Tas Paul aka Single Cut

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by DrGreenthumb » 07 Jun 2014, 17:44

Hehe, no problemo :ziveli:
Da (valjda) su vintage amber, meni su nekako najseksi. A da li su više od nekih drugih, nemam pojma. Ja takve stvari baš i ne uočavam, al evo sad kad pogledam jesu nekih 2-3 mm iznad ravni trbuha, možda bi neke druge bile niže, men to i nije bitno. Lepe su svakako :)
Jako sam zadovoljan, za razliku od drugih gitara kod kojih volim da čačkam i menjam, ovu ne mogu da zamislim sa drugim hamovima. Imaju sve ono što sam i hteo, taj nepogrešivi smrad oriđiđi (ili barem ono kako ja to zamišljam) PAFova, sad, to se baš i ne sviđa svakom. Recimo, Drašku (Muzzy) se baš, baš ne sviđaju. Bridge je on the sharp side a neck je na nekim pojačalima mutnjikav, ali kad se podesi kako treba, ton je od milijun dolara. Mind ya, iako su vintage output i to, jako su agresivni a i ne opraštaju greške, sve se čuje. Kažu da su Seth Loveri jako slični (minus degausovanje) Antiquities-ima a nešto su i jeftiniji. Ljuba je uzeo neke Burstbuckere (zaboravio sam koje, jbg) i znam da se dosta igrao sa orijentacijom i vrstama magneta, sad kad je stavio AlNiCo 2 barove totalno je dobio taj Robben Ford vajb, i to na SG-u. Tako da izgleda da vrsta materijala magneta značajno utiče, na ovoj gitari i meni se najviše sviđa taj A2 zvuk (ako to uopšte ima smisla). Pretpostavljam da i 59-ka ili DiMarzio 36th dolaze u obzir, ali ih nisam dovoljno upoznao te ne mogu da komentarišem. Na Tasman Telecasteru imam u bridge-u DiMarzio AirClassic koji puno hvale kao alternativa ovakvim pikapima, ali ja baš i nisam zadovoljan, previše je HiFi da bi dovoljno ubedljivo dočarao taj crude rock&roll zvuk PAFova. Imao sam i neki RioGrande ranije i to je mnooogo ozbiljniji pikap, tako da nije do gitare. Koska je što su pikapi samo deo jednačine a i ono što se meni sviđa tebi možda neće etc. Ako te ne mrzi, uvijek možemo da se organizujemo da probaš LP a zamolićemo i Ljubu za SG sa tim nabudženim BB-ima, pa čisto da imaš nekakvu ideju...
:ziveli:

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by Gagi » 08 Jun 2014, 08:37

E pa hvala na veoma podrobnom obrazloženju :)
Što se pikapova tiče zadovoljan sam ja i sa ovim koji su trenutno na gitari (VH-1) koji bi trebalo da su alnico 2 ali kao da mi fali malo prezentnosti u gornjem midlu i malo Texas štrokice 8) ...
Shvatio sam da ja u stvari očekujem da čujem taj chime/sparkle single tona jer verovatno su godine stratokasterisanja usvojile takav ton kao primarni u glavi pa otud i želja da ga iznađem makar samo kao začin i u hamovima... ah the ordinary madness™... :roll:
Hvala ti puno na pomoći i na predlogu da se sakupimo, verovatno bih onda imao bolju sliku u glavi šta hoću. Javiću se kad budem dolazio za Bg sigurno pa ako svi ugodimo biće carski :D
:ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by Baba Slim » 08 Jun 2014, 09:49

Bilo bi dobro da nekako probate i ovog mog Zutog Telca sa GFS A2 paf-ovima, da se paralelno koliko-toliko stekne uvid kako se drzi i jeftinija varijanta magneta sa takvim, ili barem slicnim specifikacijama, u poredjenju sa tim setovima koji su ipak, i po nekoliko puta skuplji.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by guv'nor » 08 Jun 2014, 11:16

Gagi wrote:Što se pikapova tiče zadovoljan sam ja i sa ovim koji su trenutno na gitari (VH-1) koji bi trebalo da su alnico 2 ali kao da mi fali malo prezentnosti u gornjem midlu i malo Texas štrokice
IMHO, recept za guranje visokih srednjih nauštrb™ ostalih srednjih, aka stavranje vazduha (poređano po ceni):
- '50s wiring (Džaba D Hat)
- Kos' od koske (1000-1500 rsd)
- Aluminijumski stoptail (3000 rsd, pre poštarine i carine)

Tj, dosta bih ja gurao pre nego što bih menjao te magnete.
Ipak su Japanci uzrok za dizajn BurstBuckera i pomamu za PAFovima mnogo pre Amera i ostatka planete, tako da kapiram da ne mogu VH1 da budu baš toliko odgovorni. Opet, ne znam sigurno, nisam ih nikada svirao.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by DrGreenthumb » 08 Jun 2014, 16:45

Baš fino, mogli bi se svi okupit, bilo bi baš interesantno. Lm, mislim da je Ljuba u pravu, pikapi jesu bitni, al verujem da su ti orEginalni sasvim pristojnog kvaliteta i da su napravljeni po pravoslavnom receptu. Ne bih ja to tek tako dirao, al probaćeš ove ostale djitrice pa zaključi sam. Ne bi bilo zgoreg da odradiš 50s i staviš kosku, to se stvarno oseti a dostupno je. Za stop tail pretpostavljam da bi morao da se naručuje, al tu je gorepomenuti veći ekspert :D
Btw, sad sam malo gledao po netu, baš hvale te pikape, videh da ima više nekih varijanti ali su manje/više u klasi sa ovim SD/BB. Možeš eventualno da se igraš sa barovima, nisu skupi, mada se i oni naručuju...

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by Gagi » 08 Jun 2014, 22:48

Baba Slim wrote:Bilo bi dobro da nekako probate i ovog mog Zutog Telca sa GFS A2 paf-ovima, da se paralelno koliko-toliko stekne uvid kako se drzi i jeftinija varijanta magneta sa takvim, ili barem slicnim specifikacijama, u poredjenju sa tim setovima koji su ipak, i po nekoliko puta skuplji.
Baba da li ti to predlažeš zvanični MF Humbucker Summit? That would be great :bambi: :) BTW tog tvog telca bih vrlo rado probao :1:

guv'nor-e evo danas sam baš gledao wiring-e za Gibu pa je i ovaj tvoj predlog dobrodošao, ne znam da li ovde važi priča treble bleed-a ali i to sam nešto imao na umu.
Što se kosti tiče upravo sam jutros odneo Burny-ja kod majstora da ugradi Graph Tech Tusq (trenutno nisam mogao da se cimam sa drugim opcijama) jer je stara bila dosta usečena pa me vrlo zanimaju rezultati.
Što se alu stop taila tiče i to je u opciji, prilikom detaljne revizije hardvera utvrdio sam da je pomenuti obeležen sa MIJ i u solidnom je stanju. Na nekim mestima je otpao hrom pa mi se čini da je materijal ispod bakar (?) ako me oči dobro služe...
I u pravu si i ti i Dr u vezi sa magnetima i probanjem ostalih mod opcija, opšte ne zvuče loše ni šril niti bilo kako drugačije (toliko) loše. Možda je samo moja pusta želja da imam nešto na čemu piše Gibson nešto brendirano da bih zadovoljio i taj deo svog potrošačkog uma. Mada iz kaprica verovatno neću menjati viejčove :metal:

Dr-e još jednom izvinjenje za skaradno oftopikovanje na tvojoj temi :) Jeste čuo sam i ja da su VH-1 prvoslavno/iskonsko PAF nastrojeni pikapi, za sada će ipak ostati ali baš imam volje da probam te antikvitetne i Ljubine pregorele nekom prilikom...
:bambi: :ziveli:

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by DrGreenthumb » 08 Jun 2014, 23:50

Ja sam ZA, ako vas ne mrzi. Malopre sam pričao sa Karissimom, on je izrazio želju da svrne do prestonice (doduše i usput da mi dobaci strata od Okca :mrgreen:) pa se čujte, bilo bi lepo da se upoznamo i popijemo koju gajbu, sad je pravo vreme za to :ziveli: Mogu da ponesem i moje Tele pa da vidimo čiji je duži, ahem, sustain :mrgreen: I on je sa nekakvim hambakerima...
Apropo pikapa, kapiram da su kontrukciono preslikani ovi skupi/snobovski tako su razlike verovatno u nijansama. Msm, da su neki dreš kao Gibo Dirty Fingers od 25k kapirao bih te, ovako ako nisu previše namotani, samo (možda) ti barovi, videćemo s Ljubom, kao što rekoh. Probaćeš te njegove, žao mi je što nisi moga da ih čuješ pre intervencije, stvarno je značajna razika (ne priviđam). A ako te ne mrzi da se petljaš, slobodno izvadi iz mog LP-a ove Ante pa probaj u tvom veslu, nema nikakvih problema, samo da ne moram ja to radim jednom mi je dovoljno :D

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by Gagi » 10 Jun 2014, 07:56

Kod mene gužva sve u 16 pa jedva stižem da pišem, ovih dana se pripremam za letovanje pa nema šanse da svratim u Bg u sledećih mesec dana jer neću biti ovde :( ...
Anyways ugovorićemo obavezno to ispijanje piva potpomognuto mnoštvom humbuckera, nekako mi to i ide ujednoj slici kad malo razmislim :D
No dž dž dirty fingers for me :) u pravu si za te varijacije među magnetima, kontam da je meni više-manje potrebno nešto u rangu od 57-ce do BB1. Mada ako su Japanci iskopirali i njih kao ostatak gitare onda nemam šta tu mnogo da petljam i pametujem.
Za predlog da probam tvoje hamove se :bow: ali ne bih da skrnavimo ovu tvoju lepoticu nikako :1: .

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest