Ugradnja floyda

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
upadljivo_tih__
Posts: 62
Joined: 19 Jan 2008, 05:11

Ugradnja floyda

Post by upadljivo_tih__ » 19 Jan 2008, 05:40

Kolko bi kostala ugradnja Floyda na gitaru? Otprilike? I dali uopste moze da se ugradi na bilokoju/svaku gitaru? I dal uopste iko u EXYu to radi.

I zanima me jos nesto ako imate vremena objasnit, smije li se... he... smije li se dio drveta u koji nema elektrike bonsjekom lepo presegat, (pa se sve to prefarba i izglanca itd. da se i ne vidi) posto imam utisak da mi je bodi gitare "duzi" nego sto treba jbg. a i teska je (basswood pise, neznam koje je to drvo, al tesko je ko kamen, ako je uopste u pitanju drvo). Mislim, smije, al dal steti to icemu?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Ugradnja floyda

Post by Rocket Roll » 19 Jan 2008, 14:30

upadljivo_tih__ wrote:Kolko bi kostala ugradnja Floyda na gitaru? Otprilike?
Pretpostavljam da cena zavisi od toga koja je gitara u pitanju - ako na gitari treba mnogo da se buši, tj. da se kopa kompletna rupa za Floyd, pošto gitara trenutno nema nikakav tremolo-sistem (što je slučaj ako imaš neki klon Les Paula, recimo), cena je svakako veća. Računaj da okvirno pričamo o rangu cena "100 evra +", ne verujem da može za manje.
upadljivo_tih__ wrote:...I dali uopste moze da se ugradi na bilokoju/svaku gitaru?
Sumnjam da može baš na svaku. Recimo, uopšte ne verujem da Floyd Rose može da se ugradi na poluakustične gitare kakva je, recimo, ES-335:

Image
upadljivo_tih__ wrote:...I dal uopste iko u EXYu to radi.
Svaki bolji majstor, pretpostavljam. Adrese nekih od njih imaš u odeljku ->Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata<-.
upadljivo_tih__ wrote:...smije li se dio drveta u koji nema elektrike bonsjekom lepo presegat, (pa se sve to prefarba i izglanca itd. da se i ne vidi) posto imam utisak da mi je bodi gitare "duzi" nego sto treba jbg. a i teska je (basswood pise, neznam koje je to drvo, al tesko je ko kamen, ako je uopste u pitanju drvo). Mislim, smije, al dal steti to icemu?
Teoretski (a i praktično), promeniće ton gitare. Da li će ga promeniti nagore? Ne znam... Možda ton bude svetliji, pošto će biti manje drveta da rezonira.

"Basswood" je lipa, tako da se čudim da je komad lipe tako težak... Ipak, viđao sam i čudnije stvari.

Ono što mogu da ti garantujem u takvom poslu je da će gitara izgubiti cenu - nećeš moći da je lako preprodaš za iste pare za koje si je kupio - ali to ne mora da te brine, ako planiraš da je zadržiš. Na tvom mestu bih poslušao savet koji se obično daje u ovakvim prilikama - ako nisi zadovoljan gitarom, najbolje je da je prodaš i kupiš gitaru kojom si zadovoljan (lakšu, sa Floydom, itd.) Ušteđećeš i živaca i novaca i imaćeš tačno gitaru kakvu želiš.

User avatar
upadljivo_tih__
Posts: 62
Joined: 19 Jan 2008, 05:11

Re: Ugradnja floyda

Post by upadljivo_tih__ » 19 Jan 2008, 15:40

Aha, hvala.
Poluakusticne :P pa jbg voleo bi i to da imam al na to nebi stavljao floyd :D Lepe su ovako. Za jaaaaaz i sl. :D A neke gitare izgledom prosto traze floyd. To mi nikad nije bilo jasno kako, na neku ga nebi stavio nikad a na neku ga haluciniram.

Pa da to sto si ti rekao je najbolje, al sam nesto kontao da ako ga kupim sad moci cu ga prenijeti na neku koju kupim (s tim sto bi tad placao samo busenje rupe ali ne i Floyd mehanizam) u buducnosti, ako bude trebalo... a i jeftina je (390Eura) bila, pa sta znam...

Pa ako je oko 100 dobro je, cuh da je skuplje, kao da sam Floyd kosta 200dolara mi rece neki prijatelj. ? pa mi sad nije jasno jedan prica jedno jedan drugo...: :P a gledam kao da ne potcijenim nikoga, i onda pominjem samo, isto kao sto bi i njemu pomenuo ovo sto si ti rekao i isto ovako napisao :P

E da, zajebo sam se, "american basswood" znaci neka "americka""????? lipa tako pise, sta je to blage veze nemam, al tesko vjeruj kao djavo. Teza je bila od svih gitara u radnji dje kupih, a probao sam svaku :P Btw svidja mi se kakav zvuk daje, bas sam zadovoljan.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Ugradnja floyda

Post by Rocket Roll » 19 Jan 2008, 16:15

upadljivo_tih__ wrote:...ako ga kupim sad moci cu ga prenijeti na neku koju kupim...
Svakako, svakako. Ali ćeš imati problema sa ovom na koju sada staviš Floyd - šta će ona da radi ako ju izbušiš, na nju staviš Floyd pa ga onda skineš i preneseš na neku drugu gitaru? Trebaju ti, dakle, dva Floyda.
upadljivo_tih__ wrote:Pa ako je oko 100 dobro je, cuh da je skuplje, kao da sam Floyd kosta 200dolara mi rece neki prijatelj. ?
Da, sam Floyd je skup - ugradnja Floyda je čisto kopanje drveta, ne znam koji bi majstor mogao to da naplati preko 100 evra. Da se, dakle, pojasnim - 100 evra će te verovatno koštati sam rad na gitari (tu pričam potpuno napamet!), ali u tu cenu nije uračunat trošak za sam Floyd.
upadljivo_tih__ wrote:E da, zajebo sam se, "american basswood" znaci neka "americka""????? lipa tako pise...
Američka lipa, da. Koja je to tačno vrsta lipe - ne bih znao da ti kažem, slab sam sa botanikom... Ništa joj ne fali, već smo raspravljali na Forumu o njoj.

Ali nikako da kažeš - koja je tačno gitara u pitanju? Hajde, stavi neku sliku, ili link do sajta proizvođača?

Sezax
Posts: 310
Joined: 23 Dec 2007, 15:18

Re: Ugradnja floyda

Post by Sezax » 19 Jan 2008, 17:21

Evo da ne otvaram novu temu:

Da li moze da se zamijeni vec postojani floyd na gitarama koji je licenciran sa orginalnim floydom ili drugim rijecima da li su iste dimenzije itd. ili treba da se busi?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Ugradnja floyda

Post by Rocket Roll » 19 Jan 2008, 17:43

Prilično sam siguran da je licencirani Floyd Rose istih dimenzija kao regularni Floyd Rose. Ako nije licenciran, dimenzije su promenjene. Ako jeste - vrlo verovatno je sve isto.

Nisam 100% siguran i verovatno ponešto zavisi i od samog modela... Ja bih googlao i gnjavio proizvođača gitare mejlovima dok ne budem 100% siguran!

Sezax
Posts: 310
Joined: 23 Dec 2007, 15:18

Re: Ugradnja floyda

Post by Sezax » 19 Jan 2008, 18:00

Ok thx malo cu da progooglam samo da mi dusa bude mirna.... :D

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Ugradnja floyda

Post by Fox IV » 21 Jan 2008, 02:44

Nije svaki licensed floyd istih dimenzija kao genuine. Ja sam imao problem pri zameni ali srećom, mala je intervecija trebala i urađeno je tako (brušenje floyda ravnomerno sa obe strane) da se ništa nije primećivalo. Ali eto... tek da kažem da nisu sve dimenzije iste.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest