Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply

Koji od ova dva dizajna vam se više sviđa

T1
16
46%
T2
19
54%
 
Total votes: 35

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by NikolaNis » 10 Nov 2012, 15:57

Ne mogu da dođem do kompjutera ceo dan juče pa evo da se javim...

Ovo će baš da bude izjednačena "trka", dok ovo pišem T2 vodi sa 10:9. Baš sam pisao Kristijanu, počinjem da razmišljam da oba modela ostavim u životu. Možda bi bilo pametno da se T1 koristi za neko klasično ožičenje u stilu Telca dok bi T2 bila neka modernija varijanta, Milanares je izneo baš jedno zanimljivo viđenje takve gitare.

Puno mi znači vaša podrška i hvala svima na tome, znam kako je ovo težak poduhvat ali probaćemo pa će vreme pokazati da li se pokušaj isplatio...


Milanares wrote:T2, telo jova, vrat javor, profil C modern, dobar rosewood, 12" radius, 22 praga, wilkinson 2-point trem, Suhr Landau SSH set, finiš karamel, nitro mat, crna maska, matching headstock. Komad da ne prelazi 3,5 kg... i ja ću stati u red :)
I da, ako može na rate, valjda će i ovi prasići da se prodaju.
:ziveli:
Pa ukoliko si zaista zainteresovan moglo bi i na rate, mogao bi da budeš vlasnik 0001 primerka T2 modela sa delovima i izgledom baš po tvojoj želji. Ako ti nešto znači i ja sam imao na umu Wilkinson 2-point tremolo i mostove za Telca i varijantu za fixni most sa žicama kroz telo. Piši na PP ili na mail...

Gagi909
Posts: 103
Joined: 09 Feb 2012, 19:53

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by Gagi909 » 11 Nov 2012, 14:38

Ako smem da dodam nesto na ovu temu...

Nidzo, koj kod dizajn da uzmes i napravis veruj da ti to nece biti finalno, znaci nemoj nesto da se opterecujes da prva ili prve 2-3 budu najbolje sto moze...
Vremenom i iskustvom kad napravis par ti ces sigurno zapaziti nesto sto treba da se promeni itd.

A i tek kad je drzis u rukama onda moze realno da se oceni. Tako da 1-2 moras da napravis.

Sto se tice Custom gitara, moje misljenje je, tu treba da bude monogo vishe custom nego sam dizajn.
Recimo magneti, meni licno je malo glupo da se stavlja neki standard ,Duncan, Dimarzio itd. (naravno ako musterija to trazi ok)
Mislim kakav je to Custom a Symour Duncan u njemu? Kod nas je to ok, ali u svetu svi gledaju da bude sto vise svoje, naravno tu gde je moguce, ne znam dali neko bas radi svoje civije :-)

Ali kao sto rekoh napravi jednu dve pa onda sagledaj stvari...
Samo napred!
pozz

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by nemanjavelimirovic » 11 Nov 2012, 15:31

NikolaNis wrote:Nemanja, potpuno si u pravu za magnete koje si predložio, poslušao sam kući ovaj snimak. Stvarno mnogo toga može da se izvuče iz njih, treba definitivno uzeti ovo u razmatranje.
Kazem ti...potpuni win od magneta.
:butthead: :ziveli:

Gagi909
Posts: 103
Joined: 09 Feb 2012, 19:53

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by Gagi909 » 11 Nov 2012, 15:40

I sta sam jos zapazio, pozicija potova i switcha nije ok.
Malo se ne uklapa sad dizajn pickguarda jer potovi a svakako switch moraju napred, to ces sigurno morati da menjas.

Predlazem da tummy i belly cut budu veci.
Pogotovo belly cut mnogo veci i dublji tu mozes znatno tezinu da smanjis, a tezina gitare je sigurno jos jedan deo dizajniranja gitare.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by guv'nor » 11 Nov 2012, 15:49

Gagi909 wrote:Malo se ne uklapa sad dizajn pickguarda jer potovi a svakako switch moraju napred, to ces sigurno morati da menjas.
Ako je onaj crveni pravougaonik pozicija bridge magneta, onda su pot i switch na najsavrsenijem mogucem mestu.
U slucaju da je to ipak pozicija kobilice, onda je moguce da ce se korisnici Strat-ova malo zbinuti :mrgreen: , ali opet nije nista preterano strasno (pogledati Firebird i sl).

Gagi909
Posts: 103
Joined: 09 Feb 2012, 19:53

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by Gagi909 » 11 Nov 2012, 15:56

guv'nor wrote:
Gagi909 wrote:Malo se ne uklapa sad dizajn pickguarda jer potovi a svakako switch moraju napred, to ces sigurno morati da menjas.
Ako je onaj crveni pravougaonik pozicija bridge magneta, onda su pot i switch na najsavrsenijem mogucem mestu.
U slucaju da je to ipak pozicija kobilice, onda je moguce da ce se korisnici Strat-ova malo zbinuti :mrgreen: , ali opet nije nista preterano strasno (pogledati Firebird i sl).
Ajde da cujemo sta Nidza kaze.
Ja sam siguran da je to bridge ili tremolo, ako je magnet onda gitara ima 34" Bass skalu :-D

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by guv'nor » 11 Nov 2012, 15:57

Cekamo Nikolu, moguce da je manje telo, na foru Music Man-a npr... :nixweiss:

Edit: Sada opet gledam slike i... Verovatno sam se ja zezn'o. :hide:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by Kristijan » 11 Nov 2012, 16:30

То је кобилица.

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by Milanares » 11 Nov 2012, 21:14

Ako bi potovi i switch išli još malo napred, ka vratu, onda ulaze u zonu maske, pa se postavlja pitanje zašto maska ne bi bila proširena da obuhvati i njih (u skiciranoj varijanti je, pretpostavljam, predvidjeno da se tom delu elektronike prilazi sa leđne strane trupa? Ako ostane ovakav položaj potova, a ugradi se recimo tremolo bridge, koliko bi vol pot smetao pri rukovanju ručicom? Takođe pitanje: gde je input jack?

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by MetalFunk » 11 Nov 2012, 21:18

ja bi, recimo, napravio bass.

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by NikolaNis » 11 Nov 2012, 22:43

Pre svega, još jednom, hvala svima na dobronamernim savetima... :ziveli:

@Gagi909, slažem se sa tobom da neke izmene mogu da postoje kod finalnog produkta, ovo je dvodimenzialni prikaz i on je pre svega bitan zbog kontura tela, glave i pickguarda.
Ne volim da se igram stvarima u koje se ne razumem, a već sam otvoreno rekao da mi elektronika (za sad) nije jača strana. Zato sam pomenuo SD i DiMarzio magnete, više kao objašnjenje da nemam nameru da pravim neki kompromis što se tiče kvaliteta delova, sve treba da bude kako Bog zapoveda kod kvalitetnih gitara. Ima ljudi koji prave provereno dobre Custom magnete pa ni to nije nemoguća misija, imao sam već neke razgovore u tom smeru, znači setovi magneta koji bi bili rađeni za moje gitare konkretno, ali to zavisi od želje kupca kako si i sam rekao.
Konture za ruku i stomak bi i bile izraženije, ovo je onako odokativan prikaz da ljudi steknu utisak šta bi gde trebalo da ide. Ista je priča i po pitanju potova i switcha, ima mesta da ide još napred prema pickgardu. Još jednom, lepa zapažanja i dobri saveti sa tvoje strane...

@Nemanja, hvala još jednom na predlogu...

@ guv'nor, Kristijan je razjasnio "misteriju" roze pravougaonika, to je pozicija za most.

@Milanares, u pravu si, ideja je da se potovima i switchu prilazi otpozadi. Cilj je da se izbegne "rasturenje" cele gitare kada mora da se nešto čačka oko potova ili switcha kao što je kod Strata slučaj. Pozicija za jack je predviđena na boku gitare, znači ne kao kod Strata, ali i tu postoji mogućnost izmene po želji kupca. U pravu si za pot i ručicu tremoloa, zato i kažem, ima mesta da potovi idu još napred.

@MetalFunk, pa i to je u planu...

Ponavljam se, cela ideja ovih nacrta je prikaz dizajna tela i glave pre svega, pozicioniranje delova je još sklono pomeranju u toku samog rada, to je već nešto što se mnogo jasnije vidi na primerku pune veličine, znači to će se razrešiti kada se naprave prvi šabloni.

Zahvaljujem se svima na konstruktivnom pisanju... :ziveli:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by MetalFunk » 11 Nov 2012, 23:18

interesuje me kako sam promašio temu... :S izvinjavam se na spamu, nije namerno. :ziveli:

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by NikolaNis » 11 Nov 2012, 23:37

Ma nije ništa strašno, ima i tema za bass pa izvoli reci šta imaš viewtopic.php?f=21&t=21043 :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by Kristijan » 12 Nov 2012, 07:06

Љубо, права интервенција у прави час. Управо због оваквих коментара је јако битно да се прикажу цртежи у овој фази. Мени скроз фали то искуство свирања гитаре са вибрато кобилицом, а ни Страт ми није посебно занимљива гитара, и не би ми ово никад пало на памет. Ништа, назад за цртаћи сто... Хвала ти!

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by Kristijan » 12 Nov 2012, 08:06

На жалост исцурело је време за преправку поруке, па морам да дуплирам.

Дакле овако... Будући да није циљ да се ради тотална копија Страта, али јесте циљ да се уради гитара која ће љубитељима страта да буде колико толико блиска и пријемчива, онда ми треба овде неколико савета.

Прво, код верзије која неће имати маску ситуација је јасна, потенциометри и прекидач могу да стоје такорећи било где. Код ове верзије са маском доста је битно како ћу са овим позиционирањем контрола да се изборим из више разлога. Као прво, Никола је већ поменуо то да смо размишљали о томе да не буде на истој плочи све смештено, и магнети, и потенциометри, и прекидач. Мени се то не допада као техничко решење, јер за сваку интервенцију раскупусаш комплетну гитару. Сматрам да је решење са поклопцем за шупљину за потенциометре и прекидач са задње стране трупа далеко практичније решење. То свакако није једноставно извести са распоредом контрола који је идентичан Стратовом распореду. Поклопац за опруге вибрато кобилице и поклопац за шупљину за контроле би се свакако додиривали, ако би уопште било могуће да се лепо сместе један уз други.

Сад би моје главно питање било да ли је толико битно да потенциометар буде толико близу магнета код кобилице? Разумм да треба да буду поравнати, да није пожељно да стоје као на овом мом цртежу, али ме свакако занима да ли је битно да буду толико близу један другом?

Иначе је првобитни цртеж подразумевао да је све накачено на маску, али ја све некако покушавам да то избегнем.

Размишљао сам и о металној плочици која носи контроле, као код већине осталих Фендерових гитара, међутим то није баш згодно за ову комбинацију где је прекидач са 5 положаја, и где потенциометри и прекидач не могу да се нанижу на неку равну или лучну линију. Да би све било удобно људима који су навикли на Страт, морају да стоје контроле некако у троуглу, што би значило да би метална плочица била повелика, и по мени би кварила визуелни баланс.

Свакако ћу још да цртам, па ћемо да се огласимо Никола и ја са новим питањима :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest