Kupovina drveta

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Kupovina drveta

Post by oboss » 25 Oct 2013, 11:26

geopard wrote:gde da kupim drvo za fingerboard? Zanima me rosewood, eventualno bubinga.
ja rosewood porucujem preko stewmaca i drugih distributera a bubingu imas kod strajka u slancima ali mislim da je bezobrazno skup. kod njega ima jako veliki izbor egzota i ja sam u vise navrata uzimao ali su mu cene bas jake

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Kupovina drveta

Post by oboss » 25 Oct 2013, 11:32

mislim_stvarno wrote:isekosmo neke velike orase (orahe? :mrgreen: ), komada dva, isplati li se cuvati drvo, i koliko bi trebalo da se susi? :mrgreen:
ako su lepi komadi tj ako ste ih isekli na daske petice pa vidis kakva je sada , ima li rebra i slicno, onda naravno da vredi. u susari za par dana gotovo i nema pucanja . posle je stabilises negde u supi par meseci pa u sobi jos par meseci i mozes da radis sa njom.
ako je deblo onda par godina prosusivanja u deblu i jos par u dasci na tavanu i eto

geopard
Posts: 17
Joined: 17 Dec 2010, 08:09

Re: Kupovina drveta

Post by geopard » 30 Oct 2013, 00:01

uzeo u slancima bubingu, ali je previše vlažna. dok se sušila, povukla... Kod Stew maca uzeo, stiglo puknuto, ali su mi oni sami vrnuli kintu, zamisliImage. Na kraju na KP našao vrat od neke melodije Image


socio
Posts: 187
Joined: 18 Feb 2011, 16:06
Location: nbg

Re: Kupovina drveta

Post by socio » 09 Jan 2014, 13:35

dobri ljudi, zna li neko gde se moze naci lipa (za telo gitare) i kakve su cene?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest