SAE Institute

Moderator: Critical

Post Reply
Razer87
Posts: 2
Joined: 26 Oct 2012, 19:42

SAE Institute

Post by Razer87 » 26 Oct 2012, 20:49

Pozdrav i postovanje kolegama sa foruma!

Planiram uskoro da napravim veliki preokret u zivotu pa me zanima vase misljenje i savet!

Nedavno se u Beogradu otvorilo odeljenje cuvenog britanskog instituta SAE, koji je poznat sirom celog sveta (http://belgrade.sae.edu/rs/home/). Ono sto je mene najvise privuklo u celoj toj prici je smer za audio inzinjering, koji sam oduvek zeleo da studiram, ali davne 2006 godine, kada sam ja upisivao studije, nije bilo te opcije. Cena skolovanja za godinu dana studija na tom institutu je 5 000 eura. Cenim da mi treba jos najmanje toliko za godinu dana zivota u Beogradu (stan, racuni, hrana, sve ostalo..)

Ono sto mene zanima, da li je bilo ko od vas imao bilo kakvog dodira sa gorepomenutom institucijom ili zna bilo koga ko jeste? Ja planiram da odem u inostranstvo i da u narednih pola godine teskog rada zaradim sebi novac za to skolovanje, pa me zanima da li je taj fax stvarno sve ono sto se o njemu prica! Da li stvarno pruzi obrazovanje u smislu prakticnog znanja, da li stvarno pronalaze dobro placene poslove svojim diplomcima u inostranstvu kao sto kazu da rade, da li su predavaci u Beogradu podjednako strucni kao i predavaci na SAE u Britaniji, Australiji, SAD, Svedskoj, Singapuru? Moram priznati da bih se osecao jako glupo kad bih potrosio 2 godine zivota u radu i ucenju da bi se pokazalo kako je to bila jedna velika greska, kao sto je vec bio slucaj na instituciji na kojoj sam studirao osnovne studije, a cije ime sad nije bitno!

Takodje me interesuje koliko su sada placeni poslovi audio inzinjera, kako u studiju, tako i live u zemljama u kojima funkcionise muzicka industrija?

Svima unapred puno hvala na pruzenim informacijama i na izdvojenom vremenu!

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: SAE Institute

Post by Funkd » 26 Oct 2012, 21:12

Klavijaturista mog proslog benda je isao na beogradski SAE. Znam samo da je on bio zadovoljan kvalitetom predavanja i da je dobio nekakvu stipendiju (popust) pa je trebalo da plati "samo" 3000e. Na kraju nije imao ni za to pa je napustio posle 4-5 meseci... To za nalazenje poslova, to su uvek sitne lazi kojima pribegavaju svi privatni fakulteti. Samo od tebe zavisi da li ces naci posao, a stoji da ces pri skolovanju dolaziti u kontakte sa ljudima iz te branse.. pa ako se pokaze da si bas talentovan, eto..fakultet ti je satro nasao posao.

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: SAE Institute

Post by djomla » 26 Oct 2012, 21:40

Razer87 wrote:Pozdrav i postovanje kolegama sa foruma!

Planiram uskoro da napravim veliki preokret u zivotu pa me zanima vase misljenje i savet!

Nedavno se u Beogradu otvorilo odeljenje cuvenog britanskog instituta SAE, koji je poznat sirom celog sveta (http://belgrade.sae.edu/rs/home/). Ono sto je mene najvise privuklo u celoj toj prici je smer za audio inzinjering, koji sam oduvek zeleo da studiram, ali davne 2006 godine, kada sam ja upisivao studije, nije bilo te opcije. Cena skolovanja za godinu dana studija na tom institutu je 5 000 eura. Cenim da mi treba jos najmanje toliko za godinu dana zivota u Beogradu (stan, racuni, hrana, sve ostalo..)

Ono sto mene zanima, da li je bilo ko od vas imao bilo kakvog dodira sa gorepomenutom institucijom ili zna bilo koga ko jeste? Ja planiram da odem u inostranstvo i da u narednih pola godine teskog rada zaradim sebi novac za to skolovanje, pa me zanima da li je taj fax stvarno sve ono sto se o njemu prica! Da li stvarno pruzi obrazovanje u smislu prakticnog znanja, da li stvarno pronalaze dobro placene poslove svojim diplomcima u inostranstvu kao sto kazu da rade, da li su predavaci u Beogradu podjednako strucni kao i predavaci na SAE u Britaniji, Australiji, SAD, Svedskoj, Singapuru? Moram priznati da bih se osecao jako glupo kad bih potrosio 2 godine zivota u radu i ucenju da bi se pokazalo kako je to bila jedna velika greska, kao sto je vec bio slucaj na instituciji na kojoj sam studirao osnovne studije, a cije ime sad nije bitno!

Takodje me interesuje koliko su sada placeni poslovi audio inzinjera, kako u studiju, tako i live u zemljama u kojima funkcionise muzicka industrija?

Svima unapred puno hvala na pruzenim informacijama i na izdvojenom vremenu!

Evo, mogu ti ja par reci ... bio sam tamo i stvarno oprema na kojoj rade je odlicna, nemas brige, makar sto se tice tog prakticnog dela. Znam par ljudi koji idu tamo i jako su zadovoljni ... da li cena opravdava kvalitet ? Ne znam ... iskreno nisam ih pitao. Verujem da se na netu moze naci dosta informacija koje ti trazis. Za te price o poslovima svojim diplomcima ... uvek uzimaj sa rezervom. Racunaj na to da ti niko nece dati nista i da ces sve morati sam. Ali jedno je sigurno da je to nezahvalan posao u Srbiji ...

Razer87
Posts: 2
Joined: 26 Oct 2012, 19:42

Re: SAE Institute

Post by Razer87 » 27 Oct 2012, 00:38

To mi apsolutno nije bitno, jer sa time ne nameravam da se bavim u Srbiji, zapravo, nameravam da mi to bude karta za izlazak odavde!

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: SAE Institute

Post by Dersu Uzala » 27 Oct 2012, 06:37

MuZZy, zar nisi ti to upiso?

Javse, reci coveku.

Znam da je kolega MuZZy planiro ranije da to odradi ali u Londonu.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: SAE Institute

Post by Dersu Uzala » 27 Oct 2012, 06:44

Stop se posla tice, nevezano sa SAE/Beogradom/Europom, ne znam kakvu skolu da zavrsis, u Americi si niko i nista ako nisi iskusan/vican/okretan/kvik-lrnr.

Imam dosta drugara koji se time bave, neki imaju slicne skole, neki nemaju nikakve. Doesn't matter. Bitno je koliko si sposoban da se, kao i u svakom poslu na zapadu, izboris za sebe laktanjem. Nema veze ako si ti zavrsio Kraljevski KOledz u Kejmbridzu sa svim desetkama a neko drugi ima osnovnu skolu Studija B, ako imaju jacu zvaku za vreme intervjua, neretko ti sa jacom zvakom i vise busanja u grudi dobiju posao.

A posla ima, snima se ovde svasta, moji ortaci ne snimaju samo muziku, snimaju se stvari za filvoe, serije, reklame, audio books i sta sve ne. Konkurencija je ohromna jer danas maltene svako moze da sebi zbudzi solidan kucni studio za relativno male pare i proglasi se audio(recording) inzenjerom/producentom, mastering inzenjerom (to je ovde posebna sljaka jel) i slicno.

U Americi posao nikom nije zagarantovan, ali ako si zavrsio top school (Ivy league i jos par drugih) u top 10% of your class, you're mostly set for life. Ne moras da brines o poslu (pretpostavka je doduyse da you rock ako ispunjavas te prethodne navedene uslove).

User avatar
vakatt
Posts: 49
Joined: 16 Mar 2011, 14:08

Re: SAE Institute

Post by vakatt » 27 Oct 2012, 09:07


User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: SAE Institute

Post by Dersu Uzala » 27 Oct 2012, 12:35

Nisu. Te su najstarije, ali ove ostale pod 'par drugih' isto zakivaju. Neke su na midwestu (Minnesota i Urbana-Illinois) a neke za dalekom zapadu (USC, UCLA, Berkeley, Stanford).

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: SAE Institute

Post by Dersu Uzala » 27 Oct 2012, 13:21

toma diploma wrote:
Univerzitet se nalazi u Silicijumskoj dolini, a njegovi diplomci osnovali su kompanije kao što su Hewlett-Packard, Sun Microsystems, Nvidia, Yahoo!, Cisco Systems, Silicon Graphics i Google.[4]

c c c

http://sr.wikipedia.org/sr/Stanford_(univerzitet)
Dabre.

Ali H.A.L. je napravljen u Urbani, a H.A.L. je keva. :bow:

Image

Tomo, jesi to ti, Dejv? Dejv?...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: SAE Institute

Post by dejankuki » 28 Oct 2012, 22:04

jednom recju Parilaža

Ona
Posts: 1
Joined: 27 Aug 2014, 11:29

Re: SAE Institute

Post by Ona » 27 Aug 2014, 11:32

Cao ljudi, vidim da ste jos 2012 godine pricali o SAE ali ja planiram da upisem SAE u Oktobru. Da li ima neko ko je zavrsio audio produkciju tamo? I kako je? Vredi li?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest