Wraparound bridge

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Wraparound bridge

Post by gpguitars » 02 Feb 2016, 10:57

Vec neko vrijeme hocu da probam da napravim bridge u svojoj reziji. Nemam bas puno toga za pravu masinsku obradu, pa cu pojednostaviti, uglavnom ce biti rucni alati, + dremel + busilica u stalku. Materijal - aluminij i mesing, oba bi trebalo da imaju dobar zvuk i dobro se poliraju. Mesing trazi i zastitu, ali o tom potom. Ovo mozda upali, a mozda i ne ;) Onaj akusticni bridz me zapalio da probam.

Prvi je wraparound bridge, 12in radius, 53mm spread, 10.6 izmedju osa zica, bez sedala, compensated. Imam jedan LP Junior u djelovima koji sam pravio paralelno sa svastikom vjerovali ili ne, prije par godina kad se kladila sa drugarom da ce mu napraviti i pokloniti gitaru, pa smo pravili 2 kom - ja uradim nesto na svojoj, ona ponovi i tako u krug. I super je napravila i poklonila je po dogovoru :)

Moja do danas u djelovima, nelakirana, a nema ni bridge, pa bi ovo moglo da bude OK proba. Za finish sam uvijek htio da upotrebim neke japanske dnevne novine koje su stigle sa nekim djelovima, ako ih nisam izgubio...

Image001 by Goran P, on Flickr
Image002 by Goran P, on Flickr
Image003 by Goran P, on Flickr
Image004 by Goran P, on Flickr
Image005 by Goran P, on Flickr
Image006 by Goran P, on Flickr
Image007 by Goran P, on Flickr
Image008 by Goran P, on Flickr

Dizajn je neodredjen, skica je tu da se ne postuje :)

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Wraparound bridge

Post by Funkomat » 02 Feb 2016, 18:02

Super ideja, svaka cast na trudu! :ziveli:

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Wraparound bridge

Post by gpguitars » 03 Feb 2016, 10:47

Hvala, ide i nastavak, dva dana nisam stigao da ga cackam dalje, ali jedva cekam :ziveli:

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Wraparound bridge

Post by jecaisale » 03 Feb 2016, 17:12

Odlicno. Pratim...
Hebeno je kad radis rucno po nacrtu pa se trudis da ispadne bas kako treba i na kraju ukapiras da ne lici bas kao na nacrtu ali ispadne odlicno... :ziveli:

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Wraparound bridge

Post by gpguitars » 04 Feb 2016, 10:23

Bas tako! Ovo bi cnc sredio brzo, ali tu nema zabave :) Ovako krenem od jedne ideje, a zavrsim ko zna gdje...prva zica me vec malo zeznula, dok to sredim da izgleda namjerno, eto skroz novog dizajna... 8) Glava busilice mi malo baca, doduse ima joj vec koja godina, a i moracu da izbijam burgiju fi2mm koja se slomila u G slotu. Doduse mozda i ispadne kad ga prosirim po planu...

Image009 by Goran P, on Flickr
Image0010 by Goran P, on Flickr
Image0011 by Goran P, on Flickr
Image0012 by Goran P, on Flickr
Image0013 by Goran P, on Flickr
Image0014 by Goran P, on Flickr
Image0015 by Goran P, on Flickr

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Wraparound bridge

Post by gpguitars » 05 Feb 2016, 10:22

Malo cackanja, slotovi su grubo tu, sad da se prodube da burence od zica ne strci, pa kanalici, radius i onda zaobljivanje svega. Sad mi krivo sto nisam ostavio vise materijala na ovim "usima", bolje bi bilo da je to sve bio jedan "talas"...ima jos aluminija 8)

Image0016 by Goran P, on Flickr
Image0017 by Goran P, on Flickr

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest