Stompbox

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Stompbox

Post by Funkomat » 25 Oct 2011, 23:02

Onda cu da probam prvo sa cestitkom. To je svakako najjeftinije resenje.

:ziveli:

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Stompbox

Post by nikolic025 » 27 Oct 2011, 02:22

Nije ti cestitka najjeftinija varijanta,a ni najsrecnija,jer su te piezo plocice iz cestitki jako male i lose...

Vidi ako imas nekoga u SU,ja nisam trenutno,rado bih ti odradio to,pa nek ode do Elemente,imas tamo piezo plicice,malo vece (ne nesto preterano,tipa 30-35mm) i kostaju 30-ak dinara,nove su,lakse za lemljenje,vece,bolje prenose zvuk...Takodje to imas i u malim visokotoncima,i piezo zvucnicima,ali je to skuplja varijanta...

Ja sam ozvucavao cajon sa tim,akusticne gitare i sasvim lepo prenosi zvuk,kontam da je idealno za to "nozno tapkalo"...Bas cu i ja ovih dana,ako budem bio free da sklopim jedan,pa da vidim kako radi...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Stompbox

Post by dejankuki » 27 Oct 2011, 14:51

Hmm, ajde neka me iskontaktira osob koja bude kupovala, pa da mi posalje jednu-dve za 30-40 din.. po komadu of sakroz... imam planove i ja..

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Stompbox

Post by nikolic025 » 27 Oct 2011, 16:31

Ja sam uzeo tamo sebi jedno 10-ak komada pre jedno mesec dana,ali sam verovatno 5-6 vec potrosio...Ugradjujem to na Cajon (po zelji),ako budem isao skoro,javicu ovde,pa cu da vam resim to...

Samo gledam na netu,nema nikakva standardna sema za to,svi rade po nekom osecaju,nigde neke standardne mere,standardnog materijala...

Ako neko ima neku semu i materijal,neka okaci...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Stompbox

Post by Funkomat » 27 Oct 2011, 17:26

Koliko znam, oni salju na adresu. Jedino sto ne vidim na njihovom sajtu to o cemu pricas.

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Stompbox

Post by nikolic025 » 27 Oct 2011, 19:48

Nema to na sajtu... Ja sam slucajno pitao,cisto da ne bude da nisam,kad ono ima...

Ovako izgleda:

Image

Na belo ide plus,zemlja na bakar (ili mesing,ne znam sta je,vidim da je ta neka boja) i zalepi se sa nekim lepkom,neki preporucuju super,a drugi da je jako krut,i nezgodan za skidanje,ako nekada treba...Nego sa onim pistoljem za plastiku,onda samo neku toplu spaklicu i skine,a moze i tigrokol,sad kako vam lakse i sta imate,verovatno to nema neki preteran znacaj...

Jel ima neko neki nacrt,dimenzije ili slicno?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Stompbox

Post by dejankuki » 28 Oct 2011, 00:06

Za stompbox ti u sustini ne treba nacrt.. ima ga cak i obliku paka za hokey.. ima i ravnih, imah ukoso, ima ih bilo kako. apsolutno sve zavisi od tvojih "potreba".. tj kako zelis da ti izgleda, jer u principu i sustini, sama gazna povrsina daje onaj kick-bass potmuli zvuk, tako da neki osobiti dizajn i nije potreban... Kad sam ja skarabudzio moj piezzo, stavio sam ga izmedju stranice neke tanke knjige (sa debelim koricama) kolko da vidim radi li... da, radi, ima taj kick thupmph.. jedino posto nije biJo zalepljen.. kada dignem nogu, cuje se svo ono sustanje i odvajanje metala od papira.. pa to tako nije pilo vodu... sad sam u nekoj fazi gde terba da nabavim samo jednu dasku, spera ili tanju bas-bas dasku... ali imam nekih poslova... To cu nazimu. A onda slide guitar i mississsipi drum mashine will play...

Posto ovde jel'te nema ljudi za kasvetan bend, moram da preduzmem neke korake...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Stompbox

Post by Funkomat » 28 Oct 2011, 01:21

Ma da, nema potrebe za planovima. Sta god mislis da ce ti raditi posao...
Meni se npr ovaj dizajn jako svidja. Cini mi se veoma udobnim. Kontam da cu i ja nesto slicno da izrezbarim kad uhvatim vremena

Image

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Stompbox

Post by guv'nor » 28 Oct 2011, 01:33

Matori, 18 dolara, greota ne kupiti bar jednu. :mrgreen:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Stompbox

Post by Funkomat » 28 Oct 2011, 10:56

Pazi stvarno... :lol:

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Stompbox

Post by nikolic025 » 28 Oct 2011, 12:56

Ja iamam neku tanku sperku,pa cu da probam da napravim da stane celo stopalo,malo iskosim,i ispod zalepim to cudo...Mislim da je bez veze porucivati tako nesto,sigurno ne izadje toliko kod nas,da je ovde pa da kazem...

Ali za par stotina dinara napravis sebi po svojim zeljama i potrebama,pa posle mozes da ga usavrsavas,prepravljas,pravis novi...A ovde,sta je tu je....

User avatar
whosyourdaddy
Posts: 434
Joined: 31 Jan 2009, 12:40
Location: Novi Sad - Srbija

Re: Stompbox

Post by whosyourdaddy » 20 Feb 2012, 20:44


User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Stompbox

Post by nikolic025 » 21 Feb 2012, 02:12

Ako neko bude porucivao neka javi,ja sam za...Hocu da napravim jedan,ali ipak je fabricka stvar nesto drugo...

User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Re: Stompbox

Post by Avlijaner » 16 Jan 2013, 22:16

Matora tema ali ajde...

Lozim se odavno na ovo sranjce, ali nikako da ga sklepam, pa sam sad uspeo da iscimam kuma da mi napravi kutiju...

Anyway, imam neki SM57 beta majk koji je riknuo, i sakupilo se dosta nekakvih malih zvucnika, pa je moja ideja bila da na trafo od mikrofona umesto kapsule zalemim zvucnik ili dva, ili vise (redno paralelno, malo da se igram pa da nadjem sta mi zvuci dobro...

Nego, hteo sam da imam balansiran izlaz, da mogu to da bodem u mikser, na mikrofonski preamp, ali ne znam sta lemim na pin1 od XLRa?!
Muski XLR u mikrofonu ima nekakav listic koji je spojen sa prvim pinom, a list dodiruje samo kuciste mikrofona, a u drvenoj kutiji nemam pojma gde...

Je l oni XLRovi za ugradnju na sasije imaju neku foru za to ili sta? Nisam jos kupio konektor, imam neki zenski, ali na njemu ne mogu da ukapiram sta bi trebalo da uradim...

Znam da lemim, al nemam pojma da uradim nista ako nemam crtez, a ne nadjoh na netu...

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Stompbox

Post by komil » 17 Jan 2013, 09:05

nikolic025 wrote:Nema to na sajtu... Ja sam slucajno pitao,cisto da ne bude da nisam,kad ono ima...

Ovako izgleda:

Image
Ma, toga ima po elektroničkim radnjama, ja sam u NS Sprintu kupio najjeftiniji i to je radilo za akustičnu gitaru.
Katalog: http://www.sprintel.rs/LAGER_LISTA_MP_2707JUL2012.html (tražiti: piezo)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest