Pojačalo od niškog radio lampaša

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by kwiss » 20 Apr 2012, 01:03

fizikohemicar wrote:Sta jos sme da se poskida i da li treba nesto od skinutih prekidaca da se prespaja i kako si tacno resio ulaz za gitaru,gain i tone kontrole (menjao neke otpore dodavao kondenzatore,bilo sta)? Mozda trazim previse,ali mi je bas stalo da sredim ovo pojacalo :) Videcu da li cu da ostavim em80 posto je cool (ako uspem da je uklopim) :)
Sve sam skinuo što je moglo da se skine od elektronike.Imam volume pot i prekidač sa tri položaja koji menjaju osetljivost ulaza 1. gramofonski 2. magnetofonski 3.gramofonski bez jednog otpora ujedno i naj jači.Ton kontrolu nemam :ziveli:

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by Kill surf city » 20 Apr 2012, 12:39

kwiss wrote:
Spoiler:
Image
Ne znam dali će koristiti,meni je dalo ideju.Inače slikano telefonom iz knjige "IZRADA MUZIČKIH INSTRUMENATA" :ziveli:
Da li je to knjiga koja na poslednjim stranama ima fotku ispod koje pise 'ovi mladici sviraju na instrumentima koje su uglavnom sami napravili' ? :metal:

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by kwiss » 20 Apr 2012, 14:33

Kill surf city wrote:
kwiss wrote:
Spoiler:
Image
Ne znam dali će koristiti,meni je dalo ideju.Inače slikano telefonom iz knjige "IZRADA MUZIČKIH INSTRUMENATA" :ziveli:
Da li je to knjiga koja na poslednjim stranama ima fotku ispod koje pise 'ovi mladici sviraju na instrumentima koje su uglavnom sami napravili' ? :metal:
Da to je ta knjiga,imam je od 1977god.Ima jedna zanimljivost,ovo pojačalo u kitu je prodavao Radio-klub "Nikola Tesla" u Beogradu.Inače ima izrada lampaša do 200w :ziveli:

User avatar
Markony
Posts: 486
Joined: 11 Apr 2009, 21:39
Location: Jagodina

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by Markony » 21 Apr 2012, 17:14

Auuuuuu koliko kosta servis za laNpasa od 200W :O.o: ???
:ziveli:

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by kwiss » 21 Apr 2012, 17:32

Markony wrote:Auuuuuu koliko kosta servis za laNpasa od 200W :O.o: ???
:ziveli:
13 lampi :ziveli:

Aleksej79ns
Posts: 467
Joined: 09 Apr 2011, 12:13

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by Aleksej79ns » 21 Apr 2012, 17:59

Odlicna tema, volim ovakve projekte. Cesto izadje skuplje kada neko sam pravi nesto, ali je mnogo bolji osecaj! :)

Ja sam pojacalo koje trenutno imam i na kome sviram napravio od starog gramofona. :XD: MIslim, nije lamapas, ali to mi nije bilo ni bitno. Kutija od iverice i 2 zvucnika koji su mi ostali od starog auta...

I s obzirom na sve odlicno radi! Mada malo ume da bude cudan zvuk, prvo zvucnici su radili u paru sa visokotoncima a sada rade sami, a i pojacalo iz gramofona pitanje je kako pojacava gitaru... Na klinu je super, ali malo mi je cudno kada ukljucim distorziju, nekako mi brlja visoke tonove... :| Ne znam da li je do zvucnika ili pojacala...

Inace ovo je bilo samo probni projekat, pravio sam bukvalno samo od stvari koje su mi bile pri ruci.

E sada, planiram da naporavim mozda jos jedno pojacalo, ali ozbiljnije malo, ali ne znam sta jos moze biti dobra osnova za tako nesto. Od tih starih uredjaja. Ne mora biti lampas.... Da li nekome pada nesto na pamet jos?

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by MetalFunk » 21 Apr 2012, 18:27

Kwiss, ovo je odlično! Improvizovati pojačalo... :bow:

Gud lak u finišu, valjda propeva kvalitetno. :ziveli:

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by kwiss » 21 Apr 2012, 21:13

MetalFunk wrote:Kwiss, ovo je odlično! Improvizovati pojačalo... :bow:

Gud lak u finišu, valjda propeva kvalitetno. :ziveli:
Neću da hvalim pre nego što završim ali tvrim da će raditi bolje nego mnogo skuplja pojačala.Imam četiri pojačala i nije mi stalo što pre da završim i trudiću se da izmenjam sve elemente boljim pod uslovom da me ne košta ništa što mi je i bio cilj kad sam započeo ovo. Hvala svima na komentarima :ziveli:

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by kwiss » 21 Apr 2012, 21:41

Image[/img]Završeno gitovanje,sutra šmirglanje i farbanje.Ako ma neko predlog za zvučnik neka predloži da bih mogao da izrežem otvor.Mislim da neće biti ofarbano u jednoj boji možda bude i oslikano nekim motivima :ziveli:

User avatar
SiskoMarcetic
Posts: 286
Joined: 02 Jan 2010, 14:05
Location: Stublenica

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by SiskoMarcetic » 22 Apr 2012, 18:52

podržavam i pratim projetat, inače imam tu knjigu (Izrada instrumenata za VIS od josipa Klobučara) i čitao sam je u mladosti, ima dosta šema lampaša ali to nije moj fah

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by kwiss » 22 Apr 2012, 19:00

SiskoMarcetic wrote:podržavam i pratim projetat, inače imam tu knjigu (Izrada instrumenata za VIS od josipa Klobučara) i čitao sam je u mladosti, ima dosta šema lampaša ali to nije moj fah
Hvala,nije ni moj fah nego neki inat i zezanje :ziveli:

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by kwiss » 22 Apr 2012, 19:18

Image[/img]Ofarbana zadnja strana i stavljena rešetka.Jedno pitanje,koja je razlika između ecc 85 i ecc83? :ziveli:

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by kwiss » 29 Apr 2012, 12:22

Image[/img]Pojačalo gotovo,još maska...

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by kwiss » 29 Apr 2012, 12:59

Image[/img]Zadnja strana :ziveli:

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Pojačalo od niškog radio lampaša

Post by fattwang » 29 Apr 2012, 18:07

Koji su zvučnici?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest