MF 2011 guitar challenge

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: MF 2011 guitar challenge

Post by majtimika » 28 Mar 2011, 20:29

vidi ovako ja planiram da pravim i magnete i kobilicu, vrat bi i mogao da se ne pravi, ali telo nema sanse, to mora da se napravi.

I molio bih vas lenstine, da se neko konacno izjasni da li ce ucestvovati ili nece da na mlatim praznu slamu ovde kao i uvek na forumu, tj da li ce neko da podigne dupe od racunara i uradi nesto, to vas ja pitam :D :D
Last edited by majtimika on 28 Mar 2011, 20:35, edited 1 time in total.

Rade031
Posts: 111
Joined: 16 Nov 2009, 22:32
Location: Uzice

Re: MF 2011 guitar challenge

Post by Rade031 » 28 Mar 2011, 20:32

majtimika wrote:Ajde onda tako izazov pocinje 15-tog aprila i traje do kraja godine
Ok, do kraja godine svi mozemo naprviti po nesto, u tom slucaju ucestvujem. Mozda bi bilo dobro da svi prave isti ili slican model gitare, lakse ce se odrediti pobednik na kraju. Bilo bi cool da se svi (ucesnici, oranizatori, strucni ziri...) po zavrsetku radova sastanemo sa svojim instrumentima na nekom lepom mesu, da se zezamo, sabiramo utiske i proglasimo najboljeg :D
majtimika wrote:evo jednom koji bude hteo da se ukljuci, a nece da pravi vrat, poklanjam jedan sa novim pragovima, vrednost ce se racunati na 20 e
Ja bi pravio stratocastera. Vrat cu najverovatnije da kupim, suvise sam mlad i neiskusan da bi ga napravio. Mozemo se dogovoriti da mi prodas taj vrat :)
:ziveli:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: MF 2011 guitar challenge

Post by majtimika » 28 Mar 2011, 21:27

ja sam rekao da vrat poklanjam, tako da je tvoj, druzenje uvek, a ko je najbolji to nije mnogo ni bitno

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: MF 2011 guitar challenge

Post by Baba Slim » 28 Mar 2011, 21:36

Challenge je super, zanima me kako će da teku izrade, sa pažnjom ću ispratiti...

Sretno svima koji se odluče da učestvuju, pa da se isprobavaju gitare krajem godine! :D :kokice:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: MF 2011 guitar challenge

Post by mislim_stvarno » 28 Mar 2011, 22:21

Jel na kraju rok za izradu do kraja godine?

Ja cu u tom slucaju najverovatnije da probam da odradim preko leta (zbog toga moze da bude rok i septembar :mrgreen: , ima i vise nego dovoljno vremena... :D )

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: MF 2011 guitar challenge

Post by Randy » 28 Mar 2011, 22:26

mislim_stvarno wrote:Jel na kraju rok za izradu do kraja godine?

Ja cu u tom slucaju najverovatnije da probam da odradim preko leta (zbog toga moze da bude rok i septembar :mrgreen: , ima i vise nego dovoljno vremena... :D )
zato sam ja i pitao :D

produzni_kabal
Posts: 136
Joined: 01 Dec 2010, 00:54
Location: Kragujevac

Re: MF 2011 guitar challenge

Post by produzni_kabal » 28 Mar 2011, 22:27

Ucestvujem. Krecem cim negde nedjem drvo

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: MF 2011 guitar challenge

Post by oboss » 28 Mar 2011, 22:44

evo podrzavam i ucestvovacu i ja . jedino predlazem da malo dogovorimo neka pravila jer , barem po meni, nije fora uzeti delove starih i razvaljenih gitara i sklopiti frankenstajna. svako od gitarista sa barem malo staza ima tih jolana rostera skvajera i slicnih brendova u poluraspadnutim stanjima .cilj je praviti instrument. pa onda se moze dogovoriti sta mora a sta nemora da se pravi. fond od 100 jura nije mali ali nije ni veliki ako hoces bilo kakav kvalitet. sad ne kazem da treba da se prave samo profi koncerni instrumenti al svi znamo da zica na metli preko magneta svira na pojacalu i to mozes i da soliras.evo par predloga pa nek idejni tvorac usvoji ili odbaci. obavezno da na kraju organizjemo neki jam sa svirkom i probavanjem gitara . ima tu na forumu i gitarista i graditelja pojacala koji bi mogli pod istim uslovima oziveti te instrumente onako nepristrasno. meni je padalo na pamet da sklopimo kitove osnovne za gitare pa lutrijom kome sta zapadne to i pravi a ako nesto hoces da napucas na instrumentu ti dodaj. napravimo kotizaciju neku kintu za te pare pokupujemo od iste firme civije kobilice i magnete drvo cemo nabaviti za vratove i tela u grubo i izvlacimo lutriju. do kraja godine ima vremena da se nadeljemo a svako mora postovati na temi napredak.
malo sam se zaneo a ? e sad ako je sva fora u tome da se napravi sto jeftiniji instrument onda sam fulio temu. sedi jedan. neznam prokomentarisite.. ima fore do 15.04 . da se dogovori sta se radi i ko ucestvuje. majti je tito projekta pa nek prelomi.

socio
Posts: 187
Joined: 18 Feb 2011, 16:06
Location: nbg

Re: MF 2011 guitar challenge

Post by socio » 28 Mar 2011, 23:30

evo zvanichno se zahvaljujem na pozivu, poshto sam u prvi mah odbio moram da kazem da cu i ja da uchestvujem ako traje do kraja godine :mrgreen:

Rade031
Posts: 111
Joined: 16 Nov 2009, 22:32
Location: Uzice

Re: MF 2011 guitar challenge

Post by Rade031 » 28 Mar 2011, 23:35

oboss wrote:obavezno da na kraju organizjemo neki jam sa svirkom i probavanjem gitara . ima tu na forumu i gitarista i graditelja pojacala koji bi mogli pod istim uslovima oziveti te instrumente onako nepristrasno.
:1:
Nisam za tu lutriju pa kome sta zapadne. Neka pravi ko sta hoce, kome se sta svidja. :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: MF 2011 guitar challenge

Post by Cortex » 29 Mar 2011, 07:19

U potpunosti podrzhavam temu, super momci! :ziveli:
Ja bih josh i vrlo lako mogao da uchestvujem s obzirom da mi je otac stolar i da kuci imam svashta u dvorishtu, od mashina velichine omanjeg kioska preko onih duzhine limuzine, do finih kleshta :mrgreen: medjutim samo cu pomno pratiti temu i kupiti iskustva, necu imati vremena da se oprobam u narednom periodu, to zasigurno.

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: MF 2011 guitar challenge

Post by Randy » 29 Mar 2011, 15:37

Cortex wrote:U potpunosti podrzhavam temu, super momci! :ziveli:
Ja bih josh i vrlo lako mogao da uchestvujem s obzirom da mi je otac stolar i da kuci imam svashta u dvorishtu, od mashina velichine omanjeg kioska preko onih duzhine limuzine, do finih kleshta :mrgreen: medjutim samo cu pomno pratiti temu i kupiti iskustva, necu imati vremena da se oprobam u narednom periodu, to zasigurno.
a moj cale limar.sta li cu ja napraviti :mrgreen:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: MF 2011 guitar challenge

Post by majtimika » 29 Mar 2011, 16:01

oboss wrote:evo podrzavam i ucestvovacu i ja . jedino predlazem da malo dogovorimo neka pravila jer , barem po meni, nije fora uzeti delove starih i razvaljenih gitara i sklopiti frankenstajna. svako od gitarista sa barem malo staza ima tih jolana rostera skvajera i slicnih brendova u poluraspadnutim stanjima .cilj je praviti instrument. pa onda se moze dogovoriti sta mora a sta nemora da se pravi. fond od 100 jura nije mali ali nije ni veliki ako hoces bilo kakav kvalitet. sad ne kazem da treba da se prave samo profi koncerni instrumenti al svi znamo da zica na metli preko magneta svira na pojacalu i to mozes i da soliras.evo par predloga pa nek idejni tvorac usvoji ili odbaci. obavezno da na kraju organizjemo neki jam sa svirkom i probavanjem gitara . ima tu na forumu i gitarista i graditelja pojacala koji bi mogli pod istim uslovima oziveti te instrumente onako nepristrasno. meni je padalo na pamet da sklopimo kitove osnovne za gitare pa lutrijom kome sta zapadne to i pravi a ako nesto hoces da napucas na instrumentu ti dodaj. napravimo kotizaciju neku kintu za te pare pokupujemo od iste firme civije kobilice i magnete drvo cemo nabaviti za vratove i tela u grubo i izvlacimo lutriju. do kraja godine ima vremena da se nadeljemo a svako mora postovati na temi napredak.
malo sam se zaneo a ? e sad ako je sva fora u tome da se napravi sto jeftiniji instrument onda sam fulio temu. sedi jedan. neznam prokomentarisite.. ima fore do 15.04 . da se dogovori sta se radi i ko ucestvuje. majti je tito projekta pa nek prelomi.
ideja ti nije losa, ali fora i jeste da se napravi sto jeftiniji, tj instrument do 100 eura,i da se svako pomuci oko toga. ovako ako bi uzimali na gomilu,mogli bi to da izvedemo, ali meni nije bio trip to, nego sam hteo da sam motam magnete, i imam jako dobru ideju , kako da napravim kobilicu, a da me ne kosta nista (prakticno nista), ako mi sve bude islo kako sam predvideo, na ti gitaru bi cak mogle i da legnu spretzell locking civije, zato sto cu na drugu stranu da ustedim dosta.


@ostali drago mi je da ste odjednom svi prihvatili poziv, zato sto mi je u startu delovalo da je ideja propala

User avatar
Hotstepper
Posts: 1046
Joined: 08 Apr 2010, 10:30
Location: Novi Sad (New Now)

Re: MF 2011 guitar challenge

Post by Hotstepper » 29 Mar 2011, 17:27

majtimika wrote: I molio bih vas lenstine, da se neko konacno izjasni da li ce ucestvovati ili nece da na mlatim praznu slamu ovde kao i uvek na forumu, tj da li ce neko da podigne dupe od racunara i uradi nesto, to vas ja pitam :D :D
Majti za predsednika! Tako se pricha sa rajom! :mrgreen:
:obey:

Meni su te teme o pravljenju gitara najzanimljivije, milina za gledati...
Pomno cu vas pratiti :ziveli:

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: MF 2011 guitar challenge

Post by xspaceman » 30 Mar 2011, 18:24

majtimika wrote: I molio bih vas lenstine, da se neko konacno izjasni da li ce ucestvovati ili nece da na mlatim praznu slamu ovde kao i uvek na forumu, tj da li ce neko da podigne dupe od racunara i uradi nesto, to vas ja pitam :D :D
Image
:mrgreen: :bambi:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest