Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

markolakicevic

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by markolakicevic » 03 Mar 2012, 13:39

Pozdrav, hvala na odgovorima.
Moguće da sam loše formulisao pitanje. Hteo sam da pitam kakav bih zvuk dobio kada bih ubacio taj magnet?
Vidim da vecina vas negoduje, sto potpuno razumem. Bez uvrede, ali mislim da su svi negativni odgovori ne opravdani. Jednostavno predrasuda je losa i sve sto bih rekao za gitaru, palo bi u vodu.

Iako je toliko stara, gitari civije drze solidno, tremolo je dobar i vrat i pragovi su+ dobar jer je malo svirana.
Celokupna akustika zvuka nije loša. Koliko sam ja shvatio, aktivni magnet bi pokupio samo zvuk ziac, bez ikakvih drugih sumova. Tako da mislim da ovde kvalitet drveta ne bi imao velikog uticaja, bash zbog preampa u magnetu ( molim ispravite ako grešim ).
Evo na primer moj prijatelj je kupio ibaneza rgr 30ex, koja je " mnogo slabija " serija od rg 300+ serije. Ja licno nisam primetio neku veliku razlike kod zvuka.
I to je ono sto hocu da kazem, iako stanje gitare nije najbolje, msilim da bi je magnet dosta izvkao.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by nebojsak » 03 Mar 2012, 14:00

Pa onda stavljaj magnete, očito je da si već rešio, nema potrebe da pitaš. Najbolje se uči na sopstvenom primeru. A teško da će ti neko dati konkretan savet u vezi iskustva, ne verujem da je neko stavljao EMG magnete na Jolanu.

markolakicevic

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by markolakicevic » 03 Mar 2012, 14:25

ehheeh uvek postoji prvi put.....
mada razgledam mogucnost u stojadina da ubacim V8 mislim da zadivim komsiju. :D.
Sala na stranu, pa pokusacu bash da vidim sta bih dobio. Problem je sto nemam mogucnosti da vidim i ispobram druge gitare. Nemam mogucnsoti da poredim tu moju skalameriju sa pravom gitarom. U Nišu svi prodavci su obicne debilcnine mras da ih molis da ti nesto kazu......

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by rockozaurus » 03 Mar 2012, 14:44

Covek koji naziva vecu grupu ljudi,( od kojih verovatno,ne poznaje ni jednog)debilcinama,mislim da ne bi trebalo da zasluzuje nikakvu paznju!I sta ti u stvari hoces!? Savete,koje ne primas,podrsku,koju ne cujes,znanje koje ne usvajas!?Gubis vreme ljudima,eto to radis!U naslovu ti pise "Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare" a jedino sto si preuredio ( u roku od 5-6meseci),je da je pomeris od tacke A do tacke B!Otidji u Mix-music u Nisu i potrazi Kostu i siguran sam da ce ti covek izaci u susret.Meni se cini da su svi debilicine,osim tebe.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by MetalFunk » 03 Mar 2012, 14:52

:1:

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by fattwang » 03 Mar 2012, 16:26

Sa 18g su svi prepametni ali ne baš ovoliko. I dobronamernog debila iznerviraš za tri minuta.
Posedovanje Jolane iz 1973 ima smisla samo nekom pedesetogodišnjaku koji je nostalgičan prema svom prvom instrumentu. Sedamdesetih su pravi instrumenti bili apsolutno nedostupni.Visoka cena u inostranstvu, uvozne dozvole, nabavka samo za članove udruženja muzičara, carine.... U našim radnjama su tada bili samo istočnoevropski krševi. Sredina nije postojala jer se nisu ni pravile gitare niže klase. Danas, gubljenje vremena sa tim otpadom, pored ovoliko sjajnih a jeftinih gitara koje se kod nas mogu nabaviti, je čist mazohizam.

Hrani EMG-ove, pa šalji u Jolane, GAS se umiriti ne može.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by metalstringer » 08 May 2016, 04:03

turio zice pa sam je isprobao danas :)

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/little-wing-intro

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Preuredjenje stare jolana iris 1973. gitare

Post by metalstringer » 08 May 2016, 13:57



Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest