Jos jedan Gibson L00

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Jos jedan Gibson L00

Post by jecaisale » 30 Dec 2012, 20:19

Evo jos jedna kopija Gibson L00, za razliku od prosle ova je radjena od javora, mislim na zadnju i bocne stranice. Gornja ploca(top) je od crvenog kanadskog kedra(red canadian cedar). Vrat je radjen od javora i oraha sa sipkom u sebi, naravno, fingerboard i most su od oraha. Neki su mi sugerisali da bi voleli da vide fingerboard od mahagonija, mozda i bi lepse legao na ovu kombinaciju drveta, mislim estetski, ali ovaj sam imao gotov pa tako da je sad kako jeste. Sledeca ce sigurno biti neko drugo drvo. Binding je takodje od oraha. Sve unutrasnje gredice(braces) su od kedra, neck i tail block su od javora. Nutovi su od koske, pinovi su plasticni. Civije su Dr Parts neznam koje su oznake, zice su Earni Ball Earthwood 11-ke, pragovi jumbo. Evo i slika.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Jos jedan Gibson L00

Post by komil » 31 Dec 2012, 16:19

Odlično, odlično, odlično! :bravo:

Vidim da leđa od uparenih komada, ali ne baš bukvalno "bookmatching". Jel postoji neki poseban razlog za to?

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Jos jedan Gibson L00

Post by jecaisale » 31 Dec 2012, 17:18

Nepostoji poseban razlog. Drugar koji mi je sekao dasku je svaki komad poprilicno "trosio" na abrihteru pa su mi godovi "pobegli". Bilo mi je zao da ih neiskoristim, ipak su lepi komadi, iako nisu 100% uklopljeni. U svakom slucaju hvala za pohvale. Nadam se da ce i ova gitara uskoro da usreci nekog kao ona od mahagonija tebe.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Jos jedan Gibson L00

Post by komil » 31 Dec 2012, 18:04

jecaisale wrote:Nadam se da ce i ova gitara uskoro da usreci nekog kao ona od mahagonija tebe.
I ja se nadam. Sve pohvale. Hvala na odgovoru.

Letos sam uzimao Dunavske školjke, imaju one lepe delove koji se presijavaju (i to je baš na najravnijim delovima školjke. Šta mislite da li bi se to moglo upotrebiti za markere (one tačke) na gitari? Uostalom, pokušaću i sam da vidim kako ide obrada pa ću javiti..

Sviđa mi se da na gitari sa ovih prostora bude "ugrađen" Dunav :)

chucktamo
Posts: 57
Joined: 23 Jul 2012, 14:18

Re: Jos jedan Gibson L00

Post by chucktamo » 31 Dec 2012, 19:33

Koja ce cena da bude za ovu,kao za proslu ili drugacija?

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Jos jedan Gibson L00

Post by jecaisale » 01 Jan 2013, 11:28

Kao prvo svima srecna nova godina. Komil skoljke su jako krte, pucaju lako tako da mislim da je njihova obrada skoro nemoguca misija. Chucktamo, cena ce biti malo veca, koja tacno neznam jos,necu preterivati naravno, bice stvar dogovora verovatno, ali razumnog dogovora.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest