ako neko ima volju neka mi posalje PP kako da kopiran iz guitarpro u ovu temu....
ideja je pohvalna da se ovo kao tema pojavi na internetu kada neko potrazi nesto u vezi tehnike sviranja/ ali naziv je mogao da bude bolji (mada je cista istina samo vezbaj a kako drzis desnu ruku nema veze - kada polozaj desne ruke postane problem za sviranje odredjenih fraza covek sam to automatski ispravlja - makar je to moje dugogodisnje iskustvo pokazalo )....

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Vežbaj, Vežbaj & Vežbaj !!!!!

Post by MetalFunk » 12 Nov 2009, 19:42

musickiller wrote:jbg,,, znam da ste verovatno o tome ranije pisali, negde sam procitao...
imam gomilu vezbi ali nemam pojma kako da ih prebacim iz guitarpro....
vac godinama ih skupljam sa neta i iz muzicke skole od profesorice gitare (dobra cica) kada ima vremena da se davi sa mnom pa ih onda kao i svaki moron pisem na papir i kucam notu po notu u guitar pro... ako neko ima volju neka mi posalje PP kako da kopiran iz guitarpro u ovu temu....
ideja je pohvalna da se ovo kao tema pojavi na internetu kada neko potrazi nesto u vezi tehnike sviranja/ ali naziv je mogao da bude bolji (mada je cista istina samo vezbaj a kako drzis desnu ruku nema veze - kada polozaj desne ruke postane problem za sviranje odredjenih fraza covek sam to automatski ispravlja - makar je to moje dugogodisnje iskustvo pokazalo )....
exportuj iz GP-a u PDF, pa uz pomoc foxit reader-, ja msm, da mozes kopirati text ili tab, pa prenjeti.
:ziveli:

User avatar
musickiller
Posts: 23
Joined: 08 Nov 2009, 01:43

Re: Vežbaj, Vežbaj & Vežbaj !!!!!

Post by musickiller » 12 Nov 2009, 20:06

hvala metalfunk evo idem da probam...

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Vežbaj, Vežbaj & Vežbaj !!!!!

Post by MetalFunk » 12 Nov 2009, 21:19

musickiller wrote:hvala metalfunk evo idem da probam...
samo opusteno :ziveli:

sezam
Posts: 185
Joined: 15 Aug 2008, 16:39

Re: Vežbaj, Vežbaj & Vežbaj !!!!!

Post by sezam » 13 Nov 2009, 12:41

musickiller wrote:jbg,,, znam da ste verovatno o tome ranije pisali, negde sam procitao...
imam gomilu vezbi ali nemam pojma kako da ih prebacim iz guitarpro....
vac godinama ih skupljam sa neta i iz muzicke skole od profesorice gitare (dobra cica) kada ima vremena da se davi sa mnom pa ih onda kao i svaki moron pisem na papir i kucam notu po notu u guitar pro... ako neko ima volju neka mi posalje PP kako da kopiran iz guitarpro u ovu temu....
ideja je pohvalna da se ovo kao tema pojavi na internetu kada neko potrazi nesto u vezi tehnike sviranja/ ali naziv je mogao da bude bolji (mada je cista istina samo vezbaj a kako drzis desnu ruku nema veze - kada polozaj desne ruke postane problem za sviranje odredjenih fraza covek sam to automatski ispravlja - makar je to moje dugogodisnje iskustvo pokazalo )....
Uzmi Jovičićevu IV knjigu, em ćeš naučiti note, ime ćeš, postići zavidnu tenniku. To je inače program za Muzičke akademije. Pisana je upravo sa namerom da se kod gitariste postigne virtouznost u sviranju.

User avatar
musickiller
Posts: 23
Joined: 08 Nov 2009, 01:43

Re: Vežbaj, Vežbaj & Vežbaj !!!!!

Post by musickiller » 13 Nov 2009, 12:58

sezam wrote:
musickiller wrote:jbg,,, znam da ste verovatno o tome ranije pisali, negde sam procitao...
imam gomilu vezbi ali nemam pojma kako da ih prebacim iz guitarpro....
vac godinama ih skupljam sa neta i iz muzicke skole od profesorice gitare (dobra cica) kada ima vremena da se davi sa mnom pa ih onda kao i svaki moron pisem na papir i kucam notu po notu u guitar pro... ako neko ima volju neka mi posalje PP kako da kopiran iz guitarpro u ovu temu....
ideja je pohvalna da se ovo kao tema pojavi na internetu kada neko potrazi nesto u vezi tehnike sviranja/ ali naziv je mogao da bude bolji (mada je cista istina samo vezbaj a kako drzis desnu ruku nema veze - kada polozaj desne ruke postane problem za sviranje odredjenih fraza covek sam to automatski ispravlja - makar je to moje dugogodisnje iskustvo pokazalo )....
Uzmi Jovičićevu IV knjigu, em ćeš naučiti note, ime ćeš, postići zavidnu tenniku. To je inače program za Muzičke akademije. Pisana je upravo sa namerom da se kod gitariste postigne virtouznost u sviranju.
note da me interesuju mogu da naucim uz klinca koji ide u srednju muzicku i svira klavir...a imam i neke za gitru..(pogledacu da vidim o cemu se radi)
probao sam onaj program za vezbanje brzine i ni u jednom testu nisam usao u crveno....dobar je ali mi nije bio neophodan...mada sam sve to nekada radio, nije na odmet podsetiti se jer vidim da sam neke stvari pogresno vezbao, jer brzina se i stice i gubi, tako da se s vremena ne vreme treba"skinuti" sa skidanja stvari i malo raditi vezbe....Hvala u svakom slucaju...

sezam
Posts: 185
Joined: 15 Aug 2008, 16:39

Re: Vežbaj, Vežbaj & Vežbaj !!!!!

Post by sezam » 13 Nov 2009, 19:10

musickiller wrote:
sezam wrote:
musickiller wrote:jbg,,, znam da ste verovatno o tome ranije pisali, negde sam procitao...
imam gomilu vezbi ali nemam pojma kako da ih prebacim iz guitarpro....
vac godinama ih skupljam sa neta i iz muzicke skole od profesorice gitare (dobra cica) kada ima vremena da se davi sa mnom pa ih onda kao i svaki moron pisem na papir i kucam notu po notu u guitar pro... ako neko ima volju neka mi posalje PP kako da kopiran iz guitarpro u ovu temu....
ideja je pohvalna da se ovo kao tema pojavi na internetu kada neko potrazi nesto u vezi tehnike sviranja/ ali naziv je mogao da bude bolji (mada je cista istina samo vezbaj a kako drzis desnu ruku nema veze - kada polozaj desne ruke postane problem za sviranje odredjenih fraza covek sam to automatski ispravlja - makar je to moje dugogodisnje iskustvo pokazalo )....
Uzmi Jovičićevu IV knjigu, em ćeš naučiti note, ime ćeš, postići zavidnu tenniku. To je inače program za Muzičke akademije. Pisana je upravo sa namerom da se kod gitariste postigne virtouznost u sviranju.
note da me interesuju mogu da naucim uz klinca koji ide u srednju muzicku i svira klavir...a imam i neke za gitru..(pogledacu da vidim o cemu se radi)
probao sam onaj program za vezbanje brzine i ni u jednom testu nisam usao u crveno....dobar je ali mi nije bio neophodan...mada sam sve to nekada radio, nije na odmet podsetiti se jer vidim da sam neke stvari pogresno vezbao, jer brzina se i stice i gubi, tako da se s vremena ne vreme treba"skinuti" sa skidanja stvari i malo raditi vezbe....Hvala u svakom slucaju...
Nisi baš u pravu. Ne možeš od sina koji svira klavir naučiti note. Jedini način da to uradiš je da sedneš i polako ulaziš ti sam u tajne nota. Sin ti tu može samo pomoći. Pošto vidim da imaš već solidno znanje iz gitare neće ti biti problem da polako počneš. Pretpostavljam da imaš dobar prstored leve ruke, a verovatno i dobro radiš trzalicom. Ako budeš svirao trzalicom isti taj program za klasičnu gitaru samo ćeš dobiti u kvalitetu, a uz to naučićeš i kako polifone kompozicije sviraš trzalicom. Mnoge klasične etide, komadi predivno izgledaju na električnoj gitari. Ne znam da li sam dovoljno jasno objasnio, ali stojim ti na usluzi.

User avatar
musickiller
Posts: 23
Joined: 08 Nov 2009, 01:43

Re: Vežbaj, Vežbaj & Vežbaj !!!!!

Post by musickiller » 13 Nov 2009, 19:26

Nisi baš u pravu. Ne možeš od sina koji svira klavir naučiti note. Jedini način da to uradiš je da sedneš i polako ulaziš ti sam u tajne nota. Sin ti tu može samo pomoći. Pošto vidim da imaš već solidno znanje iz gitare neće ti biti problem da polako počneš. Pretpostavljam da imaš dobar prstored leve ruke, a verovatno i dobro radiš trzalicom. Ako budeš svirao trzalicom isti taj program za klasičnu gitaru samo ćeš dobiti u kvalitetu, a uz to naučićeš i kako polifone kompozicije sviraš trzalicom. Mnoge klasične etide, komadi predivno izgledaju na električnoj gitari. Ne znam da li sam dovoljno jasno objasnio, ali stojim ti na usluzi.[/quote]
Naucio sam osnove, znam gde se koja nota pise i gde se svira na gitari trajanje note, pauze i to, samo ne mogu da kao on citam direktno sa notnog sistema, treba mi vremena i opet se sve svede na transponovanje u nacrtane zice ili prebacivanje u guitarpro... a etida ima stvarno sjajnih kao i dobrih polifonih kompozicija ali za glavir, naravno da me interesuje da aranzman bude za gitaru, on je ipak u prednosti jer 10 prstiju protiv 4 je vise nego dupla prednost a i bas kljuc koji se ne moze svirati na gitari....
u ponedeljak cu otici u muzicku skolu i traziti od profesorice da mi pozajmi tu knjigu ako ima, da je kopiram....
Hteo sam nesto ovde da ubacim iz guitarpro ali sad vidim da sam je tu skinuo nekoliko hiljada vezbi, sto sa neta, sto iz muzicke, pa moram da vidim sta je sta nisam davno vezbao, da vam ne postavim neko pocetnicko njesra, pa se izvinjavam, nisam zaboravio obecanje, sanmo da nadjem nesto dobro bas sam skoro radio jedan lep arpedjo ako nije postavljen mislim da cu ga nacii......

User avatar
bleach
Posts: 177
Joined: 23 Oct 2009, 21:01

Re: Vežbaj, Vežbaj & Vežbaj !!!!!

Post by bleach » 14 Nov 2009, 00:15

ako mozhe malo vishe vezhbi za bass gitaru :)
unapred hvala :)

User avatar
M1los
Posts: 87
Joined: 20 Feb 2008, 22:12
Location: Prijedor, RS

Re: Vežbaj, Vežbaj & Vežbaj !!!!!

Post by M1los » 14 Nov 2009, 00:34

@ musickiller
A mogao bi i da okačiš tih nekoliko hiljada vježbi na RapidShare ili slično, pa da mi izaberemo šta nam valja? :D

User avatar
musickiller
Posts: 23
Joined: 08 Nov 2009, 01:43

Re: Vežbaj, Vežbaj & Vežbaj !!!!!

Post by musickiller » 14 Nov 2009, 00:42

evo ja sam prebacio u pdf a bas lep molski solo sa svim mogucim povezivanjem skala arpedja i sl....ali ne mogu da ga prebacim u forum, nema sanse...
mozda zato sto ima 4 strane, a steta bas je obrazac za solo....
imam ideju ako neko zna neka mi posalje email na PP pa cu mu poslati da on postavi na sajt...jbg il sam ja glup ili zato sto nemam taj foxy rider..

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Vežbaj, Vežbaj & Vežbaj !!!!!

Post by sirac-šunka » 14 Nov 2009, 00:58

Pa ako ti nije cimanje aploduj na neki server za šerovanje tipa rapid share, 4shared, box.net ili nešto slično, i onda ovde samo postuješ link za download. :idea:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest