Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by nebojsak » 16 Sep 2011, 09:43

Ne lupetaj. Dobio je konkretne savete za ono što je rekao da mu treba. To što će svako da mu preporuči ono što bi uzeo za sebe, to je potpuno druga stvar koja nema veze sa vezom.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by parker » 16 Sep 2011, 09:46

ma ok, zadnje mi je da ovde upadam u neke rasprave...
:ziveli:

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by Rocker. » 16 Sep 2011, 12:09

markolakicevic wrote: Imam staru ( jako staru ) jolanu thinline

Moje pitanje je kako moze ovo vintage cudo da se sredi, tako da zalici na neki ibanez STRATOCASTER model.

Mnogo zvuci glupo, ali hteo sam da ovaj tupi ugao na gitari sa smirglom napravim da bude stratocaster ( jeste glupo, deciji snovi ali ajde da pomenem). Da li to moze nesto lose uticati na gitaru?
Imam Jolanu Iris,bas tu sa slike,koju je predhodni vlasnik modifikovao odprilike kako si ti opisao.Znaci napravljen gornji rog,zasiljen donji i glava uradjena u ibanez stilu.To izgleda ovako:

Image

Gitara je jako svirljiva,i drzi stim odlicno-prakticno se ne rastimava.Ona po izgledu deluje kao hevi metal gitara,ali ona to nije zbog single coil magneta(mada sam svirao hevi metal na njoj bez problema sa tonom koji ima muda,jedino treba ukljuciti neki noise gate radi redukcije suma).

Evo jedan moj metal riff/zvucni primer:
http://www.box.net/shared/cht32n4a5v6r7oslcx5e

i clean
http://www.box.net/shared/fdcr4aqmax2d1h02rdq2

Moj savet ti je da ako nemas para za novu gitaru,postojecu dovedes u svirljivo stanje sa minimum ulaganja.Ako bas hoces da eksperimentises mogao bi da stavis humbucker u singl varijanti (Seymour Duncan JB Junior) u bridge poziciju da dobijes masniji ton.

markolakicevic

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by markolakicevic » 16 Sep 2011, 16:06

pricao sam ljudima u music shopovima
Oni me savetuju da prodam ovo cudo i da kupim squire. Ne znam da li je to marketinski trik ili sta vec.
Za sada sam odlucio da prodam trenunutnu * ako uspem, i da kupim squire sa 2 humbuckera.
Nadam se da ce to donekle resiti problem.
Ps. meni se svidja pojacalo sto sam uzeo, to je najbolje sto sam mogao priustiti....
Znam da sam mogao bolje itd itd, al mogu da uzmem za istu kintru i cistog lampasa, pa mi treba jos jedno 5000 za 1 pedalu i uvek ispadne mng suplje, kada dodje vreme kupicu pravog lampasa.
Sada samo da sredim ovo za gitaru.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by nebojsak » 16 Sep 2011, 16:23

Zašto si zapeo za telac? Evo ti GAX30 za manje od 15 soma, to je nešto najbolje što može da uzme apsolutni početnik koji bi da svira metal, smešne pare a sasvim upotrebljiva đitra, 2 humbuckera, sportski i udoban vrat i tako dalje i tako dalje.

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/103 ... GAX30-BKN/

Image

Zašto postavljaš pitanja a ne slušaš šta ti se odgovara?

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by Kill surf city » 16 Sep 2011, 16:32

Rekao ti je covek sve sto treba da se kaze na ovu temu. I stvarno nema razloga da uzimas tele, cak ni sa hamovima. Nisam siguran da je takav tele povoljniji, ili bolji za ovo sto ti treba, od ove djitrice sto je nebojsak okacio.

nebojsak wrote:Zašto postavljaš pitanja a ne slušaš šta ti se odgovara?
takodje, ovo.

markolakicevic

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by markolakicevic » 16 Sep 2011, 16:47

nisam vise zapeo napisao sam u poslednjem postu da cu daje prodajem......
imam 17 godina, vec sam pojacalo platio 110 evra, nemam ni dinar.
Nista ne zaradjujem, i ne mogu piustiti skupe gitare.
E ova sto si postavio nije losa gledao sam nju dosta na netu
ali opet morao bih doplatiti jos 7000
sta mislite o zamahi erg121

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by nebojsak » 16 Sep 2011, 16:50

Mislimo da će ti trebati da doplatiš više od 7000.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by parker » 16 Sep 2011, 16:52

drugarski savet, uci da sviras, sviraj to sto imas, ne misli o onome sta nemas i ne mozes trenutno da dobacis
neko nauci da vozi u skupim kolima, neko u jeftinim, nekad bolje vozi onaj iz juga nego onaj iz mercedesa

markolakicevic

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by markolakicevic » 16 Sep 2011, 17:02

ma ok, ali nemam onu pravu motivaciju, da sviram onaj heavy sa 1 magnetom glupo je...

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by parker » 16 Sep 2011, 17:17

imas novo pojacalo, to je vec nesto. za 18 rodjendan svima reci - samo pare :)
smem da se kladim da ionako neces svirati metal ceo zivot :metal:

User avatar
Vaske023
Posts: 510
Joined: 26 Feb 2010, 16:51

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by Vaske023 » 16 Sep 2011, 17:36

:1: za GAX30.Imao sam tu gitaru i mogu ti reci da radi sasvim solidno za te pare.Za to sto tebi treba bice ok.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by Kill surf city » 16 Sep 2011, 21:35

markolakicevic wrote:nisam vise zapeo napisao sam u poslednjem postu da cu daje prodajem......
imam 17 godina, vec sam pojacalo platio 110 evra, nemam ni dinar.
To je ok, ja sam tek sa 18 godina nakrpio pare za prvu gitaru. :ziveli:

Aleksej79ns
Posts: 467
Joined: 09 Apr 2011, 12:13

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by Aleksej79ns » 16 Sep 2011, 21:48

markolakicevic wrote:pricao sam ljudima u music shopovima
Oni me savetuju da prodam ovo cudo i da kupim squire. Ne znam da li je to marketinski trik ili sta vec.
Za sada sam odlucio da prodam trenunutnu * ako uspem, i da kupim squire sa 2 humbuckera.
Nadam se da ce to donekle resiti problem.
Ps. meni se svidja pojacalo sto sam uzeo, to je najbolje sto sam mogao priustiti....
Znam da sam mogao bolje itd itd, al mogu da uzmem za istu kintru i cistog lampasa, pa mi treba jos jedno 5000 za 1 pedalu i uvek ispadne mng suplje, kada dodje vreme kupicu pravog lampasa.
Sada samo da sredim ovo za gitaru.

Pa ne znam koliko se cesto nalazi skvajer sa 2 hama? Mislim, verujem da ga nema u najjeftinijoj varijanti verziji Bullet. A sve preko toga je skuplje a ne vredi mnogo vise. Gledaj da nadjes, ako si bas zapeo, skvajera sa hambakerom na bridge pozicji, to je sve sto ti treba zbog dista. Gledaj i polovne. Sa sam kupio skvajer bullet za 60e na limundu. Znam da ce svi reci "bljak" ali za te pare, gitara radi ekstra posao, ja sam zadovoljan. Civije su super, kako su mi pricali da je losa gitara, meni se pokazala OK.

A i za pedalu, bolje nadju neku polovnu, ja sam kupip Boss DS-2 za 3.500 kinti. Mislim da je to bolje nego kupiti neku novu a losu.


Mozda ne bi bilo lose da se vodis ovom idejom: ako kupujes dobru stvar, gitaru, pedalu, kupi novu. Jer ako kupis nekog strata o kome mastas, daces recimo 1.000e za njega i sviraces ga bar sledecih 10 godina, i nije ti bitno koliko ce izgubiti na vrednbosti. Ali ako kupujes neku manje kvalitetnu stvar novu za recimo 150e, sviras godinu dana i prodas je za 60e, izgubio si dosta. A mogao si je kupiti za 60 polovnu i kasnije prodas za 50! :) Zato nemoj kupovati novo ono sto ne planiras da dugo sviras. Ne znam da li me razume. Ne znam sta kazu drugi to je neki rezon kojim se ja vodim.

markolakicevic

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by markolakicevic » 23 Sep 2011, 19:17

Pozdrav.
Ma da doci ce vreme i za to samo da prodam prvo ovu moju.
U izbor se nalaze ibanez gax30 i lespaul special II
One su "bolje" od obicnog squera.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest