Holow body vs. semi hollow body razlike i upotreba...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
SiskoMarcetic
Posts: 286
Joined: 02 Jan 2010, 14:05
Location: Stublenica

Holow body vs. semi hollow body razlike i upotreba...

Post by SiskoMarcetic » 19 Mar 2011, 01:38

upao sam čoveku na temu i sada ispravljamo gresku
tema je akustika i mirkofonija u hollow body i semi hollow body git kao i oblik i zapremina udubljenja.
Nadam se da ce kolega oboss da napravi uvodno izlaganje

na primer poređenje proverenog
Image
ovde magnete nosi pickguard

i ovog krajnje sumnjivog projekra (magnete takođe nosi pickguard)
Image

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: oboss je rekao da otvorim novu temu

Post by kwiss » 19 Mar 2011, 08:34

ImageNa topu su magneti a pick guard na LP-u nema osim opcije dodatka one plastike ispod magneta.Taj strat što si ga prikazao i to kako je iskopan samo uništava ton,naravno to je moje mišljenje :D

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: oboss je rekao da otvorim novu temu

Post by oboss » 19 Mar 2011, 09:18

ma ovaj strat je onaj konfekcijski kojem mozes da postavljas kombinacije sss, ssh, hsh, hh pa kao kako ti volja da ne kopas svaki put novu rupu. sto se tice te rupe neznam dali bas presudno utice na zvuk jer kad gledam gilmourov strat i sta je on sve kopao po njemu i kakve je rupe busio pocnem dovoditi u pitanje sve sem prstiju gitariste.
a sto se tice ove slike lp-ja super je meni ovo kombinacija, naravno ko voli suplje gitare. ovde je bas proracunato gde se sve moze otkinuti drvo ali mosim da je ovde bila bitnija redukcija tezine . ako obratis paznju i zamislis da si izbusio komore za magnete primetices da ce bar onaj na bridge poziciji ostati okruzen drvetom. doduse ako nema rupe na gornjoj ploci onda je i spoljni uticaj sveden na minimum.

siskomarceticu slaba ti reklama za ovu temu. nije oboss interesantan da bi neko pogledao ovu temu nego tvoj projekat i zamisao hollowbody gitare. ja nisam niti admin niti moderator a cak ni veteran ovog foruma da bi diktirao ko i gde otvara teme nego ono je bila sugestija da coveku ne zagadjujemo vec dobro razvijenu a prilicno usko definisanu temu. no dobro. u svakom slucaju :ziveli:

User avatar
SiskoMarcetic
Posts: 286
Joined: 02 Jan 2010, 14:05
Location: Stublenica

Re: oboss je rekao da otvorim novu temu

Post by SiskoMarcetic » 19 Mar 2011, 09:41

oboss wrote: nije oboss interesantan... svakom slucaju :ziveli:
Kako bre nije interesantan nemoj da nipodaštavaš svoju struku koliko je na ovom forumu inžinjera šumarstva ?

rock nation
Posts: 91
Joined: 26 Nov 2009, 17:34

Re: Holow body vs. semi hollow body razlike i upotreba...

Post by rock nation » 19 Mar 2011, 12:20

Ja imam dve LP Studio gitare, jedna ima telo od punog drveta i top od javora, druga ima komore u telu i cela je od mahagonija. Na onoj prvoj imam 498/490 magnete, na drugoj Burstbucker pro. To su dve potpuno razlicite gitare. Prvo, ona prva je, ocigledno, teza i tesko je izdrzati celu svirku, narocito ako ne svirate redovno pa niste u kondiciji. Ali njen ton je za hard rock i heavy ubitacan, jos sam skinuo poklopce sa magneta i uradio Jimmy Page struju, stvarno radi fantasticno. Druga je mnogo laksa, ton ima drugaciji karakter, i na njoj moze bukvalno sve da se svira. Struja je sredjena tako da moze da smanji volume na oba magneta a ton ostaje kristalno cist, tako da je za jazz i blues izmisljena.

Koliko karakteristike tona zavise od toga sto je jedna od punog drveta, a druga nije, tesko je reci. Ali ne bih rekao da je jedno ili drugo samo po sebi vrlina ili mana. Zavisi od toga sta vam treba, sta vam se svidja. Meni sad Nikola pravi onu SG gitaru sa P90, tu se nadam da opet dobijem neki potpuno drugaciji karakter tona, videcemo sta ce ispasti. A ako neko bas hoce hollowbody gitaru, ne vidim da bilo koji projekat osim onog koji se bazira na Gibsonu 335 ima smisla. Uostalom, velike su sanse da Nikola od mene dobije izradu takve gitare kao sledeci zadatak, ali otom potom.

User avatar
SiskoMarcetic
Posts: 286
Joined: 02 Jan 2010, 14:05
Location: Stublenica

Re: Holow body vs. semi hollow body razlike i upotreba...

Post by SiskoMarcetic » 19 Mar 2011, 14:18

e to r.n. dobar savet, ja sam mislio da sa onim projektom dobijem bluz rok ništa hevi hard gitaru, koja može da služi za sviranje bez pojačala.
335 i ne pomišljam da pravim jer trenutno nemam tehnoloških uslova (alata delova i radionica)
Kopka me da li da magnete ostavim okružene drvetom sa 3 ili sa svih 5 strana zbog mikrofonije ili šta znam

rock nation
Posts: 91
Joined: 26 Nov 2009, 17:34

Re: Holow body vs. semi hollow body razlike i upotreba...

Post by rock nation » 19 Mar 2011, 15:46

SiskoMarcetic wrote:e to r.n. dobar savet, ja sam mislio da sa onim projektom dobijem bluz rok ništa hevi hard gitaru, koja može da služi za sviranje bez pojačala.
335 i ne pomišljam da pravim jer trenutno nemam tehnoloških uslova (alata delova i radionica)
Kopka me da li da magnete ostavim okružene drvetom sa 3 ili sa svih 5 strana zbog mikrofonije ili šta znam
Za sviranje bez pojacala neces dobiti mnogo, nema tu prave rezonantne kutije. A magnete ne znam kako mislis da ugradis, ali koliko ja znam, najbolje je da drvo bude sa svih strana. Konkretno, na Gibsonu sa komoroma magnete nosi gornja ploca, slicno kao pick guard kod strata, a postoje bas prave rupe za magnete, drvo je okolo. Ali, nisam ja bas majstor za te stvari, tako da bi ipak trebalo neko ko vise zna da ti to objasni. :ziveli:

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Holow body vs. semi hollow body razlike i upotreba...

Post by kwiss » 19 Mar 2011, 17:32

SiskoMarcetic wrote:e to r.n. dobar savet, ja sam mislio da sa onim projektom dobijem bluz rok ništa hevi hard gitaru, koja može da služi za sviranje bez pojačala.
335 i ne pomišljam da pravim jer trenutno nemam tehnoloških uslova (alata delova i radionica)
Kopka me da li da magnete ostavim okružene drvetom sa 3 ili sa svih 5 strana zbog mikrofonije ili šta znam
Kakve se ovde gluposti plasiraju da to nije normalno :povrac:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Holow body vs. semi hollow body razlike i upotreba...

Post by majtimika » 19 Mar 2011, 19:10

e brate ajde pali, ne budi bedan

User avatar
SiskoMarcetic
Posts: 286
Joined: 02 Jan 2010, 14:05
Location: Stublenica

Re: Holow body vs. semi hollow body razlike i upotreba...

Post by SiskoMarcetic » 19 Mar 2011, 20:03

rock nation wrote:Za sviranje bez pojacala neces dobiti mnogo, nema tu prave rezonantne kutije. A magnete ne znam kako mislis da ugradis, ali koliko ja znam, najbolje je da drvo bude sa svih strana. Konkretno, na Gibsonu sa komoroma magnete nosi gornja ploca, slicno kao pick guard kod strata, a postoje bas prave rupe za magnete, drvo je okolo. Ali, nisam ja bas majstor za te stvari, tako da bi ipak trebalo neko ko vise zna da ti to objasni. :ziveli:
Dao si mi ideju odo da radim oglasiću se za koji mesec :ziveli:

User avatar
O.o
Posts: 284
Joined: 29 Apr 2009, 12:27
Location: Beograd (Kotez)
Contact:

Re: Holow body vs. semi hollow body razlike i upotreba...

Post by O.o » 19 Mar 2011, 20:22

wtf :?:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Holow body vs. semi hollow body razlike i upotreba...

Post by dweezil » 19 Mar 2011, 20:37

neam pojma ja sam u nekom fazonu da semi hollow body od klasicne solid body gitare koja zvuci lose moze da napravi nesto sto zvuci koliko toliko pristojno

User avatar
SiskoMarcetic
Posts: 286
Joined: 02 Jan 2010, 14:05
Location: Stublenica

Re: Holow body vs. semi hollow body razlike i upotreba...

Post by SiskoMarcetic » 19 Mar 2011, 22:16

izgleda da je počeo rat u Libiji

O.M.G. they killed Kenny

User avatar
SiskoMarcetic
Posts: 286
Joined: 02 Jan 2010, 14:05
Location: Stublenica

Re: Holow body vs. semi hollow body razlike i upotreba...

Post by SiskoMarcetic » 22 Mar 2011, 22:29

počelo je
Image

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Holow body vs. semi hollow body razlike i upotreba...

Post by guv'nor » 22 Mar 2011, 22:44

Matori, smanji malo slike, otvara mi stranu po nekoliko minuta. :mrgreen: :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest