bass malo sredjivanje

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

bass malo sredjivanje

Post by oboss » 05 Nov 2012, 23:50

dosao je do mene pre par dana na sredjivanje jedan interesantan bas. to je najverovatnije melodija radjena po uzoru na fenderov precision mada je na glavi neki raniji vlasnik dosta nevesto napisao jazz bass. sve u svemu na prvi pogled obicna kopija basa koja ipak jako lepo svira i trenutni vlasnik je odlucio da je malo osvezi i da mu produzi vek .
ono sto je meni bilo interesantno je da je na gitari tanak sloj nitro finisa koji je na nepokrivenim mestima jako izbledio i ispucao u sitnim straftama bas onako kako se svi mi koji radimo gitare a poneku i u relic fazonu pokusavamo dovesti upravo u ovakvo stanje . iscukana je na sve strane ali bez ozbiljnih ostecenja, hardver je originalni melodijin i vidi se da se na njoj dosta sviralo.
kobilica je toliko zahrdjala da uopste neznam kako je onako dobar zvuk davala preko citavog sloja rdje na koji su se zice naslanjale. uglavnom specifikacija radova bi bila sledeca, ocisceno telo i vrat i ispolirano, pragovi ispolirani, kobilica ociscena od rdje i ispolirana ,uzemljenje provereni i pojacano, nut zamenjen kostanim, par srafova dodato i sredjena zakacka za kais, na kraju izkotirana kobilica.
dugo nisam svirao bas pa mi je bas leglo da se podsetim i da je se izsviram i mislim da je bas korektno parce instrumenta.
cela ova tema tek kao ilustracija da se uz malo ulaganja odabrani tj preziveli star niskobudzetni instrumenti koji svojim tonom zavredjuju paznju mogu dovesti u korektnu formu i biti odlican rezervni instrument a bogami i glavni kako ovaj lepo zvuci.
evo par slicica kao ilustracija cele price.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

i na kraju
Image

Aleksej79ns
Posts: 467
Joined: 09 Apr 2011, 12:13

Re: bass malo sredjivanje

Post by Aleksej79ns » 06 Nov 2012, 02:33

Image

Pragovi samo ispolirani? A sto nisi menjao? MIslim, malo mi deluju potroseni... :)

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: bass malo sredjivanje

Post by oboss » 06 Nov 2012, 07:43

vlasnik gitare nije planirao da menja pragove tako da je ostalo ovako . i ovo poliranje sam ja uradio na svoju ruku tek da vidim posle poliranja kakvi su risovi i dali da predlozim menjanje ali ispalo je da nije dramaticno i da moze jos da se kuje po njima.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: bass malo sredjivanje

Post by mislim_stvarno » 06 Nov 2012, 09:43

Fino odradjen posao, mogao si da pokazes malo i bridge posle sredjivanja, ali super je i ovako. Mnogo mi se svidja sto ovakve teme iskacu na forumu, kad vec nema gradnje, i ovo je super. :ziveli:
Aleksej79ns wrote: Pragovi samo ispolirani? A sto nisi menjao? MIslim, malo mi deluju potroseni... :)
nije to strasno, na ibanezima kojima sam ja polirao pragove je stanje bilo slicno ako ne i gore ;)

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: bass malo sredjivanje

Post by NikolaNis » 06 Nov 2012, 13:54

Majsor ostaje majstor, svaka čast čika oboss :ziveli: :wink:

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: bass malo sredjivanje

Post by oboss » 06 Nov 2012, 14:17

hvala hvala cika nikola. :ziveli:
ovih dana bi trebao da pocnem sredjivanje jednog drugog basa a to ce vec biti malo ozbiljniji posao pa ce vidimo kako cu se pokazem. :D

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: bass malo sredjivanje

Post by faks » 06 Nov 2012, 18:26

dobro uradjeno. mislim da je to ona melodija od presovanog spera ili tako nesto. da li si primetio mozda kada si otvarao ?
ako jeste onda je to bass sa ogromnim sustainom i radi kao shleper :!:
isplati se sredjivati ga. jedna od ok jeftinih gitara

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: bass malo sredjivanje

Post by oboss » 06 Nov 2012, 21:48

definitivno je konstrukcija melodije. telo iz tri dela + list furnira gore i list dole. korektan instrument skroz. pogodio si za sustain . ja se zesce iznenadio kako traje ton pogotovo na visim pozicijama.
inace elektronika je najveca mana kod tih melodija . to je jeftinija varijanta a konstrukcija je odlicna kod najveceg broja melodija iz 80 tih godina

glige
Posts: 1
Joined: 12 Mar 2015, 01:47

Re: bass malo sredjivanje

Post by glige » 12 Mar 2015, 02:04

pozdrav.imam takav bass,samo sa mahagony fingerboardom,već 20 god.skoro sam odlučio da osvežim novim pi magnetima i dodao mu jazz bridge pick-up ..ooooduševljen zvukom(ne samo ja)naručio sam novu el.tablu u music man stilu i u istom još jedan magnet i da uradim freatless varijantu od 12-og praga _neću preterati,valjda.
mislio sam na active da ga prebacim ali jock.jedan pre amp DI i opako nastavlja da groova Yugovina . .preporučujem da ga uzmete,ako vam se desi .

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest