Pojačalo od niškog radio lampaša

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by metalstringer » 19 Dec 2017, 19:40

Hvala :)
Matora drtina :D :deda: 80s god. , 37 godina...
Sviram dugo, nisam neki stringer i svirac, nekako bend u raspadu pa se digne, kada se zberemo odradimo probu a pripremili smo tj snimili EP, ukupno 5 pesama koji treba uskoro da izdamo. Pevac koji je otpevao na EP-Ju Ukrainac, a trazimo nekog za ovde za probe i ako odsviramo nesto live, to nas ebe vec 2 itd god.
Radio je odlicna stvar, mislio sam samo za snimanje kod kuce da ga koristim, ustvari sa Marshallom glasno u pm i probacu na probu da ga ponesem. Bem li ga, svidja mi se sound i moz stelujes kako os, ima master volume i 2 gain pota i dodao sam mu ton kontrole i plus presence. Naravno, najvise se zahvaljujem Banetu koji nesebicno pomaze i usmerava i covek stvarno nauci puno, mada treba citati i proucavati i truditi se sto vise ako te nesto zanima. Do juce nisam imao pojma i jos uvek ne znam nista, dobro, nesto i znam, ali jos tu treba da se uci. Moj savet za sve je da niko ne radi i pocinje kao ja jer nije zajebancija, neka se prvo dobro informise i nauci dobro i prostudira pre svake pomisli da nesto uopste i krene da radi sa tim visokim naponima struje. Bane sto ima znanja pa je i pored toga imao bliski susret par puta i srecom je sve bilo ok. I da ne serem po mLogo, i ako je hobi, ozbiljna je stvar, na stranu sto pored sviranja volim elektroniku, treba da se sedne i nauci dosta toga i potpuno je opravdano misljenje ljudi koji ne savetuju bilo kakvo petljanje i cackanje sa necim sto ustvari i nemaju pojma ili povrsno shvataju.
Aj :ziveli:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by metalstringer » 29 Dec 2017, 00:51

Danas sam napravio malu izmenu kod amp radia, posto mi je za sada ecc83 prva lampa a ecc82 druga sto se tice preampa, odvojio sam prvu polovinu ecc83 i posle pina 6 i block kondezatora 22nF stavio tropolni prekidac koji jednu liniju tera odmah na master volume i koja zaobilazi ton kontrole tako da sada imam cist clean kanal koji se ne prlja ni na max, dok druga linija od prekidaca ide normalno na gain 1 pot, znaci po starom obe lampe kao po semi hi octane. Planiram da, kada kupim jos jednu ecc83 da je stavim izmedju postojecih lampi tako da idu dve lampe ecc83 a ecc82 ostaje po starom-cathode follower, naravno i tropolni prekidac ostaje na svom mestu da imam mogucnost odvajanja clean kanala od lead, a trebace i jos jedan gain pot da se stavi (samo pitanje je da li cu uspeti jer mozda necu imati mesta) za tu novu ecc83 koja ce ici u sredinu. Mnogo mi se svidja ovaj clean kanal i sluzi mi kao pravi power amp gde koristim samo pola ecc83 i el84 bez ton kontrola, jedino presence pot ima funkciju, takodje lepse zvuci uz marshallov preamp od varijante gde sam do juce koristio obe triode.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest