Headless mini Kotzen travelcaster

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by andrej] » 29 Nov 2014, 22:29

ovo definitivno izgleda bolje, ohrabrenje s moje strane.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by Funkomat » 30 Nov 2014, 09:55

A sto uopste smanjujes telo? Sto ne ostavis velicine telca?
Imas vecjednu travel gitaru

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 30 Nov 2014, 10:13

Ne'eam, mali LP je zavrsio u Texasu :) Odneo sam ga na put i onda dok sam bio tamo pozeleo GS Mini i tako...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 01 Dec 2014, 23:58

Evo dokle smo stigli. Redizajnirao sam malo glavu/icu, dodao ispod civija uvuceno da bi mogli da stanu prsti dok se stima i pomerio volume pot na pravo mesto. Verovatno sutra porucujem onu zlatnu hipshot, tako da je to 99% reseno. Porucio vec zlatne jescar EVO pragove (najvece koje imaju) i jos neke sitnice. Cepamo dalje :ziveli:

Image

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by Funkomat » 02 Dec 2014, 00:05

Mislim da ces morati da usecas na gornju stranu, kao i na donju da bi mogao da pridjes civijama ali hajd da ne smaram, to ces vec skontati kad ti stigne kobilica

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 02 Dec 2014, 11:40

verovatno si u pravu. Stavio sam minimalnu velicinu rupe koju sam procenio odokativno uzevsi u obzir da se desnom rukom stimuje, pa vise mesta treba desno od civije nego levo. Probao sam jutros na brzinu, i cini mi se da bolje izgleda kad se uradi simetricno kao sto si predlozio :ziveli:

Mlatim se jos i mislju da napravim u celoj levoj zoni gitare oborenu ivicu nekako i da izbegnem da ovo udubljenje ispod civija bude ostro "oiviceno" i time kvari tele konturu. Pogotovo sto planiram da metem krem binding. Nesto ovako, samo tako napravljeno da mi ostavi dovoljno prostora ispod civija za prste, da se nastavi u onaj oboreni deo za ruku i da se zavrsi negde kod struka gitare. Tako sa jedne strane cuvam tele konturu i mogu da imam neprekidan binding oko celog tela, a sa druge strane gubim taj feel da je gornja strana ravna. Bem li ga :)

Image

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 03 Dec 2014, 20:23

Evo dve varijante koje su u opticaju, s'tim sto bi za drugu opciju gledao da ovaj pad na levoj strani bude zaobljen da se linija ne vidi. Tako bi koliko-toliko ostala spoljna kontura upecatljivija. U oba slucaja ce binding biti zeznuto postaviti ako hocu da ide celom ivicom.

Image

Image

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by majtimika » 05 Dec 2014, 14:49

brate izvini ali od pocetka do kraja je zamisao toliko ruzna da nemam reci, ili stavi regularnu dimenziju tele tela ili ga izmeni da nije tele jerbo :povrac:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 05 Dec 2014, 15:25

sta znam, ja nekako imam dobar osecaj po pitanju ovog projekta. Single-cutaway telo mi je bolje za smanjivanje, a pogotovo ako je jednostavnog oblika kao telecaster. Stvar ukusa, I guess

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by andrej] » 05 Dec 2014, 17:29

ja i imam telca i volim telce. od mene imas potpunu podrsku
ovo u startu nije 'pravi' telekaster, ne treba ni da bude, tako da nema potrebe da pokusavas da ga nacinis takvim. cini mi da ce ispasti super (ako ga ne useljacis finisom ili bojom hardvera), vrlo originalno izgleda uprkos tele inspiraciji. cak mi se ova strat-like kontura svidja vise nego samo oborena ivica kod kobilice. mozda samo da je skratis sa donje strane, ko na ovom jebanezu (ukrivo, prema spolja), ali mozda ne ovako visoko.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 05 Dec 2014, 17:44

imam i takvu opciju, nego nisam metnuo. Imace oborene ivice i iza i napred kao strat u svakom slucaju, samo se pitam da li da spojim sa ovim ispod kobilice ili ne.

Image

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by Kristijan » 05 Dec 2014, 18:07

А шта мислиш о овоме?

Image

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 05 Dec 2014, 18:29

eh, kad bih imao onu penu za modeliranje sto izgleda kao stiropor, a ne trinji se. Ove stvari bi bas trebalo videti u 3d.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by Kristijan » 05 Dec 2014, 18:35

Знаш како, распитај се да нема негде у околини неки отпад који одваја лимове са старих панела за склапање оних термоизолованих контејнера за привремени смештај људства (за градилишта, прихватне центре и слично). Ту је између 2 валовита лима дебео слој пур пене. То ће вероватно да ти дају за Џ, посебно овако мали комад, јер ја мислим да то они иначе бацају. Ја сам од тога правио свашта, може да се турпија и шмиргла, изузетно се лако обрађује, рекао бих и лакше од стиропора.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 06 Dec 2014, 11:21

Tesko mi je da izvedem bilo sta slicno zbog posla. Ogranicen sam na porucivanje materijala i opreme sa neta i eventualno to sto moze da se kupi u krugu od 10min od stana i posla. Mislim da nije los plan poceti sa konzervativnijim obaranjem ivica - blagi naslon za ruku i najmanja rupa ispod kobilice koja bi zavrsila posao. Onda ako to ne zadovoljava mogu da predjem na drasticnije obaranje. U bilo kojoj varijanti, najvise me brine kako ce binding da se uklopi po krivudavim ivicama. Lepo je kad moze da ide kontinualno oko celog tela.

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest