New life as JEM :)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

New life as JEM :)

Post by ApplePie » 03 Jun 2013, 00:49

Tokom vremena u radionici se nakupilo delova koje mi je bilo žao da bacim pa sam ih čuvao u nadi da će se u jednom trenutku sresti u nekom mom suludom projektu i da ću im na taj način produžiti život. Odavno sam hteo da sklopim sebi neki instrument sa kojim mogu da putujem, nosim na more i sviruckam u pauzama ronjenja a da to ipak ne bude "travel" gitara već full size pravi instrument. Za tu svrhu sam do sada nosio JEMove ali uz rizik da se desi nešto nepredvidjeno. Takodje odavno vapim za posedovanjem jednog JEM-a SK ali obzirom na njihovu današnju cenu i dostupnost mislim da original neću skoro videti. I tu priča počinje :) Kockice su se složile pa da krenem...

Ideja je bila da sklopim upotrebljivu gitaru a da me ne košta ni 50 €. Krenulo je od jednog polupanog vrata sa RG370 Japanca... Po priči učesnika gitara je letela sa 6. sprata (izbacila je žena) i glave ne da je otpala nego je i šipka bila kriva i izbila je fingerboard sa sve pragovima negde do 7. praga. Rekoh sebi, ako ovo dovedem u upotrebljivo stanje onda mogu da popravim SVE ;) Fingerboard sam naravno menjao, jedan mi je "pobegao" sa piramidama za par milimetara ali ga nisam bacio, nego pokušao da zakrpim rupe i uspelo je :) Čak ni pragovi nisu novi. Iako ih imam trenutno za oko 20-ak gitara, iskoristio sam neke skinute prilikom zamene pragova. Pragovi su bili praktično novi ali, vlasnik je hteo manje... Telo je bilo izlupano, sa RG 350, takodje Japanca a trebalo je sve to zakrpiti, uraditi lion claw, tilted jack, monkey grip ... Maska je jednom prilikom zaboravljena ispod lampe pa se krivila a imala je i početak pukotine (negde kod gornjeg šarafa neck hambakera). Floyd sam dobio kao višak posle ugradnje novog i trebalo je oblikovati oštrice, polirati sedla i udaviti ga u WD 40 da bi uopšte mogao da ga rastavim. Magneti su Dimarzio Super Distortion od pre nekih 25. godina kada su ih pravili da se ne splituju pa sam menjao kablove kao na sadašnjim Dimarzio pikapima, 4 wire :) Bili su i izgrebani, zardjali, pa sam rešio da ih plastificiram u roze jer takvi kakvi su bili ne bi napustili radionicu nikad, a rade perfektno. Kako god ... trebalo je dosta posla da se sve to dovede u vizuelno podnošljivo stanje i u jednom trenutku sam odlučio da ne vredi maskirati vrat sa sve pukotinama nego da ja još dodatno napravim neki relic. Uglavnom što je "novi" fingerboard odudarao od lepljenog i ispucalog vrata. Šipka je jedini deo koji je stavljen kao nov (i plaćen). Ako izračunam boju, lak, i potrošnju struje to opet ne prelazi pedesetak evra ... znači cilj ispunjen. Rešio sam da stavim devetke (ni žice nisu nove), doteram u štim pa ako krene da puca da je ostavim za ukras.

A onda ŠOK. Posle nekog inicijalnog setapa mogu slobodno da tvrdim da je gitara bolja od 70 % gitara koje sam probao. Na suvo to nije pokazivala... onako ciju ciju, ali na ozvučenju prosto grmi a sustain koji nisam očekivao traje li traje... Istina ima malo viška visokih ali to ću srediti u sledećoj inkarnaciji kondenzatorima. Verovatno se vintage tele/strat puritancima neće svideti izgled ali lakoća sviranja i zvuk bi morali. Za sada nema mnogo slika, a ni snimaka, ali zato sam i otvorio temu, pa se nadam da ću naći i neke iz "predhodnih života" ove gitare. A kome se svidi .. neka uživa, džabe je ;)

Image

Image

Image

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: New life as JEM :)

Post by Kauto Labs » 03 Jun 2013, 01:10

zeleno-roze kombinacija, ovo samo dersu moze da voli, eventualno neki putar

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: New life as JEM :)

Post by Dersu Uzala » 03 Jun 2013, 01:24

Autobahn-uj se bre neko vreme.

Uzgred:

Image

I see no problem there.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: New life as JEM :)

Post by mislim_stvarno » 03 Jun 2013, 09:26

koliko je ovo kul! :D

ako stignes, okaci sliku zadnje strane vrata, bas me zanima kako izgleda lepljenj :)

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: New life as JEM :)

Post by fattwang » 03 Jun 2013, 09:44

ApplePie wrote:... gitara je letela sa 6. sprata (izbacila je žena)...
:lol: Verovatno je ta bila 20+ komad. Čuvaj se :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: New life as JEM :)

Post by Cortex » 03 Jun 2013, 10:45

sjajna prica! :ziveli:

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: New life as JEM :)

Post by DrGreenthumb » 03 Jun 2013, 10:56

Very nice! :ziveli:
Would play... :D

User avatar
fizikohemicar
Posts: 107
Joined: 07 Jul 2011, 23:58

Re: New life as JEM :)

Post by fizikohemicar » 03 Jun 2013, 14:33

Svaka cast! Stvarno fenomenalno,a verujem da ima i odlican zvuk!
Slikaj je samo i pozadi,da vidimo kakav je vrat :D
:ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: New life as JEM :)

Post by bancika » 03 Jun 2013, 15:51

Kauto Labs wrote:zeleno-roze kombinacija, ovo samo dersu moze da voli, eventualno neki putar
i ja, sexy combo :ziveli:

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: New life as JEM :)

Post by Kauto Labs » 03 Jun 2013, 16:23

salim se, nije losa gitara... za signalizaciju na kruznim tokovima

dersu imas li zute helanke da uparis uz ovog ibaneza?

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: New life as JEM :)

Post by Bluesko » 03 Jun 2013, 16:35

:rlol:

User avatar
Gosa
Posts: 300
Joined: 10 Jul 2011, 11:10

Re: New life as JEM :)

Post by Gosa » 03 Jun 2013, 16:49

Svaka cast!!Izgleda ekstra!! :metal: :metal:

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: New life as JEM :)

Post by istiqrac » 03 Jun 2013, 19:31

Care!!!

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: New life as JEM :)

Post by NikolaNis » 03 Jun 2013, 23:07

Da li se nekom dopada boja ili ne, to je stvar ukusa. Ono što je za divljenje je šta si sve uradio i kao si pametno iskoristio delove za koje su drugi ljudi misli da ničemu ne služe, alal vera :bravo:

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: New life as JEM :)

Post by ApplePie » 05 Jun 2013, 12:52

Izbunario sam neke sličice :) Kako sam zaključio glava se pri padu odlomila prema fingerboardu i izvalila fingerboard do nekog 5-6 praga i to na mestu gde je lepljen.. komadi do trećeg praga su nestali u akciji ;) Šipka je proletela izmedju onih šarafa za top lock i napravila pukotinu posredini vrata (na slici se vidi desno skoro do one tacke, mrlje na vratu. Komadići drveta su nedostajali i u sledećem postu ću opisati popravku. Žao mi bilo Japanca ;)

Image
Image
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest