(Bass) slap & pop

Moderators: dejankuki, Reverse

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: (Bass) slap & pop

Post by sirac-šunka » 04 Oct 2009, 23:31

Evo jedna moja slap izdrkotina :lol:
http://www.box.net/shared/9lv8642js7
Mogo sam jos malkice da je upicanim, malo se klima po negde... ali... nema veze, vazno da se mi druzimo :)

Malo sam hammerovao, prolazio palcem gore-dole, ali uglavnom imam taj osnovni lik iz kojeg ne mogu da izadjem bas skroz... :(

P.S. A da... Zice su mi stare... 2 godine :lol: :lol: :lol:

Sutra kupujem nove, obecavam!

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: (Bass) slap & pop

Post by sixstring » 05 Oct 2009, 12:07

hehhe nije loše,al zanimljivo koliko svaki bas zvuči isto sa snimanjem u komp i starim žicama XD

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: (Bass) slap & pop

Post by sirac-šunka » 05 Oct 2009, 13:18

He, fala... A jest, zvuči svaki bas slično sa starim žicama i kad se slepuje. Mogo sam i malo da nadrndam zvuk plaginovima (malo sam samo kompresovao bas), ali namerno nisam hteo, čisto mi bilo merak da snimim trip, pa da vidim kako će sutra da mi zazvuči i šta da menjam. I ima par vrlo zamornih momenata, ali dobro sve traje skoro dva minuta... još malo da ga sredim i imam skoro pravi paljevinski slap&pop :D

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: (Bass) slap & pop

Post by The Mask AE » 05 Oct 2009, 13:34

Sad tek videh temu jbg. Nema sta momci... Steva i Pera ce vam pokazati 90% iste stvari kao i Aleksis ali ce vam uzeti pare, a Aleksis nece jer je ovo piratska drzava (thank god for that). Prosto pocetak je najtezi i smara ali ce jednog dana vredeti. Znaci samo ritam (leva ruka pokriva fret) sa svim kombinacijama, nakon toga dodati tonove, pa triole i kvartole, pa onda malo zahtevniji udzbenik/video etc. Najbitnija stvar je: nemoj slusati Mitra Mirica i uciti slep jbg, pocni da slusas old school funk bendove pa ces videti kako to sve dodje na svoje.

Mozda jednog dana budete kao chedomir! ^^ Ili slucajno kupite sestozicani bass pa postanete six string!

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: (Bass) slap & pop

Post by MetalFunk » 06 Oct 2009, 00:11

The Mask AE wrote:
Mozda jednog dana budete kao chedomir! ^^ Ili slucajno kupite sestozicani bass pa postanete six string!
hahahahahahahahha

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: (Bass) slap & pop

Post by sixstring » 11 Oct 2009, 19:45

The Mask AE wrote: Ili slucajno kupite sestozicani bass pa postanete six string!
kollega,aman!
nem'o počnem se igram wootena pa ćeš da vidiš,ćeš da vidiš paž da vidiš aaa :P

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest