Svetleći Fret Markeri - Luminlay

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Svetleći Fret Markeri - Luminlay

Post by Baba Slim » 06 Oct 2012, 18:57

Fora je u tome što bi punjenje dnevnom svetlošću trajalo dugo, i nema toliko jak efekat kao recimo UV svetlost koje ima mnogo veću energiju, pa bi i pobuđivanje elektrona i isijavanje odn. odašiljanje elektromagnetnog zračenja u vidu vidljive svetlosti trebalo biti jače i duže...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Svetleći Fret Markeri - Luminlay

Post by Funkomat » 06 Oct 2012, 22:36

Do jaja je ovo matori. Na sledecu gitaru definitivno idu ovi tvoji markeri

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Svetleći Fret Markeri - Luminlay

Post by Baba Slim » 06 Oct 2012, 22:47

Treba videti uzivo. Jako mi se svidja cela fora, ali ne mogu reci trenutno da sam kompletno odusevljen, dok ne vidim kako radi citava stvar sa osvetljavanjem odgovarajucom LED... sto ce, nadam se, biti uskoro. Ali vidimo se svakako da vidis uzivo... :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Svetleći Fret Markeri - Luminlay

Post by Baba Slim » 07 Oct 2012, 12:48

Evo FAQ sa luminlay sajta, gde su da li odgovore na neka bitna pitanja (vreme trajanja itd...):

''Q: How long will the Luminlay continue emitting light ?
A: If you charge a Luminlay dot just for several seconds, you can have enough emission of light for about 20 minutes. The emission will be weaker as time passes, but, when in a really dark room, you can see that the Lumilay dots continue to be luminous all night long. Actually, on a stage, the darkness will not continue so long, and when the stage is lighted, Luminlay can be charged also by the stage lights. The fact that many professional guitar/bass players love using Luminlay proves the effectiveness.
 
Q: How long and how many times can Luminlay be effective?
A: Once Luminlay is installed, you can use it semi-permanently.

Q: Is the LL-1 LED Light Charger absolutely necessary to charge Luminlay?
A: No, not absolutely. But, if you want to see the maximum brightness of Luminlay, it can be said "necessary" . LL-1 is specially designed to charge Luminlay effectively and promptly. You can charge Luminlay by normal fluorescent lights, too. Some live houses use incandescent lights, but such lights are less effective to charge Luminlay. LL-1 is handy and effective to charge Luminlay.

Q: Does LL-1 need batteries? If so, what kind of batteries?
A: 4 x AG3 (LR-41) button battery are already installed in LL-1. When light becomes weaker, replace with new ones.

Q: What are the characteristics of “blue” and “green”
A: “green” is brighter at the beginning, but “blue” is better in persistence. Anyway, you can obtain enough brightness from both, and you can choose the color as you like.

Q: Do you have other colors like “red” and “purple”?
A: No, at present. There are light accumulating materials of different colors, but other colors than “blue” and “green” are not bright enough for our Luminlay standard, namely not bright enough to be used on darker stages.

Q: What is the difference in effectiveness (quality) between Luminlay and what one makes, using luminous powder and transparent epoxy resin?
A: Luminlay is made of supreme transparent acrylic resin and high density and the highest quality luminous material. If you mix luminous materials which are sold on the market with epoxy resin, air bubbles get mixed in, and you cannot have enough brightness from the emitted light.

Q: How thick should one cut the Luminlay rods?
A: A 3 to 4mm thickness per position (dot) will be the most suitable.

Q: How many side position dots can one have from one 60mm Luminlay rod?
A: The number of the side dots is 12 pcs., even with 24 frets, you can have enough pieces for one guitar, if you cut the Luminlay rod into 3-4mm thickness.

Q: What sized drill bit should one use for inlaying SG-25, for example?
A: Luminlay is made to fit, when the same sized drill bit is used. So, use aφ2.5mm bit for SG-25, aφ3.0mm bit for SG-30, etc.

Q: Can you deliver Luminlay anywhere in the world? How much are the transportation charges?
A: Yes, as long as there is postal service available. The packing charges and postage are Japanese Yen 300 to anywhere and regardless of ordered quantities.

Q: Do you have a distributor in each country?
A: No. We sell directly to users, in order to supply high quality products at reasonable prices.''

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Svetleći Fret Markeri - Luminlay

Post by Funkomat » 07 Oct 2012, 15:03

Baba Slim wrote: Ali vidimo se svakako da vidis uzivo...
Taj fazon.

Uzeh danas one koje si mi dao i stavih dva sloja buzira oko njih. Sad su taman 3mm i videce se lepo na maple vratu. Mozda ih cak i sibnem na ovog telca u izradi...
Image
Image

Kako ste ih vi sekli? Deluje mi veoma krto

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Svetleći Fret Markeri - Luminlay

Post by majtimika » 07 Oct 2012, 17:26

elektronicarske secice one sto imaju jednu ravnu stranu i veoma su ostre, nije bilo problema, tj, nije pucalo

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Svetleći Fret Markeri - Luminlay

Post by Baba Slim » 07 Oct 2012, 17:30

Dobra fora. :-) Nemam pojma za secenje, pitaj Majtija. Sto se tice ugradnje, gore u FAQ pise da je pozeljno po jednoj tackici ugraditi 3-4mm dubine, verovatno da bi duze isijavao taj mali stub iznutra kad se napuni kako treba. I isto kaze da ako se preko tackica prelakira toniranim lakom, smanjuje se mogucnost i punjenja i isijavanja.

EDIT: majti preduhitrio. :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Svetleći Fret Markeri - Luminlay

Post by Baba Slim » 26 Mar 2013, 08:55

Evo mali udate za temu...

Naime, pošto će uskoro krenuti da se pravi Telebaba No.2 u izvedbi Ajmokac Workshop™-a :lol: kontaktirao sam ponovo ljude iz Lumilay-a preko maila, i zamolio ih da mi kažu da li postoje neke druge mogućnosti plaćanja za njihov proizvod osim PayPal-a, i bili su dovoljno ljubazni da mi skoro u-roku-od-odma' :) odgovore da će napraviti izuzetak, i da bih mogao da novac pošaljem njima direktno putem avionske pošte, ili direktnom uplatom na račun u Union Bank, USA, i da pri tome naravno ja snosim sve troškove, što se podrazumeva.

E sad - hteo sam da objavim ovo jer je to dobra prilika ako još neko želi da naruči nešto od njih, pa da se iscimam i naručim za sve zajedno.

Dakle, fret markeri, side fret markeri, aktivaciona LED lampica, a imaju i novi proizvod - tablu te plastike od koje možete iseći neki custom oblik za fret markere, a mislim da čak kažu da u toj tabli ima dovoljno materijala da se iseku blok markeri u Gibson LP stilu.
Spoiler:
Image
Spoiler:
Image
Spoiler:
Image
Ja planiram da naručujem u toku sledeće nedelje jer ću tada imati lovu za to, pa ako neko želi nešto od njih, neka me kontaktira na pp što pre, pa se dogovaramo šta i kako. Ja ću u međuvremenu da se raspitam koji su troškovi slanja avionskom poštom, a ako mislite da je to suviše riskantno (pare u koverat, pa avion, jbg), svakako ću da se raspitam i koji su troškovi direktne uplate na račun preko banke.

Inače, sad je prošlo već skoro pola godine kako ih koristim na svom Telcu, i iskreno, apsolutno ne dolazi u obzir da mi ijedna buduća gitara, što pravljena što kupljena, bude bez ovoga. Toliko me je puta spasilo na mračnim svirkama, i olakšalo sviranje i snalaženje u nekim kritičnim momentima, da to ne mogu dovoljno da naglasim.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Svetleći Fret Markeri - Luminlay

Post by Funkomat » 26 Mar 2013, 14:25

hocu ja matori lampu i jos jedan set onih debljih tackica koje idu sa strane

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Svetleći Fret Markeri - Luminlay

Post by Baba Slim » 26 Mar 2013, 14:26

Naravno, javite mi što pre, a najkasnije do petka, da dalje možemo da se dogovaramo šta i kako dalje, pa da naručimo sledeće nedelje.

EDIT: Ok Funk, čujemo se da preciziramo, i imam te na umu. :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Svetleći Fret Markeri - Luminlay

Post by Funkomat » 26 Mar 2013, 14:26

Plavih, kapiram. Te mi deluju kao da bi se bolje videle

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Svetleći Fret Markeri - Luminlay

Post by Baba Slim » 26 Mar 2013, 14:46

Kažu na sajtu da zelene imaju jači inicijalni sjaj od plavih, ali da plave duže traju sa jednim punjenjem.

Ja ću sebi naručivati ove najveće plave side-markere, od 3mm u prečniku.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Svetleći Fret Markeri - Luminlay

Post by Funkomat » 26 Mar 2013, 14:49

to je to

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Svetleći Fret Markeri - Luminlay

Post by Baba Slim » 27 Mar 2013, 15:58

Samo da ponovim, аko је neko osim Funkomata i mene zaisteresovan da učestvuje u naručivanju, neka mi se javi do sutra da se dogovaramo šta i kako. :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Svetleći Fret Markeri - Luminlay

Post by Baba Slim » 31 Mar 2013, 17:51

To je to, ko se javio - javio se.

One koji su mi se javili ću kontaktirati šta i kako dalje. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest