Digitech RP80, maturski rad

Moderator: Critical

Post Reply
Becks
Posts: 6
Joined: 22 Feb 2008, 09:57

Digitech RP80, maturski rad

Post by Becks » 22 Feb 2008, 10:06

Odlucio sam za maturski rad obraditi Digitech RP80, posto ga i posedujem:D, inace, 4a sam godina tehnicke skole. Jel zna neko gde mogu naci recimo elektricne seme, kako radi(malo naprednije, mislim u elektrotehnickom smislu) itd. :?:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Digitech RP80, maturski rad

Post by KnightOfDoom » 22 Feb 2008, 14:57

Nesto sumnjam da ces naci semu za taj procesor. Ali ima gomila sema za distorzije , kompresore i sl.
http://experimentalistsanonymous.com/di ... ortby=name

Becks
Posts: 6
Joined: 22 Feb 2008, 09:57

Re: Digitech RP80, maturski rad

Post by Becks » 22 Feb 2008, 18:59

To sam i mislio :?

A jel ima neki sajt gde je objasnjeno kako procesori rade i sve oko toga, mislim na textualni deo, posto mi treba nekih 20-25 strana za maturski :D

Becks
Posts: 6
Joined: 22 Feb 2008, 09:57

Re: Digitech RP80, maturski rad

Post by Becks » 03 Jun 2008, 12:26

Ljudi slusajte, imam 27 strana napisano, treba mi jos samo jedna stvar.
Kada se povezuje gitara na kompjuter, ide kabel iz gitare pre onog malog pretvaraca(ne znam kako se zove, sto menja velicinu jacka) i ide u line na kompu zar ne, predpostavljam da je kvalitet dosta los? Sta tacno treba da bi kvalitet bio extra?

A kakva je sema kad treba jos i pojacalo da se ukljuci, znaci gitara>komp>pojacalo ili recimo gitara>wah>komp>pojacalo i sl.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Digitech RP80, maturski rad

Post by Critical » 03 Jun 2008, 12:43

Becks wrote:Ljudi slusajte, imam 27 strana napisano, treba mi jos samo jedna stvar.
Kada se povezuje gitara na kompjuter, ide kabel iz gitare pre onog malog pretvaraca(ne znam kako se zove, sto menja velicinu jacka) i ide u line na kompu zar ne, predpostavljam da je kvalitet dosta los? Sta tacno treba da bi kvalitet bio extra?

A kakva je sema kad treba jos i pojacalo da se ukljuci, znaci gitara>komp>pojacalo ili recimo gitara>wah>komp>pojacalo i sl.
Gitara----DI Box----(u komp ide preko Line In-a ili preko USB zavisi koji DI Box kupis)Komp----Sluske (ili zvucnici na kompu kako bi je li cuo tu gitaru) :D Sta je DI box i kako radi imas ovde

A to sto ti spominjes je gitara----Line in na kompu (preko onog sranja sto od velike pravi malu "bananicu")--sluske
U ovom slucaju trebaju ti Asio drajveri (kako ne bi imao latenciju ili ti kasnjenje u zvuku :D )
Da bi ti kvalitet bio extra kupis lepo DI box (naravno u zavisnosti od njegovog kvaliteta zavisi ti i kvalitet zvuka,logicno jel,haha)

Ako hoces da ukjlucis da ti dist ili bilo sta ide sa pojacala onda ides Gitara----Pojacalo (na pojacalu obicno ima Line Out,ako nema onda se ozvuci mikrofonom)------Di box (ili mixeta )-----Komp

Ako hoces da vuces efekte sa kompa (Amplitube bla bla GR itd) ides znaci iz Kompa u pojacalo (redosled Gitara----DIBox--(komp)-----Pojacalo----Razglas (ili kako vec sviras ))

Nadam se da sam bar malo pomogao dok ne dodju ovi sto stvarno znaju :D

Becks
Posts: 6
Joined: 22 Feb 2008, 09:57

Re: Digitech RP80, maturski rad

Post by Becks » 03 Jun 2008, 14:11

Zar ova dva nije isto: gitara>pojacalo>Di>komp i gitara>Di>komp>pojacalo? I gde se u ovom drugom ubode pojacalo u komp

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Digitech RP80, maturski rad

Post by Critical » 03 Jun 2008, 15:40

gitara>Di>komp>pojacalo? I gde se u ovom drugom ubode pojacalo u komp
Pa imas na DI box-u izlaz :D

Npr. Kod mene na Edirolu imas tri ulaza,sa kompom se spaja preko USB-a , i imam midi izlaze i audio izlaze :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest