Pomoc za klarinetistu pocetnika!!!

Moderator: Critical

Post Reply
Fassung
Posts: 1
Joined: 28 Jul 2008, 12:34

Pomoc za klarinetistu pocetnika!!!

Post by Fassung » 28 Jul 2008, 14:16

Cao svima , nedavno sam poceo da ucim svirati klrinet (sam) sve je ok, ali bi mi dobro dosla pomoc nekih knjiga ili sajtova( ili bilo cega slicnog u vezi klarineta) posto u okolini neznam nikoga ko zna da svira klarinet.

Pa bih vas zamolio ako znate neke dobre sajtove ili neku knjizaru gde ima da se kupi neka dobra knjiga na ovu temu da mi napisete, puno bi mi znacilo!!! Hvala

User avatar
milosch
Posts: 95
Joined: 15 Mar 2008, 15:49
Location: u magnovenju :P
Contact:

Re: Pomoc za klarinetistu pocetnika!!!

Post by milosch » 01 Aug 2008, 09:34

Probaj malo da 'googlas' tj. ukucaj na googlu clarinet playing i kao rezultat dobijes gomilu sajtova sa savetima koji se ticu sviranja klarineta :D Doduse, sajtovi su na engleskom ali verujem da ti to nece redstavljati problem, a ako hoce onda probaj da izvrsis pretragu na srpskom.
Internet je cudo, samo je potrebno malo volje i vremena i nadjes sve sto ti treba . :mrgreen:

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Pomoc za klarinetistu pocetnika!!!

Post by Sava » 01 Aug 2008, 09:52

Moram da se pohvalim: svi su mi rekli da je teško izvući ton iz klarineta, a ja sam to uspeo iz drugog duvanja! Doduše klarinet je kvalitetni Buffet Crampon. Vlasnica klarineta je išla u muzičku školu i od mene tražila da joj nađem note za klarinet na netu što nisam uspeo. Zaista se ne razumem u te instrumente, ali sam saznao da su upotrebljive note za klavir i da se tonalitet spušta čini mi se za pola tona, to će već muzički obrazovani forumaši da ti napišu. Neke knjige možeš da nađeš po muzičkim školama, obično tamo postoje i oglasne table.

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Pomoc za klarinetistu pocetnika!!!

Post by Шмајсер » 01 Aug 2008, 11:29

да, имам ја једног Бифе Крампона...
Кларинети су најчешће у Б штиму, што би значило да све што се свира са ин Ц партитура мора да се свира за полу степен (ако нисам заборавио, могуће и да јесам) више и од предзнака додају се две снизилице или две повисилице у зависности од типа скале.

што се тиче помоћи за колегу кларинетисту, заиста не знам где имаш партитуре, ако ти треба нека директна помоћ не везано за ноте ја бих могао да ускочим...

гуглај као што неко рече...

Bach
Posts: 85
Joined: 10 Feb 2010, 20:43

Re: Pomoc za klarinetistu pocetnika!!!

Post by Bach » 10 Feb 2010, 21:29

Pozdrav, znam da kasnim dosta sa ovim odgovorom, ali eto ja sam novi clan pa sam primetio ovu temu... Ako jos uvek treba neka pomoc oko necega u vezi klarineta slobodno neka pita, ja studiram klarinet na akademiji u Novom Sadu... Btw, oko stima sto se tice... klarinet jeste u B (na engleskom je B = H ali ne i kod nas! ;)) sto znaci da trebas da sviras CEO ton vise da bi dobio zvucno iz C stima... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest