Digitalna tehnika u muzici

Moderator: Critical

Post Reply
Ever Dream
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2010, 16:46
Location: Sleeping Sun

Digitalna tehnika u muzici

Post by Ever Dream » 12 Feb 2010, 21:01

Pozdrav,kao temu za maturski rad sam dobio "Digitalna tehnika u muzici".Inače završavam 4 razred srednje škole,zanimanje Tehničar elektronike a amaterski se bavim muzikom.

Ukoliko znate neke sajtove,e-knjige ili sl. molio bih vas da to samnom podelite jer mi je svaka pomoć dobrodošla. :bow:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Digitalna tehnika u muzici

Post by ssmc » 12 Feb 2010, 21:10

Pa.....tema baš i nije mala :D

Ever Dream
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2010, 16:46
Location: Sleeping Sun

Re: Digitalna tehnika u muzici

Post by Ever Dream » 12 Feb 2010, 21:37

ssmc wrote:Pa.....tema baš i nije mala :D
Stavio sam ime teme onako okvirno da se zna o čemu je riječ.A pomoglo bi i to kad bi naveo bar neke pojmove koji se tiču teme pa bih ja to dalje razrađivao.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Digitalna tehnika u muzici

Post by ssmc » 13 Feb 2010, 02:38

Digitalija u snimanju,digitalija u efektima,post procesing....mislim skoro svuda je digitalija u obradi zvuka izbacila analogiju sad ne znam koji te deo više zanima,zato sam i rekao da je preširoko :ziveli:

Ever Dream
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2010, 16:46
Location: Sleeping Sun

Re: Digitalna tehnika u muzici

Post by Ever Dream » 13 Feb 2010, 12:47

ssmc wrote:Digitalija u snimanju,digitalija u efektima,post procesing....mislim skoro svuda je digitalija u obradi zvuka izbacila analogiju sad ne znam koji te deo više zanima,zato sam i rekao da je preširoko :ziveli:
Sve to zajedno...Znači,upotreba digitalije u svim oblastima vezanim za muziku bilo da je to snimanje,obrada,aranžiranje...sve. :D

Ako imaš neki link,slobodno stavi :cao:

Irinej
Posts: 26
Joined: 11 Oct 2009, 16:54

Re: Digitalna tehnika u muzici

Post by Irinej » 13 Feb 2010, 21:17

S' obzirm da si tehnicar elektronike mozda bi mogao da pocnes od toga kako se analogni signal pretvara u digitalni (odmjeravanje, kvantovanje signala pa kodovanje...) pa mozes pisati i o raznim kompresijama (mp3 , wav) ... Zatim kada imas audio signal u digitalnoj formi mozes pricati o raznim modulacijama digitalnog signala za muzicke potrebe....
Eto ti smjernica ;)

Ever Dream
Posts: 59
Joined: 02 Jan 2010, 16:46
Location: Sleeping Sun

Re: Digitalna tehnika u muzici

Post by Ever Dream » 14 Feb 2010, 14:48

Irinej wrote:S' obzirm da si tehnicar elektronike mozda bi mogao da pocnes od toga kako se analogni signal pretvara u digitalni (odmjeravanje, kvantovanje signala pa kodovanje...) pa mozes pisati i o raznim kompresijama (mp3 , wav) ... Zatim kada imas audio signal u digitalnoj formi mozes pricati o raznim modulacijama digitalnog signala za muzicke potrebe....
Eto ti smjernica ;)
Hvala brate,pomoglo mi je... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest