Akustara ispocetka

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
mali virtuoz
Posts: 32
Joined: 19 Aug 2014, 22:00
Location: Mladenovac

Re: Akustara ispocetka

Post by mali virtuoz » 27 Apr 2016, 22:25

jecaisale wrote:Evo jedna klasicna za promenu... Ledja i stranice rosewood, prednja ploca smreka, vrat laminat mahagoni-javor-wenge, grifplatna i kobilica macaser ebony...
Slike su ocajne(ne zamer'te), stvarno je bilo brzinsko fotkanje. Kupac se javio da je kod NS a ja se onda setio da je slikam pa nisam imao puno vremena da se namestam... jbg...
Spoiler:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pozdrav svima koji prate rad majstor Jurišina i jedan posebno veliki pozdrav za samog majstora.
Kao ponosni vlasnici ovog prelepog instrumenta osećamo potrebu da s'vama podelimo radost i zadovoljstvo koje iskreno osećamo.
Šest meseci od nastanka gitare verovatno nije neki period za konačnu ocenu ali ono što je već sad potpuno jasno, to je da je gitara izuzetnog kvaliteta, precizne izrade, glasna i izuzetno bistrog tona.
Ovo nije samo naše tzv. subjektivno mišljenje već najčešći komentari/komplimenti koje je smo dobili od više vrsnih, slobodno mogu reći, svetski priznatih klasičnih gitarista. Pritom mi je jako bitno da o gitari ničije mišljenje nismo tražili već su ovako lepi komentari došli sami od sebe kao ''posledica'' Nikolinog (sin) učešća na više velikih takmičenja kao i Master radionicama.
Na kraju, nama vrlo bitno i To da je na ovogodišnjem Republičkom takmičenju (April 2016) sa ovom gitarom Nikola osvojio Prvu nagradu sa 97 poena.
Iako sam o samom majstoru Jurišinu već pisao zadovoljstvo mi je da još jednom spomenem njegove velike ljudske kvalitete i preporučim ga za saradnju.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Akustara ispocetka

Post by komil » 01 May 2016, 00:36

mali virtuoz wrote:Pozdrav svima koji prate rad majstor Jurišina i jedan posebno veliki pozdrav za samog majstora.
Kao ponosni vlasnici ovog prelepog instrumenta osećamo potrebu da s'vama podelimo radost i zadovoljstvo koje iskreno osećamo.
Šest meseci od nastanka gitare verovatno nije neki period za konačnu ocenu ali ono što je već sad potpuno jasno, to je da je gitara izuzetnog kvaliteta, precizne izrade, glasna i izuzetno bistrog tona.
Ovo nije samo naše tzv. subjektivno mišljenje već najčešći komentari/komplimenti koje je smo dobili od više vrsnih, slobodno mogu reći, svetski priznatih klasičnih gitarista. Pritom mi je jako bitno da o gitari ničije mišljenje nismo tražili već su ovako lepi komentari došli sami od sebe kao ''posledica'' Nikolinog (sin) učešća na više velikih takmičenja kao i Master radionicama.
Na kraju, nama vrlo bitno i To da je na ovogodišnjem Republičkom takmičenju (April 2016) sa ovom gitarom Nikola osvojio Prvu nagradu sa 97 poena.
Iako sam o samom majstoru Jurišinu već pisao zadovoljstvo mi je da još jednom spomenem njegove velike ljudske kvalitete i preporučim ga za saradnju.
Meni je sa jedne strane drago a sa druge potpuno suprotno!

Drago mi je da ste bezrezervno zadovoljni što ste uradili gitaru kod Jurišina. Ja sam preporučio tu soluciju kada ste postavili pitanje na forumu, a to generalno ne radim često (jer kod nas je obično tako da kada nešto preporučuješ možeš samo da nagrabusiš :) i da ti olako prilepe i da to radiš iz nekih skrivenih namera). Eto, pokazalo se još jednom koliko se komotno može preporučiti Jurišin, i koliko je nenormalna situacija na našem tržištu. Potpuno je nenormalno da jedan Jurišin mora na našem tržištu da ima cene kojima pobija i neku prostu serijsku proizvodnju. Tako da, nije mi nimalo drago zbog Jurišina, ali mi jeste drago za kupce.

Bar je ovaj put instrument otišao u ruke nekoga ko je tako mlad i perspektivan pa je stvarno zadovoljstvo i majstoru da se oseća da je pomogao kome zaista treba. Zato apelujem i na vas da ovu pohvalu gitare podelite i na gitarskim grupama na fejsbuku (i naravno i dalje uživo).

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Akustara ispocetka

Post by jecaisale » 26 May 2016, 22:49

Ljudi terate me da crvenim i da mi bude neprijatno... :oops:
Zadovoljstvo mi je bilo raditi gitaru za perspektivnog decaka(Nikolu) i drago mi je da zajedno odrastaju i stasaju, kako Nikola tako i gitara vremenom ce dobiti na kvalitetu.
Hvala Komilu na preporuci a jednog dana nadam se da cu se oduziti... :D

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Akustara ispocetka

Post by jecaisale » 17 Jun 2016, 22:52

Ja k'o "svaba tralala"... Opet 000... Sta cu kad mi se svidza...
Spoiler:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: Akustara ispocetka

Post by teodorica » 18 Jun 2016, 13:17

Bolesno dobro izgleda,svaka cast :bravo: .Lep detalj i mesingani pinovi(ovi moji sa Ebay-a nisu se bas proslavili,manji konus od rupe u bridzu pa skoro propadaju)

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Akustara ispocetka

Post by jecaisale » 18 Jun 2016, 23:13

Hvala. Pa i ovi su manjeg pecnika, sreca pa mi je prodavac napomenuo, pa sam izbusio manje rupe u bridgu. :D

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Akustara ispocetka

Post by jecaisale » 24 Jun 2016, 00:35

Davno bese ka sam pravio L00 pa rekoh ajde jednu onako...
Spoiler:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Akustara ispocetka

Post by jecaisale » 02 Jul 2016, 14:48

000 Lefty...
Ledja i stranice orah, top smreka, vrat mahagoni, figerboard i bridge ebony, sedlo i nut kost, civije Schaller, zice Ernie Ball Acoustic Slinky...
Spoiler:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Akustara ispocetka

Post by pisac » 02 Jul 2016, 19:30

Zapanjen sam preciznoscu izrade.Ne znam kako zvuci,ali da izgleda-izgleda.Cestitam,sta drugo da kazem?Vrlo mastovito,i vrlo profesionalno.Svaka cast.Moze li to u nekim malim serijama,ili reklama i prodaja preko You Tube-a?Imas sa cim uci u trku,samo hrabro.
P.S.I fotografije su neverovatne,ko da je Bancika slikao. :lol:

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Akustara ispocetka

Post by jecaisale » 02 Jul 2016, 23:18

Hvala. Sa fotografisanjem sam eksperimentisao puno, igrao se sa postavkom svetla, objekta itd. Daleko su od profesionalne fotke ali zadovoljava potrebe, bar meni. S' obzirom na opremu Canon 350d sa kit objektivom i par reflektora od po 500w rezultat je pa zadovoljavajuci.
Gitara zvuci odlicno odnosno sve te 000 su tonski jako dobre, takva im je konstrukcija i odabir materijala sam nasao takav da ga svima preporucujem.
Sto se tice trke hmmm... Potrebna je jedna inicijalna kapisla ali do nje se tesko dolazi... Salu na stranu nadam se da ce to sve doci na svoje, i ne ocekujem nista preko noci, polako...

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Akustara ispocetka

Post by jecaisale » 19 Aug 2016, 00:04

Za promenu jedna 000 ... :lol:
Spoiler:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Akustara ispocetka

Post by Funkomat » 19 Aug 2016, 16:22

:bravo: :bravo:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Akustara ispocetka

Post by parker » 15 Sep 2016, 23:05

jecaisale wrote:Za promenu jedna 000 ... :lol:
Spoiler:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Zanimljiv headstock (mada bi ja za svoju gitaru izabrao da ovaj svetli deo bude tamniji), i rozeta mi se opasno svidja, daje neku veselu notu.. Dobra je i ova etiketa u oblacicu, simpaticna. A sa druge strane, ovi srafovi na headstock-u opasno bodu oci i ti ih i dalje stavljas mada su ljudi stavljali primedbe da je djavo u detaljima (i srafovima :D). Mislim da bi estetski bilo mnogo lepse da su sa ravnim vrhom i usrafljeni tako da su u ravni plocica i vrh srafa. Takodje, ovaj logo "J", nekako deluje nesrazmerno ali ok, ipak je to nesto sto si izabrao da bude tako iz nekog svog razloga..
Trebao bi da smislis nesto karakteristicno po cemu ce se iz aviona videti da si ti graditelj gitare.. Mozda ovaj headstock (nisam neki prevelik ekspert pa ne znam da li jos neko radi takve), mozda neka specificna rozeta (meni se svidja ova a bila je i neka crvena koja mi je isto bila vesela i simpaticna), mozda nesto trece, karakteristican bridge ili sta ti znam.. Mislim, kapiram da kupac diktira detalje ali ipak bi trebalo da imas neki sporedan detaljcic koji stavljas na svaki svoj rad i da to i za 20-30 godina (boze zdravlja) bude prepoznatljivo.
Jedna stvar vezano za ovu temu, slike se ne vide od prvih strana pa otprilike do polovine. Verovatno je kasno da se to sad ispravi, a i gubljenje vremena, ali steta sto su nestale. Verovatno su izbrisane tamo gde su upload-ovane.

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: Akustara ispocetka

Post by teodorica » 14 Oct 2016, 00:03

Jedno pitanje tehnicke prirode za majstora.Da li polozaj pinova tj. rupa za zice utice na tenziju zica.Laicki gledano kontam da je manja tenzija ako zice izlaze iz bridza pod blazim uglom u odnosu na strmiji ugao,tj ako su rupe dalje od bridza.Na jednom modelu 000 vidim da su pinovi postavljeni u obliku luka,a na drugom,paralelni sa bridzom.Da li to ima nekog uticaja na tenziju i koliko sme daleko da se ide od kobilice sa rupama?

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Akustara ispocetka

Post by jecaisale » 14 Oct 2016, 23:46

Rupe za pinove busim u zavisnosti od oblika bridga, jednim delom je stvar estetske prirode. Bez obzira na udaljenost pinova odnosno rupa za zice od sedla, uvek usecam kanalic za zicu odmah nakon sedla ka rupi, da daje jaci pritisak na sedlo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest