Tabove tražim

Moderators: Critical, Reverse

Post Reply
User avatar
zadresar
Posts: 128
Joined: 04 Jun 2008, 23:01

Tabove tražim

Post by zadresar » 04 Jun 2008, 23:09

Tražim ove tabove:David Lee Roth-"Just Like Paradise","Perfect Timing" (može i ostalo sa albuma "Skyscraper") te Joe Satriani-"Speed Of Light" orig.iz knjige "Time Machine",tražio sam na net-u ali nema .....ili da netko to skine i tu stavi?

svetskimegacar
Posts: 22
Joined: 28 Dec 2006, 09:43

Re: Tabove tražim

Post by svetskimegacar » 14 Jun 2008, 08:20

Pogledaj u private message, poslao sam tabove

User avatar
zadresar
Posts: 128
Joined: 04 Jun 2008, 23:01

Re: Tabove tražim

Post by zadresar » 14 Jun 2008, 09:54

Nema u privatnim porukama,nisi poslao!
Daj pošalji tu kao "post" da bude vidljivo.

svetskimegacar
Posts: 22
Joined: 28 Dec 2006, 09:43

Re: Tabove tražim

Post by svetskimegacar » 14 Jun 2008, 14:07

Ne mogu zbog pravila foruma da ostavljam poruke. Ako opet nisi dobio onda mi ostavi e-mail

User avatar
zadresar
Posts: 128
Joined: 04 Jun 2008, 23:01

Re: Tabove tražim

Post by zadresar » 14 Jun 2008, 14:52

Hvala na tabovima! Daj reci sa koje web stranice si našao linkove? DLR-"Skyscraper" nije potpun ,nema nekih stvari sa albuma npr."Just Like Paradise"...

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Tabove tražim

Post by KnightOfDoom » 14 Jun 2008, 15:16

A da vi lepo naucite da se koristite torrent programima i pretragom interneta a? To sto neko trazi nesto pa se dalje dogovarate preko pp-a ili maila takodje nije po pravilniku. Mislim, nisu vam ovo oglasi , potraznja i razmena nelegalnog sadrzaja. Ako imate power tab, txt , guitar pro itd. fajlove to je kul, ali skenirane "oficialne" tab knjige nisu kul.

svetskimegacar
Posts: 22
Joined: 28 Dec 2006, 09:43

Re: Tabove tražim

Post by svetskimegacar » 14 Jun 2008, 15:29

U cemu je razlika izmedju skenirane knjige i toga sto je neko sve to prepisao i stavio u guitar pro ili power tab editor? Nema razlike i zbog toga zatvorili mysongbook.com i powertabs.net. Dakle u pitanju je klasicna piraterija i niko me ne moze ubediti da nije jer je 99% ptb fajlova prekucano iz knjiga. Clanovi powertabs.net su cak javno stavljali koje sve knjige poseduju pa su lepo prepisivali ko je sta hteo . Ni meni se ne svidja, ali to je cinjenica. Onda bi trebalo da se zabrani bilo kakva diskusija o power tab ili guitar pro i razmena tablatura. Toliko

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Tabove tražim

Post by KnightOfDoom » 14 Jun 2008, 15:45

Ista razlika kao sto necu dozvoliti da neko stavi mp3 "enter sandman" od metalike koji je ripovao sa cd-a ali cu dozvoliti da neko stavi mp3 iste pesme koju je snimio sa svojim bendom u studiju/garazi/svirci.

Nikakvo ubedjivanje nece promeniti situaciju. Tebe sam milion puta upozorio da to vise ne radis, obrisao ti isto toliko postova i ti i dalje nastavljas. Onaj pravilnik gore postoji sa razlogom. Totalno nije bitno da li je tebi logican ili ne, da li ti se svidja ili ne. Ali ako ga ne postujes znas sta sledi.
Evo vec godinu i nesto ja kuliram na tvoje postove i brisem ih ... sve mislim prestaces. Cak sam i sad iskulirao i obrisao ti post... Ajde onda da krenemo sa warnovima, ne znam sta drugo.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Tabove tražim

Post by dejankuki » 14 Jun 2008, 15:50

Paaaa, tabove i txt i ascii i GP i ostale fajlove mozes da kazes da si "TI" uradeo i to je veoma tesko dokazati da li si ili nisi onako ovlas na netu.. dok u bilo kojoj knjizi, postoji ono C i P u krugu sto kaze da je knjiga Copyright-ed i Protected... tako da je bilo kakvo stampanje bez pristanka autora ili onog ko polaze prava zabranjeno! jel tako... tako je...

Ako "ti" kazes ja sam to uradeo.. i objavio na netu, nema niko prava da te juri povodom toga, ali!!! ALI...ako kazes , ja sam to prepisao iz te i te knjige. eeee, ona brajko, da vidim/o dozvolu,... nemas!!! over & out...


Razumes razliku...! ;)




Edit: a druga je stvar sad da li si "TI" to uradeo u legalnom ili nelegalnom programu....

tj, da li si ti platio licencu za GP....legalno
da li si koristio krakovan program..... nelegalno
da li je progam dzabe.... legalno...


ali i to je opet teeesko dokazivo na netu... sem da neko dodje kod tebe kuci i preceslja ti komp...




P.S. pod "ti" mislim na bilo koga... a ne na odredjenu osobu... kapiramo se...

svetskimegacar
Posts: 22
Joined: 28 Dec 2006, 09:43

Re: Tabove tražim

Post by svetskimegacar » 14 Jun 2008, 16:25

Za KnightOfDoom
Ne pada mi na pamet da bilo sta menjam jer mi nije cilj nikakav profit vec samo zelja da pomognem onome ko zeli svirati kao sto sam pomogao nekolicini sa istog ovog foruma. Sto se tice ovih poslednjih postova nisam prekrsio nijedno pravilo. Nigde JA nisam naveo da se radi o piratskom materijalu niti sam potsticao njegovo sirenje. Na kraju krajeva i ti si mi preporucio da na suptilan kazem nekome ko je zainteresovan da me kontaktira u vezi tablatura. Nema problema, poslusacu te, promenicu pristup i bicu obazriv sledeci put kad mi se neko obrati. I poslednji put sam postovao pre par meseci, a pre toga ima godinu dana i ne stoji prica o mom nekom insistiranju i navaljivanju. Sve je do moje dobre volje i zelje da pomognem jer vec 10 godina skupljam i KUPUJEM knjige na amazonu i ebay-u i verujem da u Srbiji imam najvecu kolekciju.

za dejankuki
To je bio i argument onima na mysongbook i powertabs i, kao sto vidimo, uvazen je. Vrlo lako se moze videti da li je nesto prepisano iz knjige ili nije. Ako uzmemo neku solazu(malo slozeniju), zar je moguce da neko skine sve u notu i na istim pozicijama kao sto pise u knjizi. Imam malo vise iskustva sa knjigama i iz prve mogu da pogodim da li je neko sam skidao pesmu ili prepisao. Nije bitan oblik u kom se nesto izdaje, bitan je sadrzaj. I sta mene kosta da uzmem neku skeniranu knjigu, izbrisem sve oznake u vezi prava autora i autora same knjige i kazem lepo ovo je moja knjiga, pa vi dokazite sada da nije. Imam kuci masinu za stampanje svojih knjiga i ja cu sa njima da radim sta mi je volja, davacu ih besplatno. Naravno da ne moze tako jer nije poenta da kazes da si napisao neki tab vec da si ga stvarno ti uradio. Ti pricas o tome da li je nekoga tesko ili lako uhvatiti ako prepisuje u gtp i da je dovoljno da kazes da si ga ti uradio. E pa nisu ni ovi sto izdaju knjige sisali vesla pa se opet vracamo na prvu recenicu

Nadam se da vise nece biti polemike na ovu temu
Last edited by svetskimegacar on 14 Jun 2008, 16:38, edited 1 time in total.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Tabove tražim

Post by Critical » 14 Jun 2008, 16:35

To je bio i argument onima na mysongbook i powertabs i, kao sto vidimo, uvazen je. Vrlo lako se moze videti da li je nesto prepisano iz knjige ili nije. Ako uzmemo neku solazu(malo slozeniju), zar je moguce da neko skine sve u notu i na istim pozicijama kao sto pise u knjizi. Imam malo vise iskustva sa knjigama i iz prve mogu da pogodim da li je neko sam skidao pesmu ili prepisao. Nije bitan oblik u kom se nesto izdaje, bitan je sadrzaj
Moguce je da neko skine kako zapravo ide, i te oficijalne knjige neko skida (dobije pare da skine pesmu ) i one jednim dobrim delom (bar sto se tiche pantere ) nisu tacne :D

User avatar
kosta
Posts: 25
Joined: 04 May 2009, 16:19

Re: Tabove tražim

Post by kosta » 28 Jun 2009, 15:31

Ima li neko tabovanu solazu za Zastave- Parni valjak?
P.S. ne na pocetku nego ona duzha varijanta u toku pesme.. 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest