premotavanje magneta?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: premotavanje magneta?

Post by Trooper » 08 Feb 2013, 18:10

Moguce. Voleo bih izvuci taj punchy rick zvuk, posto je ovako kombinacija mahagoni bas+ mutni keramicki hamovi bas muljava, fali joj definicije u bendu

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: premotavanje magneta?

Post by komil » 08 Feb 2013, 18:17

socio wrote:bilo bi zanimljivo napraviti pickup za gitaru koji je kao za precision bass, iz dva dela sa humbucking efektom...
Pa ta slika G&L strata je upravo to, to je ideja koju je Leo Fender prvo primenio na p-bass.
Trooper wrote:Jel bi se igrao neko od vas domacih majstora sa motanjem bas hambakera? Neomidijumski nozevi ili tako nesto ekstremno, mada moze i standardno. Pikapovi u epi thunderbirdu su mi bas mutavi, pa bi nesto sa vise outputa i udarca. Jedina fina zamena koju sam nasao je 200 $+ postarina, a to mi se ne kupuje sad, nisam pri tolikim parama :(
Ja se svakako smatram hobistom... Neodijumski - nisam prišao ni blizu. Bas pickupi - jesam istraživao o tome i nešto probao. Da bi dobio čistiji pickup treba taj (keramički) magnet zameniti nekim drugim. Nisam video te konkretne pickupe, ali bojim da modifikovanje ispada isti posao kao pravljenje novog pickupa. Opet, trebalo bi da svakako može sve primetno jeftinije od $200 + poštarina...

socio
Posts: 187
Joined: 18 Feb 2011, 16:06
Location: nbg

Re: premotavanje magneta?

Post by socio » 08 Feb 2013, 18:37

komil wrote:
socio wrote:bilo bi zanimljivo napraviti pickup za gitaru koji je kao za precision bass, iz dva dela sa humbucking efektom...
Pa ta slika G&L strata je upravo to, to je ideja koju je Leo Fender prvo primenio na p-bass.

nisam znao kako G&L funkcionise... samo sto bih ja uradio tako da je polovina pickupa koja pokriva deblje zice bliza kobilici a polovina koja pokriva tanje zice bliza necku

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest