Koji mahagoni????

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Koji mahagoni????

Post by Milanares » 08 Apr 2013, 17:42

dobro, to je druga tema.
@gagi909:
ja imam alfa muzjak problem lol
tko ce ga znati cega si ti majstor kad kineze i japance trpas u istu korpu, pa ih popljuva, pa predlazes Vintagea itakodalje a na jedino moje pitanje o konstrukciji vrata ne mozes da odgovoris
hm, tko ce ga znati ...
anyways ja sam sebe hipoteticki postavio kao kupca jel toga i toga
pa ne bih ja doneo djitru iz japana, dobar procenat bi ostao posredniku (nas coek) a i carina bi drapnula maksimalno koliko moze pa jos malo preko toga :)
sve nasi ljudi koje podrzavamo.

Gagi909
Posts: 103
Joined: 09 Feb 2012, 19:53

Re: Koji mahagoni????

Post by Gagi909 » 08 Apr 2013, 17:53

Milanares wrote:dobro, to je druga tema.
@gagi909:
ja imam alfa muzjak problem lol
tko ce ga znati cega si ti majstor kad kineze i japance trpas u istu korpu, pa ih popljuva, pa predlazes Vintagea itakodalje a na jedino moje pitanje o konstrukciji vrata ne mozes da odgovoris
hm, tko ce ga znati ...
anyways ja sam sebe hipoteticki postavio kao kupca jel toga i toga
pa ne bih ja doneo djitru iz japana, dobar procenat bi ostao posredniku (nas coek) a i carina bi drapnula maksimalno koliko moze pa jos malo preko toga :)
sve nasi ljudi koje podrzavamo.
gde si ti procitao da pljujem kineze i japance?? Nisam ih pljuvao vec pohvalio kvalitet!

Ja sam ti reko mislim "DA" isto lako puca svejedno iz jednog dela ili ne. Nije tu pitanje delove vec rupa ili routing koji daje pristup trussrodu je ogroman, tu zamalo nema drveta po sredini.
Al sam jos dodao "mislim", da nebude da ponovo ja nesto tvrdim i ubedjujem...

A to sto provociras bez razolga... je druga tema...

Iggypet
Posts: 23
Joined: 16 Apr 2012, 14:52

Re: Koji mahagoni????

Post by Iggypet » 08 Apr 2013, 18:05

ja sam provalio da volim da budem submisivni pseudo-mužjak, nisu te alfa fore za mene,to nam neko podmetnuo da nas potamane. Ma ajde bre. Alfa.. Hoću,hoću OMEGA mužik da budem i da plaćam duplo veće trgovačke marže nego u svetu gde je idolatrizovanje proizvoda i potrošnje dovedeno do vrhunca.

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Koji mahagoni????

Post by Milanares » 08 Apr 2013, 18:21

e sorry coek, Gagi909
"ja mislim da" je bio odgovor dakle. nemo se vredjas.
znaci rupa za sipku je problem. ja bio ubedjen da je fora dal je vrat iz jednog dela ceo ili je headstock sa delom vrata onako spojen (scarf joint, to ne volem da vidim) + ugao headstocka pa kad ti djitra padne po marfijevom zakonu pada vratom ka dole i taj scarf joint puca. vidjao sam to.
mene interesuje da li je sam ugao headstocka dovoljan da rizik za pucanje na tom mestu postoji i kod vratova koji su komplet iz jednog dela...?

Gagi909
Posts: 103
Joined: 09 Feb 2012, 19:53

Re: Koji mahagoni????

Post by Gagi909 » 08 Apr 2013, 18:35

po mojim informacijama bas ne puca cesce po tom scarf jointu. Dobro kad onako naprsne uhvati i to.
Zato i mislim da nije do toga.
Jeste sigurno su su malo stabilnije ako je iz jednog dela al ta rupa po sredini i naravo veliki stepen neck angle-a... ga ubije

Ja sam licno tek "samo dva" Gibsona popravljao i nisu pukli po skarf jointu. A i nisam nikad pravio LP slicnu gitaru sa sve ugolm glave.
Nisam jos ove godine planiram...

Zato ti i kazem imas tu ljudi koji imaju vise iskustva sa tim...

Al je fakat da je to falicna konstrukcija, bilo koja druga firma ili gitara da je poznata po tome da glave pucaju propala bi odavno.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest