Struja na pedalboardu...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Struja na pedalboardu...

Post by kwiss » 11 Feb 2013, 14:22

bancika wrote:
Midnight Rider wrote:Evo slike napajanja od lika koji bi mi napravio za 50 EUR

http://www.kupujemprodajem.com/POWER-JI ... id=5790186

Ne vidim ja tu izolovane izlaze (ako se pod tim misli da postoji 6 ulaza za 6 pedala-lupam,laicki)...kontam da ide "na lanac"?!
Mada je naveo da dosta poznatih nasih gitarista koriste njegova napajanja...
za te pare cu da dam dunlop DC brick-a koji makar ima metalno kuciste :)
:1:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Struja na pedalboardu...

Post by Kristijan » 11 Feb 2013, 17:50

Е сад само да ми објасните пар ствари које ја не капирам - да ли је само daisy chain проблем, или само напајање? Колико ја видим, Пецина справа има излаз за daisy chain. Шта ће ту да се дешава? Не замерите, зашло се у године, а физику сам последњи пут погледао у основној школи, па пола оваквих разговора једва пратим.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Struja na pedalboardu...

Post by Trooper » 11 Feb 2013, 17:59

Kris, poenta price je sto u slucaju koriscenja daisy chaina (tj kad vise pedala ide na jedan izlaz sa napajanja), moze doci do shuma. Dok kod izolovanih izlaza toga nema. Kod pik napajanja sa slike imas 2 izolovana izlaza, ali posto OP rece da pare nisu problem, verovatno je za malo vecu cenu moguce dobiti 5-6-koliko god izolovanih izlaza

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Struja na pedalboardu...

Post by bancika » 11 Feb 2013, 18:22

nije tesko dobiti dobro napajanje samo po sebi. Jedan regulator od 20din i dva kondenzatora i to je to, sto znaci da od bilo kakvog kinezara mozes dobiti pristojno regulisano napajanje koje mozes da daisy-chainujes dok ne lupis u zid i pocne da zuji kad dostignes kriticnu masu :)

Btw, poceo sam da radim na custom napajanju za svoju komodicu, dojadio mi je brick. Porucio custom torus i poceo da radim na plocici. Evo hinta

18V (za EQ), 12V (za TC delay), 9V i 5V (za tascam) pozitivni DC izlazi
12V AC izlaz (zgodno za neke lampaske spravice jer mogu da roknem stepup transformer u njima)
-9 i -12V izlazi za fuzz face i slicne PNP sprave

Image

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Struja na pedalboardu...

Post by Midnight Rider » 11 Feb 2013, 21:15

Hvala na savetu...onda kad dajem kintu dacu za BBE Supa Charger 175 EUR i miran sam.Kvalitet siguran, garancija a i tu je u BG.
Zaebancija je igrati se sa home-made varijantama i da "slucajno" ostanem i bez pedala i bez pojacala :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest