lte ash telecaster refinished

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: lte ash telecaster refinished

Post by Cortex » 29 Apr 2012, 17:02

to je shto se tiche slichica a sad par rechi josh.
elem, video sam ja odmah da ta gitara ima potencijala i da lepo rezonira i trese se, magneti mi se dopadaju, ali vrat je ono shto me kupilo, on mi odgovara savrsheno. medjutim mnogi detalji su mi bili ne tako po volji pa sam reshio da uposlim Olega da malo dotegnemo tu gitaricu.
prvo sam hteo ovaj neki fazon
Image
dakle natural skroz i sa ovako nekim mini pickguardom
ali kako je vreme odmicalo neshto sam se ipak primio na two tone burst i prljavo beli pickguard, tih dana sam intenzivno slushao Oz Noy-a pa je pala odluka da ovako nekako uredimo gitru

taman kad se relicuje, bombona. ok ozov je three tone burst, customshop 54, tako neshto, ali meni je two tone gotivniji..

shto se promene u zvuku tiche, a to je jelte, kontroverzna tema na forumima na kojima borave opsesivni ljudi, mogu reci da je uochljiva, ali ne u tom nekom noc i dan smislu, zaboga to je ista konfiguracija drveta i isti magneti, ali mi zvuchi drugachije, bolje, zvuchi mi otvorenije, ali ne u smislu da je prezentnija, vec nekako zdravije, i visoki koji su ipak povremeno parali ushi sa bridge magneta vishe nisu toliko izrazheni, kao da su malo zaobljeni, a basovi su za nijansu konkretniji. takodje, vishe se trese gitara, rezonira, vibracije se prenose bolje, u to sam uveren, nekako se oseca pod rukom, mozhda tripujem, ali ubedjen sam da je tako. ne kazhem da se ishta od toga chuje u zadimljenom klubu i uz klvaijature i drugu gitaru u bendu npr, u tim uslovima i custom shop nocaster i squier CV tele u rukama profesionalca ne zvuche tako daleko, ali sam siguran da bi se na snimku chulo, ali nisam se cimao da snimam pa da sad kao neshto uporedjujemo i tripujemo se...
ono shto je mnogo izrazhenije nego ranije, to je sustain. sustain je iznenadjujuce produzhen. dramatichna mi je razlika, kao da sviram uz compressor, neki transparentan, tipa orange squeezer. naravno i obossov perfektan setup je verovatno tu uchinio svoje, ali gitarica ima mnogo duzhi sustain i po meni je chitav ovaj poduhvat, ako izuzmemo estetski momenat, bio vredan eto bar toga. podseticu vas da je oboss radioi kosku na ovoj gitari postoji posebna tema koju je otvorio za to.
na gitari su desetke u E shtimu, ali planiram prelaz u Eb i 11-ice. neck magnet je otkachen sa tone kontrole, kondenzator je Orange Drop 0.022uF, instaliran push-pull pot koji ubacuje magnete u serijsku vezu chime dobijam ton srednje pozicije SG-a ali sa josh vishe bass-a, courtesy of maple fretboard no doubt.
shto se bursta tiche jeste nesvakidashnje ispao, ja nisam ni hteo da bude onaj shiroki burst kao na slici koju je bancika okachio vec ovako tanji. Oleg je 3 puta radio burst, TRI PUTA, dva puta on nije bio zadovoljan, a treci put smo se slozhili da je ispalo dovoljno dobro, iskreno, nemam nijednu zamerku meni izgleda vr'.
shto se pitanja o ceni tiche, ostavicu olegu da odgovori na to verovatno preko privatnih poruka, mogu samo reci da je ovo bio rad medju prijateljima pri chemu nikakve kvantifikacije napora nije bilo a na meni je tek da mu se adekvatno oduzhim. insistirao sam da obelezhi svoj rad na koliko god mesta zheli jer sam toliko bio zadovoljan vec kad sam video vrat, pa je oleg ubacio svoj logo na poledjini glave, onda videli ste na bol-on delu potpis i godinu, kao i na vratu tamo gde se spajaju vrat i telo ali taj deo se jelte ne mozhe videti dok je vrat spojen sa gitarom.
sve u svemu, najveca preporuka za chika oboss-a :ziveli:
gitaricom sam prezadovoljan u svakom smislu, eventualno cu se igrati sa magnetima mada mi ovi duncani zvuche sasvim pristojno. shta reci, telci su zakon!
Last edited by Cortex on 29 Apr 2012, 17:06, edited 1 time in total.

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: lte ash telecaster refinished

Post by Hillybilly » 29 Apr 2012, 17:05

Image

Image

:ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: lte ash telecaster refinished

Post by nebojsak » 29 Apr 2012, 17:23

:bravo:

User avatar
whosyourdaddy
Posts: 434
Joined: 31 Jan 2009, 12:40
Location: Novi Sad - Srbija

Re: lte ash telecaster refinished

Post by whosyourdaddy » 29 Apr 2012, 18:39

Spoiler:
Hillybilly wrote:Image

Image

:ziveli:
uze mi rec iz usta! :)
gearmanndude in lizard slippers!

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: lte ash telecaster refinished

Post by nebojsak » 29 Apr 2012, 18:41

Ne ne, patofne ostaju, mora se dati domaći touch!

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: lte ash telecaster refinished

Post by mislim_stvarno » 29 Apr 2012, 20:36

uh, crni pickguard izgleda mnogo sexi

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: lte ash telecaster refinished

Post by Kristijan » 29 Apr 2012, 20:46

Добра је црна маска, ја иначе на Телетини више волем црну маску, међутим уз овај црни sunburst... Мислим да бела боље стоји.

User avatar
BaalBehrit
Posts: 396
Joined: 01 Dec 2008, 19:15
Location: Beograd

Re: lte ash telecaster refinished

Post by BaalBehrit » 29 Apr 2012, 21:13

Cortex wrote:Image
Brate, ako ikad snimiš neki solo album, ovo da ti bude cover.

Super izgleda tele, svratiću valjda ovih dana da ga probam. :ziveli:

Btw. i meni se više sviđa sa crnom maskom.

pedja 81
Posts: 190
Joined: 18 Nov 2010, 08:57

Re: lte ash telecaster refinished

Post by pedja 81 » 29 Apr 2012, 21:54

Bravo majstore.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: lte ash telecaster refinished

Post by Dersu Uzala » 29 Apr 2012, 21:58

Cortex wrote:Image
Ccc...plagijator. :mrgreen: :ziveli:

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: lte ash telecaster refinished

Post by oboss » 29 Apr 2012, 22:48

drago mi je da se mnogima dopada kako je ispao lite ash telac posle prpravki. najbitniji je naravno cortex jer je premsa njegovoj specifikaciji i prepravljan. mali osvrt na tonske promene zbog kojih je prvenstveno i radjena prepravka. mada sam se ja iskreno najvise fokusirao na funkcionalnost i estetiku. sustain je stvar je definitivno osetno promenjen i to je na prvu loptu pogodak. nisam mnogo svirao pre ovu gitaru tako da cortexu verujem na rec kada kaze da je zvuk sada otvoreniji i pitkiji , ali ono sto je meni savrseno kod ove gitare je to sto je sada toliko glasna i treperava na suvo da je to strasno. kao da ima komore u sebi.
Dersu Uzala wrote:Ccc...plagijator. :mrgreen: :ziveli
ih sad :) :ziveli:
Last edited by oboss on 29 Apr 2012, 22:49, edited 1 time in total.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: lte ash telecaster refinished

Post by nemanjavelimirovic » 29 Apr 2012, 22:48

Cortex wrote: i za kraj zlotvori, poshto ste trazhili, iscimah se :)
Image
:kiss: Baci tu belu :mrgreen: 8)
Ja neshto razmisljam da ogulim Baju, kad budem opet u nekom keshu, ondak cemo videti, smanjio sam GAS u poslednjim par dana....uh. :ziveli:

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: lte ash telecaster refinished

Post by oboss » 29 Apr 2012, 22:50

beli je za snimanje spotova a crni za svirke po klubovima :wink:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: lte ash telecaster refinished

Post by nemanjavelimirovic » 29 Apr 2012, 22:51

oboss wrote:beli je za snimanje spotova a crni za svirke po klubovima :wink:
kod mene bi bilo obrnuto :D :ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: lte ash telecaster refinished

Post by mislim_stvarno » 29 Apr 2012, 23:07

Kristijan wrote:Добра је црна маска, ја иначе на Телетини више волем црну маску, међутим уз овај црни sunburst... Мислим да бела боље стоји.
nekako, meni ovo tele sa belom maskom izgleda uobicajeno u odnosu na crno (ali ko mene pita, ja sviram ibanez :mrgreen: )

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest